-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 05. Czerwca 2023
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Przedstawienie artystyczne "Jesienny musical"
Dodał: Administrator / 07/02/2022
Dnia 14.X.2021r. w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie artystyczne pt. „Jesienny musical”. W czasie trwania spotkania dzieci miały możliwość wysłuchania wielu utworów o tematyce jesiennej. Dzieci z radością śpiewały i tańczyły przy pięknej muzyce. Na zakończenie przedszkolaki podziękowały za występ i wspólną zabawę gromkimi brawami.
-Czytaj więcej
Kampania społeczna "Bezpieczny Przejazd"
Dodał: Administrator / 07/02/2022
Dnia 21.10.2021 r. gościliśmy w naszym przedszkolu panią Anię, przedstawicielkę PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., która przybyła do nas z kampanią społeczną „Bezpieczny Przejazd”.
W ramach tej akcji przedszkolaki uczestniczyły w prelekcji edukacyjnej na temat bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Dzieci obejrzały pouczające filmy edukacyjne ukazujące zagrożenia wynikające z niezachowania ostrożności na przejazdach kolejowych. Zostały zapoznane z podstawowymi przepisami ruchu drogowego na przejazdach kolejowo-drogowych oraz zasadami prawidłowego zachowania się przed takimi przejazdami. