-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 25. Września 2023
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Zaczarowana dynia"
Dodał: Administrator / 11/11/2019
Dnia 30.10.2019 r. ( środa) nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Zaczarowana dynia”. Zadaniem dzieci i ich rodziców było wykonanie najciekawszej karocy z dyni. Konkurs skierowany był do dzieci uczęszczających do naszego przedszkola i ich rodziców. Na konkurs wpłynęło 31 prac, które były niezwykle ciekawe, wykonane z wielką starannością, różnorodnymi technikami plastycznymi. Po obradach komisji udało się wyłonić następujących zwycięzców.

Wyniki konkursu:
Pierwsze miejsce – zajęło 13 dzieci
Drugie miejsce- zajęło 11 dzieci
Trzecie miejsce- zajęło 4 dzieci
3 dzieci zostało nagrodzonych za udział w konkursie
Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.
Serdecznie gratulujemy uczestnikom!
-Czytaj więcej
Wizyta policjanta w grupie Biedronki
Dodał: Administrator / 11/11/2019
28.10.2019 r. ( poniedziałek) grupę „Biedronki” odwiedził pan Tomasz W. tata Niny, który jest policjantem. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu organizowanego w naszym przedszkolu pod hasłem „Rodzic w roli eksperta”. Pozwoliło ono na usystematyzowanie wiedzy na temat pracy policjanta, utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci podczas zabaw zimą. Podczas spotkania dzieci zaśpiewały tacie Niny piosenkę „Kolorowe znaki”, wykazały się znajomością numerów alarmowych. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało przyniesione przez pana Tomasza wyposażenie do zadań specjalnych. W szczególności kask, pałka, ochraniacze nóg, kamizelka kuloodporna, tarcza policyjna oraz krótkofalówka. Uwieńczeniem spotkania z panem Tomaszem była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu. Każde dziecko miało okazję usiąść na chwilę za kierownicą, lub w tylnej części radiowozu. Ponadto przedszkolacy mogli posłuchać sygnałów policyjnej syreny. Bardzo dziękujemy za przybycie, ciekawą pogadankę i fajną zabawę.
-Czytaj więcej
Uroczystość "Pasowanie na Przedszkolaka"
Dodał: Administrator / 11/11/2019
Dnia 22.10.w grupie „ MISIE” i dnia 25.10. w grupie „ TYGRYSKI” odbyło się PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. W programie artystycznym dzieci zaprezentowały poznane wierszyki i piosenki, oraz zabawy z rodzicami. Każdy przedszkolak został pasowany przez panią dyrektor symbolicznym lizakiem. Dzieci otrzymały nagrody za udany występ, a rodzice byli bardzo dumni ze swoich pociech.
-Czytaj więcej
Eksperymenty w grupie Kotki
Dodał: Administrator / 11/11/2019
22 października 2019 gościem w grupie Kotki była mama Adasia- pani Joanna, która wprowadziła dzieci w tajemniczy świat eksperymentów chemicznych. Przedszkolaki miały możliwość rozpuszczać w wodzie różne substancje. Poznały znaczenie słowa ,,roztwór" i ,,cząsteczka", „ napięcie powierzchniowe”. Podczas zajęć wykonano eksperymenty w toku których dzieci dowiedziały się z czego składa się woda, jak pokonać brud, jak napompować balon bez nadmuchiwania oraz dowiedziały się jak można zrobić wulkan z artykułów dostępnych w kuchni. Poprzez takie zajęcia Pani Asia pokazała dzieciom, że nauka chemii może być ciekawa, kolorowa i zabawna. Daje możliwość kreatywnego i praktycznego zdobywania wiedzy oraz rozwijania ich umiejętności. Dzięki fascynującym doświadczeniom zainspirowała dzieci do odkrywania świata pełnego chemicznych zagadek. Dziękujemy pani Asi, że poświęciła swój czas i zechciała odwiedzić nasze Przedszkole. Teraz już wiemy więcej o otaczającym nas świecie.
-Czytaj więcej
Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Dodał: Administrator / 11/11/2019
Dnia 15.10.2019r. w Miejskim Przedszkolu nr 3 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Zielonka-pan Kamil, Michał Iwandowski , Sekretarz Miasta Zielonka – pani Renata Jóźwiak, radni – pani Jadwiga Wójcik i pan Tomasz Pieloszczyk, kierownik CUW – pani Anna Hrynkiewicz, pani dyrektor – Ewa Flaga, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz dzieci. Miło było również gościć emerytowanych nauczycieli oraz przedstawicieli Rady Rodziców.
Z tej też okazji dzieci z grupy „Biedronki ” pod czujnym okiem wychowawców i pani rytmiczki przygotowały specjalny program artystyczny. Wierszem, piosenką, tańcem oraz drobnym upominkiem dzieci podziękowały wszystkim pracownikom przedszkola za codzienną opiekę, troskę, zabawę i naukę. W dalszej części uroczystości pani dyrektor Ewa Flaga złożyła życzenia i podziękowała nauczycielom i pracownikom obsługi za trudną, odpowiedzialną pracę, przyznając nagrody dyrektora. Następnie zabrał głos Burmistrz Miasta Zielonka, który wręczył Nagrodę Burmistrza pani Dyrektor Ewie Flaga w uznaniu zasługi w pracy pedagogicznej oraz skierował do wszystkich pracowników naszego przedszkola wiele ciepłych słów. Oprócz podziękowań i życzeń pracownicy przedszkola otrzymali od Rady Rodziców słodką niespodziankę w postaci pięknego tortu.
