Skip to content

Wszystkie aktualności

Teatrzyk „Czarownica Próchnica”

16 lutego nasze przedszkole odwiedzili aktorzy Agencji Artystycznej „Prima”.
W bardzo zabawny i interesujący sposób poruszyli w swoim przedstawieniu zagadnienia dotyczące zdrowia i higieny. Dentysta Remigiusz  przypomniał naszym przedszkolakom jak należy się odżywiać i dbać o zęby, aby były zdrowe. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy dentysty Remigiusza, szczoteczki Matyldy oraz dzielnego krokodyla, którzy wyruszyli na walkę z przebiegłą czarownicą. Na szczęście dzięki naszym dzielnym i sprytnym ochotnikom Czarownica Próchnica została odmieniona, a jej karygodne zachowanie stało się jedynie wspomnieniem.

Czytaj więcej

Warsztaty przyrodnicze – spotkanie ze skunksem

14.02.2024r. w naszym przedszkolu  odbyły się warsztaty przyrodnicze ,,Odlotowe pokazy- spotkanie ze skunksem’’. Przedszkolaki  wysłuchały wielu ciekawych informacji dotyczących hodowli i życia tych zwierzątek. Dzieci zobaczyły jak wygląda skunks oraz poznały zasady jego higieny. Zaznajomiły się z obszarami jego występowania. Dowiedziały się jaką ma dietę i jakie lubi przysmaki. Poznały interesujące fakty i ciekawostki dotyczące specyficznego “zapachu” skunksa. Na zakończenie spotkania każdy miał okazję podejść i pogłaskać Mańka, który od razu zdobył sympatie wszystkich dzieci.

Czytaj więcej

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Książeczka sensoryczna”

Dnia 08.02.2024r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Książeczka sensoryczna” zorganizowanego przez p. Małgosię i p. Anię z grupy Krasnale. Zadaniem dzieci i rodziców było wykonanie książeczki rozwijającej różne zmysły. Konkurs skierowany był do dzieci uczęszczających do naszego przedszkola i ich rodzin.
Na konkurs wpłynęło 14 prac, które były niezwykle ciekawe, wykonane z wielką starannością i różnorodnymi technikami plastycznymi. Komisja konkursowa przyznała 4 wyróżnienia i 10 dyplomów za udział w konkursie. Wszystkie dzieci otrzymały również nagrody rzeczowe. Serdecznie wszystkim gratulujemy zaangażowania, kreatywności i pomysłowości!

Czytaj więcej

Bal Karnawałowy

Dnia 09.01 i 12.01 w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Dzieci tego dnia miały okazję przebrać się za różne postacie z bajek i nie tylko. Na balu można było spotkać: wróżki, księżniczki, biedronki, rycerzy, policjantów i strażaków, oraz wiele innych postaci. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca. Wspólna zabawa przyniosła dużo zadowolenia, radości i uśmiechu. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. Bajkowa atmosfera na długo pozostanie w pamięci naszych pociech.

Czytaj więcej

Spotkanie z Mikołajem

Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci, a wizyta Mikołaja to jedna z najbardziej oczekiwanych chwil w roku. Na szczęście 13 grudnia Mikołaj dotarł i do naszego przedszkola. Jak się okazało w naszej placówce są same grzeczne i uśmiechnięte dzieci. Udało się to zaobserwować podczas ,,Mikołajkowego show’’- dzieci chętnie brały udział w konkursach i zabawach. Dzięki tym zadaniom przedszkolaki pokazały Mikołajowi, że bardzo dużo wiedzą i potrafią świetnie się bawić. Mikołaj obiecał, że wróci do dzieci za rok bo bardzo mu się u nas podobało. Śmiechu i radości było bardzo wiele. Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie :).

Czytaj więcej

Uroczystość przedszkolna „Jasełka”

Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych.  We wtorek 12 grudnia 2023 roku  z Bożonarodzeniowym przesłaniem, wystąpiły dzieci z grupy Kotki prezentując Jasełka dla społeczności przedszkolnej, zaproszonych gości z Urzędu Miasta Zielonka oraz swoich rodziców. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali. Mali aktorzy świetnie i z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, anioła, gwiazdek, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, recytowane wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Po Jasełkach, w świątecznym nastroju, odbyło się spotkanie opłatkowe. Zapanowała rodzinna, ciepła atmosfera. Była to wspaniała okazja do złożenia życzeń, do wzruszeń i wspomnień, których nigdy nie brakuje. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, ale też wzmacniają serdeczne relacje między nami.

Czytaj więcej

Spektakl muzyczny „Królowa Śniegu”

6 grudnia wszystkie przedszkolaki wybrały się na przedstawienie pt. „Królowa Śniegu” do Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego w Markach. Spektakl Teatru Muzycznego Syrenka zabrał wszystkich przedszkolaków do świata baśni Hansa Christiana Andersena. Była to wzruszająca opowieść o niezwykłej sile przyjaźni i odwadze Gerdy, wyruszającej w daleką podróż, by ocalić najbliższą swemu sercu osobę - Kaja. Było to piękne barwne widowisko teatralne, magiczna podróż do świata najpiękniejszych wartości. Ukazała nam jak ważne jest podążanie za głosem swego serca. Pełna przygód historia pokazała ponadczasowe wartości, podkreśliła jak ważne w życiu są przyjaźń i miłość. Prawdziwe uczucie jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności. I w to uwierzą zapewne nasze przedszkolaki, po obejrzeniu przedstawienia.

Czytaj więcej

Warsztaty przyrodnicze – surykatki

Dnia 29.11.  w naszym przedszkolu gościem specjalnym były surykatki, które przyjechały do nas ze swoją opiekunką. To małe ssaki drapieżne należące do rodziny mangustowatych, zamieszkujące południową część Afryki. Dzieci poznały zwyczaje tych zwierząt, sposób odżywiania, a także jak prawidłowo się nimi opiekować. Ponadto każdy mógł surykatkę dotknąć i zrobić sobie zdjęcie. To była naprawdę super przygoda z żywym zwierzątkiem, widzianym dotychczas tylko w telewizji lub w zoo.

Czytaj więcej

Uroczystość przedszkolna „Dzień Pluszowego Misia”

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie oraz inne przytulanki  opanowały przedszkole. Przybyły ze swymi małymi właścicielami, żeby się bawić i świętować. W ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia 23 listopada  przedszkolaki w Miejskim Przedszkolu nr 3 w Zielonce uczestniczyły  we wspólnej zabawie w misiowej krainie. Spotkanie z misiem Zdzisiem przyniosło dzieciom wiele radości. Gość opowiedział o misiowych zwyczajach i zaproponował dzieciom wspólne tańce, konkursy i zabawy.  Dzieci poznały historię powstania pluszowego misia.  Na zakończenie  dzieci przyznały jednogłośnie, że miś jest najlepszym przyjacielem dziecka, a miś Zdziś obiecał, że odwiedzi je za rok.

Czytaj więcej