Skip to content

Wszystkie aktualności

Akcja charytatywna POLA NADZIEI 2023

  Październik to miesiąc, w którym po raz kolejny nasze przedszkole wzięło udział w akcji charytatywnej  „Pola Nadziei”. Ogólnopolska akcja zorganizowana została  przez Ośrodek Hospicjum Domowe Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zgromadzenia Księży Marianów w Warszawie.

Celem akcji było pozyskanie środków finansowych na bieżące potrzeby funkcjonowania ośrodka.  Symbolem „Pól Nadziei” są kwiaty żonkile, które przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Cebulki kwiatów wszyscy pracownicy wraz z przedszkolakami posadzili w ogrodzie przedszkolnym.

W tegorocznej akcji „POLA NADZIEI” udało  się zebrać: 550,00 zł

Grupa „TYGRYSY”- 120,00 zł

Grupa „MISIE”- 200,00 zł

Grupa  „KRASNALE”- 90,00 zł

Grupa „KOTKI”-140 ,00 zł

Zebrana kwota  została wpłacona na konto hospicjum.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję.

 

                                                                                                           

 

Czytaj więcej

Pasowanie na Przedszkolaka

Zgodnie z tradycją naszego Przedszkola, w dniu 27 października 2023 r. wszystkie dzieci nowoprzyjęte do Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Zielonce zostały pasowane na dzielnego przedszkolaka. W grupie 3-latków odbyła się  specjalna uroczystość, w której wzięli udział zaproszeni rodzice. Dzieci zaprezentowały program słowno-muzyczny. Z uśmiechami na twarzach recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły, otrzymując od zgromadzonych gości gromkie brawa. Występując przed tak wielką publicznością, przedszkolaki wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Punktem kulminacyjnym spotkania było ślubowanie. Dzieci obiecały: zgodnie się bawić, zjadać wszystko z talerzyka, słuchać pań, pomagać kolegom. Następnie pani dyrektor za pomocą „magicznego lizaka” dokonała uroczystego „Aktu pasowania”. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i książki ufundowane przez Radę Rodziców. Uwieńczeniem uroczystości były pamiątkowe zdjęcia i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na pewno były to niezapomniane chwile, pełne emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców i pracowników przedszkola.

Czytaj więcej

Przedszkolny konkurs recytatorski

18 października 2023r. w naszym Przedszkolu odbył się  konkurs recytatorski „Warzywa i owoce w poezji dziecięcej”. Celem tego działania było popularyzowanie twórczości polskich poetów, zachęcanie do wspólnego czytania, zainteresowania dzieci poezją oraz umożliwienie zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich na większym forum.

Podczas konkursu swoje wiersze prezentowały przedszkolaki z każdej grupy przedszkolnej. Dzieci przepięknie deklamowały utwory, czym wprawiły w zachwyt komisję konkursową.

Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach wiekowych.

Serdecznie gratulujemy odwagi wszystkim dzieciom oraz podziwiamy ich trud włożony w przygotowanie się do konkursu.

 

Czytaj więcej

Koncert zespołu muzycznego LIMBOS

W poniedziałek 16.10.2023 do naszego przedszkola zawitał zespół muzyczny Limbos z koncertem pt. „Światowe tematy muzyczne". Przedszkolaki miały okazję wysłuchać utworów instrumentalnych z różnych stron świata: „Poszukiwacze szczęścia", „Marsz Radetzky'ego", utwór z filmu „Różowa pantera", „V taniec węgierski", melodię z filmu „Herbatka we dwoje" oraz kubański utwór muzyczny „Cha, cha, cha". W drugiej części koncertu na przedszkolnej scenie pojawił się wokalista zespołu, pan Leszek Kowalik, który w trakcie swego występu zaśpiewał znane dzieciom przeboje radiowe: „Jeszcze będzie pięknie", „Herbata z imbirem" i „Nic dwa razy". Na zakończenie przedszkolaki miały możliwość posłuchać hitu „Supermoce".

