-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 25. Września 2023
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
"Świąteczne ciasteczka"
Dodał: Administrator / 05/01/2020
Święta tuż, tuż ….czas więc na pieczenie pierników. Tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia wszystkie grupy przedszkolne pod kierunkiem swoich pań zrobiły pyszne świąteczne pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowywały dbając o czyste rączki oraz zakładając kolorowe fartuszki. Przedszkolaki poznały składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa i higieny. Gdy wszystko było już gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy- wałkowały ciasto, wykrawały pierniczki różnych kształtów przy pomocy foremek. Następnie słodkie ciasteczka upiekły się w przedszkolnej kuchni po której unosił się wspaniały zapach, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do dekorowania ciasteczek lukrami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne. Dziękujemy rodzicom za pomoc podczas robienia pierniczków.
-Czytaj więcej
Wycieczka przedszkolaków do Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce
Dodał: Administrator / 05/01/2020
w Zielonce na spektakl teatralny pt. ”Przygody Wilka i Zająca” . Dzielne Misie, Kotki, Tygryski
i Biedronki pod opieką swoich pań maszerowały ulicami naszego miasta, podziwiając jesienny krajobraz. Do naszego miasta przyjechali aktorzy Wrocławskiego Teatru „In-Art”
i przypomnieli nam zabawne perypetie Wilka i Zająca ze znanego i popularnego filmu animowanego. Kultowa bajka lat osiemdziesiątych, w której gburowate Wilczysko próbuje dopaść sympatycznego Zająca. Bohaterowie przeżywają mnóstwo pouczających przygód – odwiedziny u Świnki wegetarianki, spotkanie z policjantem Pieskiem, czy Wróżką Kozą. Kiedy konflikt sięga zenitu, obaj wpadają w pułapkę przebiegłego Kota Magika. W końcu Wilk i Zając zaczynają ze sobą współpracować i znajdują wyjście ze swoich tarapatów. Pełen humoru spektakl rozśmieszał, ale też uczył odpowiednich zachowań. Barwne kostiumy i scenografia wzbudziły u dzieci prawdziwy zachwyt. Z dużym zainteresowaniem wszyscy oglądali przedstawienie, które pozostawiło niezapomniane przeżycia.
-Czytaj więcej
Wycieczka przedszkolaków do hotelu "U Pietrzaków" w Zielonce.
Dodał: Administrator / 05/01/2020
Dnia 6.12.2019r. przedszkolaki wybrały się do hotelu „U Pietrzaków” w Zielonce na koncert „Święty Mikołaj i Kapela Góralska!”. Koncert ten odbył się w ramach projektu „Filharmonia dla Dzieci”. Górale z okolic Istebnej, ubrani w autentyczne stroje góralskie śpiewali i grali na instrumentach muzycznych. Dzieci poznały brzmienie takich instrumentów jak: gajdy, skrzypce, trombity, róg pasterski, kontrabas, heligonka. Przedszkolaki nauczyły się piosenki „Chojka, chojka, zieleni się trowka”, którą zaśpiewały wspólnie z wykonawcami koncertu. Dużą niespodzianką dla dzieci była wizyta Świętego Mikołaja na scenie. Mikołaj tańczył i grał na skrzypcach wspólnie z góralami. Góralski i świąteczny nastrój udzielił się wszystkim uczestnikom koncertu.
-Czytaj więcej
Spotkanie z Mikołajem
Dodał: Administrator / 05/01/2020
Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 2 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści Mikołaja o jego dalekiej podróży i przygodach. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego worka prezentów św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i wyrecytowanymi wierszykami. Na koniec spotkania robione były zdjęcia ze św. Mikołajem . Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym przedszkolakom wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.
-Czytaj więcej
Program muzyczny "Serce w plecaku" - spotkanie z pieśnią legionową
Dodał: Administrator / 15/12/2019
W dniu 27 listopada przedszkolaki uczestniczyły w programie muzycznym ,,Serce w plecaku” – spotkanie z pieśnią legionową. Artyści przypomnieli znaczenie słowa niepodległość, utrwalili z dziećmi symbole narodowe oraz legendę ,,Lech, Czech i Rus’’. W piosenkach ułańskich, patriotycznych i przyśpiewkach wojskowych, dzieci przeniosły się w czasy bohaterskich czynów. Miejmy nadzieję, że te niezapomniane melodie jeszcze długo rozbrzmiewać będą w sercach dzieci i naszych.
