-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 05. Czerwca 2023
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu
Dodał: Administrator / 16/02/2020
Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Dlatego dzieci z naszego przedszkola gościły swoje Babcie i Dziadków na uroczystości z tej okazji. Każda grupa przedszkolna zapraszała swoich Dziadków i Babcie w inny dzień. Te wyjątkowe chwile odbywały się w naszym przedszkolu w dniach od 20.01-24.01.2020 r. Licznie przybyli goście mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnych programach artystycznych . Przedszkolaki pod czujnym okiem swoich pań zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, starszaki zaprezentowały również Jasełka. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, dzieci wspaniale wystąpiły przed bliskimi. Przedszkolaki wręczyły swoim najbliższym niespodzianki przygotowane wspólnie ze swoimi paniami. Występy zakończono słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek, miłość, cierpliwość i zrozumienie. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. Były to dni niezwykłe, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dni pełne wzruszeń, uśmiechów, radości.
-Czytaj więcej
Koncert muzyczny "Muzyczne zagadki i łamigłówki"
Dodał: Administrator / 16/02/2020
23 stycznia z muzycznym repertuarem gościliśmy grupę Papaja Kids. Bardzo lubimy zagadki i łamigłówki a jeśli do tego są muzyczne i zachęcają do ruchu przy dźwiękach gitary, to uwielbiamy je jeszcze bardziej. Dzieci w mig odgadywały nazwy zwierząt i "uciekały na drzewo" przed mruczącym dzikiem oraz śpiewająco uzupełniały brakujące godziny na zegarze . Co niektórym udało się nawet zagrać melodię z powstałych w trakcie koncertu nut na boom boom rurkach. Bawiliśmy się fantastycznie. Pozdrawiamy Papaja Kids i zapraszamy ponownie.
-Czytaj więcej
Teatrzyk "O Pchle, co manier nie miała"
Dodał: Administrator / 16/02/2020
Dnia 21.01.2020r.do naszego przedszkola przyjechał teatr „TAK” z przedstawieniem pt: „O Pchle, co manier nie miała”. Był to ciekawy spektakl z elementami języka angielskiego, inspirowany żywiołowym tekstem „Pchły Szachrajki” Jana Brzechwy. W spektaklu przybliżone i objaśnione były między innymi takie angielskie pojęcia, jak nazwy pór roku. Aktorzy z teatru „TAK” rozbudzają ciekawość, dodają odwagi, przełamują bariery lęku i zawstydzenia dzieci. Spektakl bardzo spodobał się dzieciom, ponieważ był wesoły, dowcipny i pogodny.
-Czytaj więcej
Wycieczka "Biedronek" i "Tygrysów" do Zamku Królewskiego
Dodał: Administrator / 16/02/2020
Dnia 16 stycznia 2020r. (czwartek) „Biedronki” i 22 stycznia 2020 r. (środa) „Tygryski” wyjechały na wycieczkę autokarem do Zamku Królewskiego w Warszawie. Dzieci uczestniczyły w lekcjach muzealnych pt. „Spotkanie z królem”. Spacerując po wybranych salach zamkowych dzieci dowiedziały się jak wyglądał król, jak mieszkał, co robił. Dzieci oglądały główne komnaty i pamiątki po królu Stanisławie Auguście. W trakcie zajęć dzieci poznały insygnia władzy królewskiej, obejrzały Salę Tronową, Salę Rycerską, Salę Balową, Pokój Sypialniany, Gabinet oraz garderobę króla Stanisława Augusta. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem bogactwa oraz wystroju Zamku Królewskiego. Wszyscy wykazywali duże zainteresowanie programem zajęć i aktywnie uczestniczyli w lekcji.
-Czytaj więcej
Warsztaty chemiczne w grupie Kotki
Dodał: Administrator / 16/02/2020
W dniu 15.01.2020r. w grupie Kotki odbyły się warsztaty chemiczne przeprowadzone przez panią Asię. Przedszkolaki prowadziły doświadczenia z wykorzystaniem produktów codziennego użytku np. soda, olej, kwasek cytrynowy, barwniki spożywcze. Malowały w mleku, stworzyły kolorowe kuleczki z efektem jojo. Punktem kulminacyjnym spotkania było wykonanie glicerynowych mydełek oraz soli do kąpieli jako upominków dla babci i dziadka. Pracy było bardzo dużo ale pod czujnym okiem pani Agnieszki- mamy Lenki oraz pani Asi dzieciaki wykonywały polecenia i z ogromnym zaangażowaniem tworzyły swoje arcydzieła. Efekt końcowy był niesamowity a woń przyjemnych zapachów rozprzestrzeniała się po całym przedszkolu.
-Czytaj więcej
Akcja charytatywna "Góra Grosza"
Dodał: Administrator / 16/02/2020
Tradycją naszego przedszkola jest udział w Ogólnopolskiej Akcji ,,Góra Grosza’’. Celem organizowanej zbiórki, zainicjonowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Nasi podopieczni wraz z rodzicami bardzo zaangażowali się w ww. akcję charytatywną i chętnie dzielili się grosikami. Wspólnymi siłami udało nam się uzbierać 459,13 zł.
