-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 25. Września 2023
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Udział przedszkolaków w Akcji Zielonka Pomaga Dzieciom.
Dodał: Administrator / 24/05/2012
W niedzielę 22 kwietnia 2012 r. odbyła się w Zielonce akcja charytatywna Zielonka Pomaga Dzieciom. Celem akcji było wsparcie finansowe w leczeniu i rehabilitacji chorych dzieci z Zielonki. Przedszkolaki z grupy Słoneczek i Krasnoludków wystąpiły w koncercie charytatywnym, który odbył się w Sali Widowiskowej Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce. Na scenie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne.

Udział w takich przedsięwzięciach ma na celu sprawić dzieciom radość i zadowolenie, zdobyć nowe, ciekawe doświadczenia i umiejętności, a także nauczyć dzieci wrażliwości i współodczuwania potrzeb innych.
-Czytaj więcej
Spotkanie z Bogusławą Hodyl - autorką książek dla dzieci.
Dodał: Administrator / 24/05/2012
Dnia 20 kwietnia 2012 r. odwiedzili nas aktorzy krakowskiego Teatru Strofa. Gościem specjalnym była pani Bogusława Hodyl – autorka książek dla dzieci i jednocześnie aktorka teatru „ Strofa”.

W części wstępnej pisarka przybliżyła tematykę swoich utworów, a także wyjaśniła skąd czerpie inspiracje oraz jak wiele radości przysparza jej możliwość tworzenia tekstów dla najmłodszych.

Na pamiątkę miłego spotkania przedszkolaki dostały od pani Bogusławy Hodyl dwie książki do przedszkolnej biblioteki z dedykacją i własnoręcznym podpisem autorki...
-Czytaj więcej
Lekcja biblioteczna z udziałem dzieci z grupy Krasnoludki
Dodał: Administrator / 18/04/2012
Dnia 11 kwietnia 2012 r. dzieci z grupy Krasnoludki wzięły udział w lekcji bibliotecznej, która odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zielonce. Tematem spotkania była wiosna i jej zwiastuny.

Podczas tego spotkania pięciolatki zdobywały wiedzę i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat pięknej pory roku, jaką jest wiosna...
-Czytaj więcej
Przedstawienie Wielkanocne w Miejskim Przedszkolu Nr 3 w Zielonce
Dodał: Administrator / 18/04/2012
Dnia 5 kwietnia 2012 r. w naszym przedszkolu odbyło się Przedstawienie Wielkanocne w wykonaniu dzieci z grupy Krasnoludki. W świątecznej scenerii pięciolatki zaprezentowały wszystkim przedszkolakom wiersze, piosenki i tańce o tematyce wielkanocnej.

Pani dyrektor podziękowała małym artystom oraz ich wychowawcom za piękne przedstawienie oraz złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Każde dziecko otrzymało słodki upominek w postaci czekoladowego zajączka...
-Czytaj więcej
Przedszkolaki na barwnym musicalu pt. "O Kocie w butach przy wesołych nutach"
Dodał: Administrator / 18/04/2012
Dnia 30 marca 2012 r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę autokarową do Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce.

Przedszkolaki obejrzały bardzo barwny musical pt. „ O Kocie w butach przy wesołych nutach”, przygotowany przez Teatr Moich Marzeń z Chorzowa...

-Czytaj więcej
Finał Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego
Dodał: Administrator / 18/04/2012
28 marca 2012 r. odbył się w naszym przedszkolu Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski pt. „Humor w poezji J. Brzechwy i J. Tuwima”. Wzięło w nim udział 20 uczestników w wieku od 3 do 5 lat z następujących zielonkowskich przedszkoli: Niepublicznego Przedszkola „Abecadło”, Niepublicznego Przedszkola „Malowany Domek”, Niepublicznego Przedszkola „Pod Dębami” oraz z naszego przedszkola...
-Czytaj więcej
Lekcja biblioteczna z udziałem dzieci z grupy Słoneczka
Dodał: Administrator / 18/04/2012
Dnia 27 marca 2012 r. w piękną słoneczno-wiosenną pogodę dzieci z grupy Słoneczka udały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonce. Spotkaliśmy się z ciepłym i życzliwym powitaniem przez panią Iwonę.

