-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 05. Czerwca 2023
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Święto Niepodległości w naszym przedszkolu
Dodał: Administrator / 20/11/2011
10 listopada 2011 r. w naszym przedszkolu dzieci ze wszystkich grup przygotowywały się do Święta Niepodległości. Prowadzone były zajęcia dydaktyczne poświęcone symbolom narodowym. Dzieci śpiewały pieśni patriotyczne i recytowały wiersze o Polsce. Wspólnie z wychowawczyniami wykonały chorągiewki i biało-czerwone kotyliony z krepiny.
Przedszkolaki miały okazję nie tylko do wyrażenia ekspresji twórczej, ale przede wszystkim stworzyły piękne symbole, przypominając o przynależności narodowej, upamiętniające ofiarę polskiego narodu w walce o wolność i demokrację.
-Czytaj więcej
Konkurs plastyczny "Jesienne Cudaki"
Dodał: Administrator / 20/11/2011
Pani Jesień obdarowuje nas różnymi darami i paletą wspaniałych kolorów. Przedszkolaki wiedzą, że można zaprzyjaźnić się z tą porą roku. To jej dary dają nam wiele zachęty do zabawy i tworzenia przepięknych prac plastycznych. Ludziki z kasztanów i żołędzi, piękne bukiety z kolorowych liści, wytwory warzywno-owocowe towarzyszą nam w jesienne dni, podczas zabaw i nauki.
Nasze przedszkole ogłosiło konkurs plastyczny pt. „Jesienne Cudaki”...
-Czytaj więcej
Przedstawienie teatralne.
Dodał: Administrator / 20/11/2011
Gdy na dworze plucha, wesoła Pani Jesień zaprasza wszystkie dzieci do wspólnej zabawy!
W dniu 04.11.2011 r. o godz. 9.30 w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Jesienny musical’ w wykonaniu aktorów z Agencji Imprez Artystycznych Paulina Malinowska. Była to muzyczna opowieść na tle jesiennej dekoracji, przeplatana najpiękniejszymi dziecięcymi piosenkami. Dzieci poznały zjawiska atmosferyczne charakterystyczne dla jesieni. Aktywnie uczestniczyły w spektaklu, śpiewając znane im piosenki. Humory dopisywały, a dzieci bawiły się wyśmienicie.
-Czytaj więcej
Pasowanie na przedszkolaka.
Dodał: Administrator / 31/10/2011
W dniach 24 i 27 października 2011 r. odbyły się w naszym przedszkolu uroczystości Pasowania na Przedszkolaka, w których wzięły udział wszystkie dzieci nowo przyjęte do naszego przedszkola. Były to dzieci 5-letnie z grupy „Słoneczka” oraz dzieci 3 i 4-letnie z grupy „Misie”.
Specjalnie na tę okazję każda z grup przygotowała i zaprezentowała program artystyczny. Były wiersze, piosenki i tańce. Mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Po części artystycznej w obecności rodziców, zaproszonych gości oraz wychowawczyń kandydaci na przedszkolaków złożyli uroczyste ślubowanie...
-Czytaj więcej
Mama HYDROLOG w naszm przedszkolu.
Dodał: Administrator / 31/10/2011
W poniedziałek 17.10.2011 r. odwiedziła nasze przedszkole Pani Małgorzata Bogucka- Szymalska , mama Zosi z grupy „Misie”, która jest hydrologiem. Pani Małgorzata przygotowała dla wszystkich dzieci prezentację dotyczącą specyfiki Jej zawodu.
Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się czym zajmuje się hydrolog i zobaczyły narzędzia jakimi posługuje się w swojej pracy. Dzieci brały udział w eksperymentach związanych z wodą: mierzyły temperaturę wody za pomocą specjalnego termometru, badały głębokość wody specjalnym urządzeniem, zwanym gwizdkiem oraz odczytywały pomiar odczynów roztworów wodnych za pomocą papierków lakmusowych...
-Czytaj więcej
Dzień Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu.
Dodał: Administrator / 31/10/2011
13 października 2011 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście – przedstawiciele władz, emeryci – byli pracownicy przedszkola oraz rodzice.
Z tej okazji dzieci z grupy Krasnoludków, pod czujnym okiem Pani Doroty, Ilony i Iwony zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce, które okazały się najwspanialszym podziękowaniem za trud i pracę dla wszystkich pracowników przedszkola.
Podczas uroczystości Pani Dyrektor złożyła życzenia i podziękowania nauczycielom i pracownikom obsługi za trudną, odpowiedzialną pracę przyznając nagrody dyrektora...
-Czytaj więcej
Koziołkowanie w przedszkolnym planie
Dodał: Administrator / 31/10/2011
Taki tytuł miało spotkanie z Koziołkiem Matołkiem, który odwiedził nasze przedszkole 4 października 2011 r. Był to wyjątkowo nietypowy gość, który wprawił w zachwyt nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Wszyscy z podziwem patrzyli na pełną humoru postać, znaną z książki Kornela Makuszyńskiego. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przygodach sympatycznego bohatera, który zapraszał wszystkich do zabawy, ciekawych konkursów i zagadek . Wielką niespodzianką dla przedszkolaków był udział w podkuwaniu Koziołka. Chętnych nie brakowało. Na zakończenie nasz gość podarował przedszkolakom swoją Księgę Przygód ze specjalną dedykacją...
-Czytaj więcej
Teatrzyk "Jak to z rzepką było?"
Dodał: Administrator / 31/10/2011
W dniu 28 września 2011 r. w naszym przedszkolu mieliśmy przyjemność gościć Pana Pomidora z żoną. Aktorzy przedstawili nam opowiadanie pt. „Jak to z rzepką było?”. Opowieść oparta była na wierszu J. Tuwima pt. „Rzepka”. Pełna humoru, dobrej zabawy inscenizacja nawiązywała do rozumienia znaczenia warzyw, jako źródła witamin. Aktorzy stworzyli sytuację sprzyjającą doskonaleniu pamięci u dzieci poprzez powtarzanie fragmentów wiersza. Do inscenizacji proszone były dzieci, które same mogły wystąpić w roli aktorów. Humor zawarty i przedstawiony podczas spektaklu został nagrodzony przez dzieci wielkimi brawami.
-Czytaj więcej
Strona Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Zielonce wraca do sieci !
Dodał: Administrator / 31/08/2011
Miło nam ponownie powitać Państwa na stronie Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Zielonce.

Nasza nieobecność spowodowana była awarią miejskiego serwera, której konsekwencją było zniszczenie naszej strony. Mamy nadzieję, że więcej taka sytuacja się nie powtórzy, a nasza strona będzie na bieżąco informowała o wszystkich wydarzeniach przedszkolnych.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.