Deklaracja dostępności w Miejskim Przedszkolu Nr 3 w Zielonce
Miejskie Przedszkole nr 3 w Zielonce zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego https://p3.zielonka.pl
Data publikacji strony internetowej: 10.03.2010 r.
Data ostatniej dużej aktualizacji: 27.03.2025 r.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niezgodność z załącznikiem
- Brak unikalnych punktów orientacyjnych.
- Część grafik nie posiada opisów alternatywnych lub opisy są nieadekwatne do treści.
- Niepoprawne elementy semantyczne – przycisk zamiast linka, brak informacji o rozwijalnych/zwijalnych elementach.
- Część stron nie odzwierciedla w pełni struktury strony WWW za pomocą nagłówków.
- Brak alternatywy dla mapy, która jest wyłączona z załącznika do ustawy o dostępności cyfrowej.
Deklarację sporządzono dnia: 14.10.2024 r.
Deklarację ostatnio aktualizowano dnia: 27.12.2024 r.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot.
Strona internetowa posiada częściowo teksty alternatywne dla obrazów i grafik, kompatybilność z różnymi przeglądarkami, możliwość włączenia kontrastu i powiększenia tekstu dla osób niewidomych i słabowidzących.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt poprzez adres mailowy: przedszkolenr3@zielonka.pl
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności. Ponadto w Miejskim Przedszkolu nr 3 w Zielonce koordynatorem ds. dostępności jest dyrektor przedszkola.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytania niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości pliku i problemu itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.
Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Siedziba: ul. Prosta 24, 05-220 Zielonka
W przedszkolu jest dogodne wejście, podjazdy dla osób na wózku. Budynek przedszkola ma dwie kondygnacje. Przemieszczanie się między kondygnacjami dla osób na wózkach inwalidzkich jest utrudnione, gdyż nie ma windy.
Dostosowanie korytarzy
Korytarze w budynku nie posiadają progów. Pomieszczenia są odpowiednio oznakowane, są piktogramy ewakuacyjne, tablice informacyjne.
Dostępność informacji głosowych
Informacje głosowe są realizowane przez wyznaczonego pracownika.
Prawo wstępu z psem asystującym
Do budynków i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Dostępność tłumacza języka migowego
W przedszkolu nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
Pomoc w pokonaniu większych barier w budynku
W przypadku braku możliwości dotarcia interesanta do wymaganego pomieszczenia lub pracownika, zapewnia się możliwość wyjścia pracownika do interesanta w dogodny dla niego sposób. Osobom ze szczególnymi potrzebami zapewnia się ewakuację lub ich uratowanie poprzez względną bliskość wyjścia ewakuacyjnego oraz pomoc pracowników.