-Czytaj więcej
Dzień Pluszowego Misia - uroczystość przedszkolna
Dodał: Administrator / 15/12/2019
26 listopada odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swojego przyjaciela , milutkiego, mięciutkiego, puchatego misia. Podziwialiśmy maleńkie misie oraz ogromne misie a także bohaterów znanych bajek; Kubusia Puchatka, Misia Uszatka , Koralgola . Uroczystość rozpoczęliśmy występem artystycznym naszych przedszkolaków ; Misie, Tygryski i Biedronki powitały nas piosenką a Kotki rytmicznym tańcem z misiami. Przedszkolaki doskonale poradziły sobie z zagadkami muzycznymi ze znanych i popularnych bajek. Wyzwaniem okazało się narysowanie misia z zawiązanymi oczami. Zadaniu sprostała pani dyrektor oraz pani Beatka. Przedszkolaki wesoło bawiły się, śpiewały i tańczyły przy misiowych przebojach.
-Czytaj więcej
Koncert muzyczny "Patriotyczna piosenka przedszkolna"
Dodał: Administrator / 15/12/2019
Dnia 21.11.2019r nasze przedszkole odwiedził zespół muzyczny Papaja KIDS, który przypomniał nam wiedzę o naszych bohaterach ,oraz pewne informacje z historii Polski. Zespół zaprezentował nam piosenki ułańskie, patriotyczne i przyśpiewki wojskowe. Dzieci chętnie uczestniczyły w koncercie, powtarzając rytmicznie ruchy improwizowane przez artystów, jak również grały na trąbce i oglądały ciekawe rekwizyty.
-Czytaj więcej
Spotkanie z panią pielęgniarką w grupie Tygryski
Dodał: Administrator / 15/12/2019
20 listopada gościliśmy w Tygryskach mamę Kubusia, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka w szpitalu. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani Marzena zademonstrowała nam niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku, czy mierzenie ciśnienia. Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego serca też budziła duże zainteresowanie. Nasz gość przygotował dla przedszkolaków prezenty naklejki – dzielnego pacjenta oraz długopisy i strzykawki.
Serdecznie dziękujemy pani Marzenie za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim za cierpliwość i dobre rady.
-Czytaj więcej
Wycieczka Tygrysków i Kotków
Dodał: Administrator / 15/12/2019
W listopadzie przedszkolaki z grupy Tygryski i Kotki wybrały się na wycieczkę po Zielonce. Podczas spaceru uliczkami, dzieci obserwowały zabudowę i architekturę, uczyły się szacunku do miasta, w którym wzrastają i mieszkają. Udaliśmy się również na Glinianki w Zielonce, spacerując podziwialiśmy staw, po którym pływały, ku uciesze dzieci, kaczki. Obserwowaliśmy rośliny, zwierzęta i ptaki. Po udanej wycieczce, udaliśmy się w drogę powrotną do przedszkola z przekonaniem, że Zielonka jest pięknym miastem.
-Czytaj więcej
Udział w akcji "Szkoła do hymnu"
Dodał: Administrator / 11/11/2019
W dniu 8 listopada 2019 r.( w ostatnim dniu roboczym przed Świętem Niepodległości), na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży, nasze przedszkole włączyło się do akcji „Szkoła do hymnu” . O godz. 11.11 dzieci i pracownicy przedszkola wspólnie odśpiewali 4- zwrotkowy hymn narodowy, tworząc w ten sposób piękną patriotyczną wspólnotę, dając wyraz dumy z bycia Polakami. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której także aktywnie uczestniczyliśmy. Czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wspólnie z przedszkolakami wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.
-Czytaj więcej
Teatrzyk "Kłopoty Króla Borowika"
Dodał: Administrator / 11/11/2019
Dnia 30.10.2019 w naszej placówce gościliśmy aktorów „Estrady Pana Pomidora”. Przedstawienie „Kłopoty Króla Borowika” odbyło się na podstawie wiersza J. Brzechwy. Aktorzy w humorystyczny sposób przedstawili dzieciom wybrane gatunki grzybów rosnących w Polsce. Podczas przedstawienia nasze przedszkolaki przebrane za piękne grzyby miały możliwość wystąpić przed swoimi kolegami. Dzieci poznały grzyby jadalne i trujące. Przedstawienie bardzo podobało się naszym przedszkolakom, aktorzy otrzymali gromkie brawa.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.