Dzieci poznały bibliotekę, czynnie uczestniczyły w lekcji bibliotecznej o Wiośnie. Podczas zajęć wykorzystano prezentację multimedialną, z której przedszkolaki dowiedziały się o pierwszych zwiastunach wiosny. Poznały nazwy i wygląd kwiatów zwiastujących wiosnę oraz ptaków, które wracają do nas po zimie...

-Czytaj więcej
Przedstawienie pt. "Powitanie wiosny". PRACOWNICY PRZEDSZKOLA - DZIECIOM
Dodał: Administrator / 18/04/2012
Dnia 22 marca 2012 r. z okazji pierwszego dnia wiosny, nauczyciele i pracownicy naszego przedszkola przygotowali dzieciom miłą niespodziankę. Wcielili się w aktorów i wystawili przedstawienie pt. „Powitanie wiosny”. W pięknych strojach, z dziecięcą spontanicznością przedstawili przedszkolakom pożegnanie zimy i powitanie wiosny. Dzieci z zachwytem i radością oglądały widowisko i podziwiały swoje panie w nietypowej roli.

Zabawa w teatr sprawiła wszystkim pracownikom dużą przyjemność, a uśmiech, który gościł na dziecięcych twarzach był najwyższą nagrodą.
-Czytaj więcej
Pani bibliotekarka czyta dzieciom
Dodał: Administrator / 18/04/2012
W ramach współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Zielonce, dnia 21 marca 2012 r. nasze przedszkole odwiedziła po raz drugi pani Iwona Orzechowska – dyrektor biblioteki. Podczas marcowego spotkania pani bibliotekarka przedstawiła przedszkolakom nowości wydawnicze i przeczytała fragmenty książek dla dzieci.

Na zakończenie spotkania dzieci pełne entuzjazmu i zapału odpowiadały na zadawane pytania dotyczące przeczytanych książek. Następnie umówiły się z panią bibliotekarką na kolejną wizytę, która odbędzie się już w kwietniu.
-Czytaj więcej
Koncert muzyczny pt. "Zagrajmy razem"
Dodał: Administrator / 18/04/2012
W każdym miesiącu w naszym przedszkolu odbywają się koncerty muzyczne. Tak było również 20 marca 2012 r. kiedy to przedszkolaki uczestniczyły w koncercie muzycznym pt. „Zagrajmy razem”. Dzieci poznały nazwy i wygląd różnorodnych instrumentów perkusyjnych oraz miały możliwość zagrać na nich. Z wielką ciekawością patrzyły i słuchały jak pięknie brzmią w utworach granych przez pana Ryszarda i panią Małgosię. Koncert wszystkim bardzo się podobał.
-Czytaj więcej
Przedszkolaki z wizytą w Szkole Podstawowej Nr 2
Dodał: Administrator / 18/03/2012
W dniu 16 marca 2012 r. przedszkolaki z grupy Słoneczek i Krasnoludków wraz ze swoimi paniami odwiedziły Szkołę Podstawową Nr 2 w Zielonce. Dzieci miały możliwość zapoznać się z budynkiem szkoły. Z wielkim zainteresowaniem zwiedzały pomieszczenia szkolne: salę gimnastyczną i klasy edukacji wczesnoszkolnej, gdzie mogły zobaczyć warunki nauki i zabawy swoich starszych kolegów i koleżanek.
Mamy nadzieję, że ta wizyta pomoże i ułatwi dzieciom bezstresowo przekroczyć próg szkoły we wrześniu, za co dziękujemy całemu Gronu Pedagogicznemu SP Nr 2 w Zielonce.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.