Serdecznie dziękujemy!
-Czytaj więcej
Przedszkolaki na wycieczce w lesie.
Dodał: Administrator / 11/11/2019
Korzystając z pięknej słonecznej pogody przedszkolaki z grupy Misie, Tygrysy i Biedronki wybrały się na spacer do pobliskiego lasu. Celem wycieczki było sprawdzenie, czy pani jesień już zawitała do lasu. Dzieci obserwowały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele tajemnic. Przedszkolaki miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew, widziały drzewa liściaste, iglaste, krzewy, mchy, runo leśne i grzyby. Spacerując po lesie słuchały śpiewu ptaków. Dzieci nazbierały kolorowych listków, które przyniosły do kącika przyrody. Przedszkolaki nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach wiele zachwytu. Las był piękny i kolorowy.
-Czytaj więcej
"Pola Nadziei 2019" - akcja charytatywna.
Dodał: Administrator / 11/11/2019
Październik to miesiąc w którym po raz kolejny nasze przedszkole wzięło udział w akcji charytatywnej „Pola Nadziei”. Ogólnopolska akcja zorganizowana została przez Ośrodek Hospicjum Domowe Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zgromadzenia Księży Marianów w Warszawie.
Celem akcji jest pozyskiwanie środków finansowych na bieżące potrzeby funkcjonowania ośrodka. Symbolem „Pól Nadziei” są kwiaty żonkile, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Cebulki kwiatów wszyscy pracownicy wraz z przedszkolakami posadzili w ogrodzie przedszkolnym.
W tegorocznej akcji „Pola Nadziei” udało się zebrać 244,00 zł.
Grupa „Misie”- 75,00 zł
Grupa „Kotki”- 101,00 zł
Grupa „Tygryski”- 16,00 zł
Grupa „Biedronki”- 52,00 zł
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję.

DZIĘKUJEMY !
-Czytaj więcej
Smaczne i zdrowe soki i sałatki owocowe
Dodał: Administrator / 11/11/2019
W październiku nasze przedszkolaki poznają zasady zdrowego odżywiania uczą się zasad higieny i dbania o własne zdrowie. Wyrabiamy u dzieci prawidłowe nawyki prozdrowotne oraz propagujemy zdrowy styl życia.
Z tej okazji dzieci z grup Kotki, Tygryski i Biedronki przygotowywały sałatki owocowe.
Samodzielnie kroiły i mieszały owoce mając przy tym wiele radości.
Sałatki we wszystkich grupach udały się wspaniale. Nikogo nie trzeba było namawiać do ich spróbowania, gdyż najbardziej smakuje posiłek przygotowany samodzielnie.
-Czytaj więcej
Czy każdy zwierzak śpiewać potrafi? - koncert muzyczny
Dodał: Administrator / 11/11/2019
17 października odbył się w naszym przedszkolu koncert muzyczny pt. Czy każdy zwierzak śpiewać potrafi?" Podczas koncertu dzieci próbowały odgadnąć, czy każdy zwierzak potrafi śpiewać. Przedszkolaki odgadywały zagadki, rozpoznawały zwierzęta po wydawanych przez nich odgłosach i dopasowywały je do dźwięków instrumentów muzycznych a podczas śpiewania piosenek ruchem naśladowały zwierzęta.
Koncert od samego początku poderwał naszą publiczność do wspólnych muzycznych zabaw i wspólnego śpiewania.
Dziękujemy Papaja Kids za wspólną zabawę.
-Czytaj więcej
Wycieczka przedszkolaków z grupy Kotki do sklepu
Dodał: Administrator / 11/11/2019
Dnia 09. 10. 2019 r. przedszkolaki z grupy „Kotki” wybrały się na wycieczkę do warzywniaka w ramach realizowanych treści programowych oraz w celu poznania zawodu sprzedawcy. Dzieci oglądały różne warzywa, które można tam kupić. Dowiedziały się jakie czynności wykonuje kupujący i sprzedawca. Przypomniały sobie zwroty grzecznościowe używane podczas robienia zakupów. Obserwowały jak pani ekspedientka waży towar i obsługuje kasę. Podczas wycieczki dokonaliśmy zakupu różnych warzyw, które po powrocie do przedszkola chętnie zostały zjedzone. Kotki zapamiętają, że warzywa są bardzo zdrowe i zawierają wiele witamin.
-Czytaj więcej
Warsztaty Małego Architekta
Dodał: Administrator / 11/11/2019
Dnia 07.10.2019r.w naszym przedszkolu odbyły się Warsztaty Małego Architekta. Dzieci poprzez zabawę klockami „Linden” uczyły się przede wszystkim myślenia i budowania przestrzennego oraz kreatywności. Klocki te idealnie nadają się do samodzielnej zabawy oraz do wspólnej pracy w grupie. Stanowią one doskonałe narzędzie do pracy nad rozwijaniem kompetencji społecznych dzieci. Dzieci bardzo chętnie tworzyły wymyślne budowle pobudzając swoją wyobraźnię ucząc się koncentracji i ćwicząc zdolności manualne.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.