-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 25. Września 2023
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Spacer przedszkolaków na skrzyżowanie
Dodał: Administrator / 20/10/2019
Dzieci z grupy Kotki (12.09.2019r.), Tygryski(12.09.2019r.) i Biedronki (23.09.2019r.) wybrały się na spacer na skrzyżowanie ulic niedaleko przedszkola. Wycieczka rozpoczęła cykl działań z zakresu bezpieczeństwa i edukacji komunikacyjnej. Podczas spaceru dzieci obserwowały z wielką uwagą ruch uliczny, nazywały poruszające się po drogach pojazdy, a przede wszystkim uczyły się zasad obowiązujących na skrzyżowaniu bez sygnalizacji świetlnej jak i tych wyposażonych w sygnalizację świetlną. Dzieci przed wejściem na ulicę uważnie rozglądały się najpierw w lewo, później w prawo, i znów w lewo . Podczas wycieczki dzieci mogły również utrwalić zasady poruszania się po chodniku, jego prawą stroną. Teraz już wiedzą jak i gdzie można bezpiecznie przechodzić przez ulicę i co oznaczają wybrane znaki drogowe.
-Czytaj więcej
Wycieczka grupy Kotki do lasu
Dodał: Administrator / 20/10/2019
23 września 2019r. dzieci z grupy Kotki wybrały się na wycieczkę do lasu w poszukiwaniu śladów jesieni. Wyjście na wycieczkę poprzedziła rozmowa na temat: ,,Jak zachowujemy się w lesie?”, podczas której dzieci dzieliły się swoją wiedzą, w jaki sposób należy dbać o środowisko przyrodnicze. Zgodnie stwierdziły, iż nie należy niczego zrywać, łamać i zaśmiecać. Nie można również hałasować by nie przestraszyć mieszkańców lasu. W lesie dzieci poznawały przyrodę wczesną jesienią patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście (tylko te, które same spadły z drzewa), szyszki, żołędzie i suche igły drzew iglastych.
-Czytaj więcej
Teatrzyk "Brzydkie Kaczątko"
Dodał: Administrator / 20/10/2019
Dnia 23 września nasze przedszkole odwiedził teatr Prima, prezentując spektakl teatralny
pt. „Brzydkie kaczątko”. Przedstawienie oparte było na motywach, znanej baśni Hansa Christiana Andersena, pod tymże tytułem. Była to wierszowana i uwspółcześniona wersja tego utworu. Przedstawiona przez aktorów w wesoły i żartobliwy sposób opowieść przedstawiała losy tytułowego brzydkiego kaczątka. Różniło się ono od pozostałych kaczątek, dlatego było wyśmiewane i gorzej traktowane. Czuło się niepotrzebne i niekochane. Dzieci dowiedziały się, że najważniejsze jest posiadanie dobrego serca. „Brzydkie kaczątko” jest bajką, która uczy tej prawdy. Mimo wzruszającego przesłania płynącego ze spektaklu, został on utrzymany w wesołym tonie. Niewątpliwie przyczynili się do tego aktorzy, którzy w przedstawieniu używali również kukiełek oraz innych ciekawych rekwizytów, które przyciągały uwagę dzieci i przywoływały na ich twarzach uśmiech. Na uwagę zasługiwała również piękna scenografia. Ogromnym walorem była również muzyka odzwierciedlająca uczucia, jakie towarzyszyły w danym momencie
-Czytaj więcej
Koncert muzyczny "Bajeczny koncert" z okazji dnia Postaci z Bajek.
Dodał: Administrator / 20/10/2019
19.09.2019r w naszym przedszkolu odbył się ,,Bajeczny koncert’’ z okazji Dnia Postaci z Bajek w wykonaniu artystów z grupy Papaja KIDS. Dzieciaki po raz kolejny odkryły wspaniałe przeboje z dziecięcego repertuaru wykonane w nowoczesnych aranżacjach. Przy piosenkach np. Pszczółka Maja, Vaiana- skarb oceanu, Tomek i przyjaciele, Reksio, Witajcie w naszej bajce przedszkolaki otwierając ,,magiczne pudełko’’ rozwiązywały łamigłówki, przemierzały niebezpieczną drogę, pokonując przeszkody w rytmie muzyki wraz
z bajkowymi postaciami. Punktem kulminacyjnym było głosowanie za pomocą braw na najlepszego bohatera bajki. Zwycięską okazała się bajka ,,Tomek i przyjaciele’’. Czekamy na kolejne spotkanie z artystami z Papaja KIDS.
-Czytaj więcej
Uroczystość przedszkolna "Dzień Kropki"
Dodał: Administrator / 20/10/2019
Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest w szkołach i przedszkolach na całym świecie. To dzień kreatywności, talentu i wiary w swoje możliwości. Zapoczątkowany został przez Vashti, bohaterkę książki kanadyjskiego pisarza Petera Reynoldsa.
W naszym przedszkolu Dzień Kropki obchodziliśmy 17 września. Z tego powodu zaprosiliśmy wszystkich przedszkolaków do wspólnej zabawy, zwracając uwagę na to, że każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć.
Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło w naszych salach. Dzieci w tym dniu przyszły ubrane w kropki. Obchody naszego święta rozpoczęliśmy od zaśpiewania piosenki
o kropce, a następnie były do wykonania zadania z kropkami, odbył się również pokaz kropkowej mody i sesja zdjęciowa. Dzień upłynął nam pod znakiem wspaniałej twórczej zabawy.
-Czytaj więcej
Nowy rok szkolny
Dodał: Administrator / 01/09/2019
Serdecznie witamy naszych przedszkolaków
i ich rodziców po wakacjach.
Wierzymy, że wszyscy są wypoczęci i z uśmiechem na twarzach wracają
w przedszkolne progi.
Szczególnie ciepło witamy nowo przyjęte dzieci, którym życzymy szybkiej adaptacji.
Wszystkim dzieciom życzymy dużo radości oraz wielu sukcesów
na rok szkolny 2018/2019,
a rodzicom owocnej współpracy i zadowolenia.
Uroczyste zakończenia roku szkolnego 2018/2019
Dodał: Administrator / 08/07/2019
W czerwcu odbyło się oficjalne zakończenie roku szkolnego w naszych grupach przedszkolnych. W uroczystościach wzięli udział rodzice, dzieci oraz Pani Dyrektor. Każde spotkanie było podsumowaniem całorocznej współpracy.
Dzieci pod opieką wychowawców przygotowały programy artystyczne:
GRUPA KOTKI - ,,Podróż po Polsce’’ , 10.06.2019r.
GRUPA BIEDRONKI- ,,Legenda o smoku Łakomczuchu’’ , 12.06.2019r.
GRUPA TYGRYSKI-,,W krainie wierszy Jan Brzechwy’’ , 11.06.2019r.
GRUPA MISIE- ,, Pożegnanie przedszkola’’, 07.06.2019r.

Przedszkolaki recytując, śpiewając i tańcząc zaprezentowały zdobyte umiejętności. Nasi mali aktorzy dzielnie odegrali swoje role, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Pięciolatki dostały foto dyplomy, birety i koszulki absolwenta ze swoim zdjęciem i logo przedszkola. Podziękowaliśmy również rodzicom zaangażowanym w przedszkolne życie naszych podopiecznych.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim dzieciom oraz rodzicom za ten wspaniały rok!
-Czytaj więcej
Wizyta strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonce w naszym przedszkolu
Dodał: Administrator / 08/07/2019
Dnia 21.06.2018r. nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonce. Wizyta strażaków w naszym przedszkolu wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku, dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy oraz każde dziecko mogło wsiąść do wozu strażackiego. Zaprezentowano również dzieciom polewanie wody oraz sygnały dźwiękowe w samochodzie. Dzięki takim spotkaniom dzieci: poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka; wiedza jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo; szanują trudną pracę strażaka; kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach; zaznajamiają się z sytuacjami, w których powinny korzystać z numerów alarmowych.
-Czytaj więcej
Prezent z okazji Dnia Dziecka - Teatr Rodziców "Pomieszanie z poplątaniem - czyli zamieszanie w krainie bajek"
Dodał: Administrator / 08/07/2019
Kochani Rodzice...czego nie zrobią dla swoich maleństw, szczególnie w Dzień Dziecka :)
Dnia 3 czerwca 2019 r. Rodzice z grupy Misie postanowili sprawić niespodziankę swoim pociechom i wcielili się w role aktorów. Udział w przedstawieniu pozwolił ujawnić prawdziwe aktorskie talenty. Nasi rodzice naprawdę potrafią wiele, a uśmiech i fantastyczna atmosfera udzieliły się zarówno dzieciom jak i dorosłym.
Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział w przedstawieniu za wspaniały występ oraz świetną zabawę bo przecież nic tak nie cieszy jak roześmiane buzie naszych dzieci.
-Czytaj więcej
Wycieczka przedszkolaków do gospodarstwa agroturystycznego
Dodał: Administrator / 08/07/2019
Dnia 30 maja 2019 r. dzieci z naszego przedszkola pojechały autokarami na wycieczkę do Głęboczycy. W Agro City przedszkolaki przeżyły niezapomnianą przygodę w radosnej, aktywnej zabawie oraz wspaniałej atmosferze. Przy pięknej pogodzie, w malowniczym krajobrazie dzieci miały wiele różnorodnych atrakcji: kopalnię złota, duży leśny labirynt, zjeżdżalnię linową, makiety dzikich zwierząt w skali 1:1, pomniki przyrody, przejażdżkę wozem po okolicy, połów rybek, dojenie sztucznej krowy, zwiedzanie zaczarowanego lasu. Do domu wróciliśmy z kieszeniami pełnymi „złota” i ogromem wrażeń.
-Czytaj więcej
SPOTKANIE Z POLICJANTEM W GRUPIE MISIE
Dodał: Administrator / 08/07/2019
29 maja grupę Misie odwiedził tata Ewy, który jest policjantem. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i domu. Pan policjant w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać bezpieczeństwo własne oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacjach zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.
Misiom najbardziej podobały się przedmioty przyniesione przez policjanta, a także możliwość zabawy prawdziwą krótkofalówką. Bardzo dziękujemy za przybycie, ciekawą pogadankę i fajną zabawę.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.