Czytaj więcej

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej czyli 14 października każdego roku obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty. W naszym przedszkolu uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się 13 października. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście, pracownicy przedszkola, przedszkolaki ze wszystkich grup oraz przedstawiciele rodziców. Najstarsza grupa przedszkolaków ,,Kotki’’ przygotowała program artystyczny. Dzieci najpiękniej jak potrafiły podziękowały swoim paniom i wszystkim pracownikom za  uśmiech, serce i poświęcenie. Złożyły wszystkim obecnym i byłym pracownikom przedszkola życzenia, dziękując za trud włożony w wychowanie, zapewniając  jednocześnie swoje panie, że mocno je kochają.    Dzieci wręczyły wszystkim pracownikom przedszkola oraz zaproszonym gościom  własnoręcznie wykonane upominki,  kwiaty – słoneczniki.                                                                                  Następnie z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczycielom i pracownikom zostały przyznane nagrody dyrektora oraz nagroda burmistrza miasta Zielonka. Oczywiście, tak jak co roku nie zabrakło również podziękowań od rodziców i miłych słów od zaproszonych gości.

 

 

Czytaj więcej

„HARFOBAJE” – koncert na harfę celtycką

Jesień ubarwia przestrzeń kolorami, podobnie czyni muzyka. W dniu 28.09.2023 przedszkolaki z Miejskiego Przedszkolna nr 3 w Zielonce miały niebywałą okazję do spotkania z muzyką wykonywaną na instrumencie, o którym mówi się, że godny jest aniołów. Dźwięki jakie z niego płyną znawcy określają jako subtelne, liryczne. Brzmienie harfy celtyckiej tworzy niezwykły klimat i pobudza wyobraźnię. Nasi mali megalomani słuchali również o zastosowaniu harfy w muzyce koncertowej, operowej, filmowej i popularnej, a także o tym, że w dawnych czasach na dworach królewskich, zwykle błazen grając na harfie, łagodził złe królewskie nastroje.

Czytaj więcej

Dzień Przedszkolaka 2023

Co roku, w całej Polsce, 20 września, przedszkolaki świętują swój dzień. Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

19 września 2023 r. świętowaliśmy i my. Po śniadaniu, dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych spotkały się w ogrodzie przedszkolnym, aby zaśpiewać wspólnie hymn przedszkolaka. Dzieci brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych, które pomogły zintegrować całą społeczność przedszkolną. Za uczestnictwo w zabawach zorganizowanych w tym dniu przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale. Dalsza część świętowania odbyła się w dniu  27 września, w którym odwiedził nasze przedszkole pan Kamil Michał Iwandowski – Burmistrz Miasta Zielonka. Burmistrz spotkał się z przedszkolakami i wręczył każdemu drobny upominek.

Z okazji Dnia Przedszkolaka, życzymy Wam drogie Dzieci, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Czytaj więcej

Przedstawienie teatralne „Skacząca Królewna”

W dniu 02.03.2023 r. w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Skacząca Królewna”w wykonaniu artystów Agencji Artystycznej Prima.
„ Skacząca królewna” opowiada historię niegrzecznej i rozkapryszonej królewny, która została ukarana przez złą czarownicę. Dzięki jej magicznym zaklęciom nie jest już wstanie poruszać się w inny sposób, jak tylko przez podskoki. Jest to historia pełna zabawnych zdarzeń w czasie której królewna uczy się, jak być grzeczna, miła dobra i uczynna. Pomagają jej w tym królewicz Jerzy i czarodziej, którzy rywalizują o jej rękę . Jak to w bajkach bywa wszystko się skończyło szczęśliwie – bohaterkę z opresji wybawił dzielny i mądry królewicz Jerzy, który przechytrzył czarodzieja i w nagrodę otrzymał rękę pięknej królewny Jarmilki. Ta dynamiczna i niezwykle zabawna historia została zrealizowana w bardzo ciekawej technice teatralnej – duże lalki typu mupety anonimowane przez aktorów
Przedstawienie bardzo podobało się naszym przedszkolakom, aktorzy otrzymali gromkie brawa.

Czytaj więcej

BAL KARNAWAŁOWY 2023

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu w dniu 07.02 i 10.02.2023r. W czasie tych dni już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci wystąpiły na balu w ciekawych, kolorowych strojach, które odzwierciedlały ich ulubione postacie z bajek i zainteresowania. Przed balem zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca, oraz brały udział w najróżniejszych konkursach. Kiedy czas dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę.

Czytaj więcej