Skip to content

Spotkanie z P. Martą – kierownik ośrodka adopcyjnego dla zwierząt z Zielonki

5 października 2012 r. w naszym przedszkolu gościliśmy panią Martę – kierownik Ośrodka Adopcyjnego dla Zwierząt, który znajduje się przy ulicy Krzywej 18 w Zielonce. Pani Marta przybyła do naszej placówki w towarzystwie grupy wolontariuszy, którzy opiekują się bezdomnymi zwierzętami, poświęcając swój wolny czas. Opiekunowie przyprowadzili ze sobą swoich podopiecznych: psa o imieniu Laser i suczkę Dinę. Przemiłe pieski szybko zyskały sympatię przedszkolaków. Pani kierownik opowiedziała dzieciom o działalności Ośrodka i przedstawiła możliwości pomocy czworonożnym przyjaciołom człowieka.

TY TEŻ MOŻESZ POMÓC!!! W jaki sposób? Bezdomnych psów jest mnóstwo, a wielu z nas-ludzi dobrej woli zastanawia się, w jaki sposób może pomóc, i nie zawsze znajduje odpowiedź na to pytanie. Dlatego przedstawiamy kilka sposobów pokazujących, jak można pomóc:

1. adopcja
2. pomoc rzeczowa –oto lista najpotrzebniejszych rzeczy:
• materiały do ocieplania bud: koce,
• smycze, obroże, kagańce, szelki, zabawki,
• sucha karma (tylko nie z Biedronki),
• miski i garnki,
• środki do pielęgnacji zwierząt: szczotki, grzebienie.

Nasze przedszkole w porozumieniu z Ośrodkiem Adopcyjnym dla Zwierząt z Zielonki zorganizowało akcję „Paczka dla zwierzaczka”- zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla milusińskich z naszego zielonkowskiego Ośrodka dla Zwierząt. Zaprosiliśmy do współpracy pozostałe publiczne przedszkola w Zielonce.
Okazując swoje dobre serce, przynieś do punktu zbiórki : karmę, smycze, koce, miski, zabawki.

AKCJA TRWA DO KOŃCA PAŹDZIERNIKA!
Zapraszamy do wsparcia naszej akcji. Bezdomne pieski z Zielonki liczą na pomoc.