Misie – 54, 78 zł
Kotki - 226,95 zł
Tygryski - 22,97 zł
Biedronki – 154,43 zł
Dziękujemy za wrażliwość na krzywdę innych i zaangażowanie się w akcję!!!
-Czytaj więcej
Kotki w świątecznym nastroju
Dodał: Administrator / 05/01/2020
Okres przedświąteczny w grupie Kotki był niewątpliwie pięknym, pracowitym i twórczym czasem. Kiedy już nasza choinka została ślicznie przystrojona, ukochany gość – Święty Mikołaj odwiedził nasze progi, prezenty zostały rozdane. Przyszedł czas na pogłębienie wiedzy na temat tradycji i obrzędów związanych z Bożym Narodzeniem. Kotki malowały świąteczne bombki, tworzyły papierowe Mikołaje, wykonywały wspólnie zadania adwentowe. Dzięki mamie Karola wykonywały świąteczne kartki ozdabiając je pięknymi choinkami. Wraz z mamą Rafałka dekorowały pierniczki, a mama Zosi umożliwiła nam uczestniczenie w warsztatach tworzenia bożonarodzeniowych choinek. Każde dziecko mogło wykazać się zdolnościami artystycznymi i kreatywnością. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie :)
-Czytaj więcej
Koncert muzyczny "Co skrywa Bałwan Zagadka"
Dodał: Administrator / 05/01/2020
19 grudnia odwiedzili nasze przedszkole muzycy z Papaja Kids, którzy zaprezentowali koncert edukacyjny pt. „Co skrywa Bałwan Zagadka”. Podczas koncertu artyści przedstawili dzieciom utwory świąteczno-zimowe, takie jak: „Ulepimy dziś bałwana’, „Jingle bells’, „Tup, tup, tup po śniegu’, „Jest taki dzień”, „Gdy się Chrystus rodzi”. Muzykom towarzyszył Pan Bałwan Zagadka, który pod guzikami- węgielkami skrywał pytania dla dzieci, zachęcając przedszkolaków do śnieżnych szaleństw. Wspólny śpiew kolęd i piosenek zimowych, w towarzystwie dzwoneczków i janczarów, wprowadził nas wszystkich w świąteczny nastrój.
-Czytaj więcej
Przedstawienie Jasełkowe w wykonaniu "Biedronek"
Dodał: Administrator / 05/01/2020
We wtorek 17.12.2019r. w naszym przedszkolu grupa 5-latków „Biedronki” przedstawiła Jasełka Bożonarodzeniowe, które wprowadziły wszystkich w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie obejrzały wszystkie przedszkolaki, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście: Ksiądz Proboszcz -Kazimierz Seta, Pani Sekretarz Miasta Zielonka– pani Renata Jóźwiak, przedstawiciele Rady Miasta, a po południu Rodzice. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Szopka prezentowała się zdumiewająco, a występy przedszkolaków wywołały wzruszenie na twarzach zaproszonych gości. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Na koniec dzieci wręczyły gościom oraz Rodzicom przez siebie wykonane pierniczki. Po przedstawieniu wszyscy połamali się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia. Pani Sekretarz oraz Ksiądz Proboszcz życzyli wszystkim obecnym zdrowych i spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie teksty , kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. A Rodzicom podziękowania w zorganizowaniu dekoracji, strojów do Jasełek i ozdabianiu pierniczków.
-Czytaj więcej
"Biedronki" robią zakładki wspólnie z mamą Marka
Dodał: Administrator / 05/01/2020
Dnia 16.12.2019 r. ( poniedziałek) w grupie „Biedronki” gościliśmy mamę Marka, panią Sylwię Krajewską, która pracuje jako psycholog , terapeuta. Jest autorką książek: „Opowiedz mi, co u ciebie” i ” Zatrzymaj się ". Na początku spotkania mama Marka przeczytała dzieciom jedną z dziewięciu opowieści z książki . Następnie zaprosiła dzieci do wykonania zakładek do książek. Każde dziecko miało okazję samo wykonać zakładkę z przyniesionych przez Panią Sylwię materiałów. Dzieci z wielką chęcią i radością zabrały się do wykonania zadania. Zrobione przez siebie zakładki dzieci zabrały do domu. Bardzo dziękujemy pani Sylwii za przybycie do grupy.
-Czytaj więcej
Wycieczka "Biedronek" do Szkoły Aktywności Twórczej w Zielonce
Dodał: Administrator / 05/01/2020
Dnia 13.12 .2019 r. piątek dzieci 5-letnie „Biedronki” wybrały się na wycieczkę do Szkoły Aktywności Twórczej w Zielonce. Przedszkolaki zostały zaproszone przez starszych kolegów na przedstawienie jasełkowe. Piękne dekoracje, stroje pieczołowicie przygotowywane przez dzieci oraz repertuar wprowadziły przedszkolaków w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Reakcje dzieci pokazały, że występ bardzo im się spodobał, nagrodzili swoich kolegów gromkimi brawami. Po zakończeniu przedstawienia dzieci miały okazję również spotkać Mikołaja, który wręczył im drobne prezenty. Na końcu dzieci zrobiły sobie z nim wspólne pamiątkowe zdjęcia.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.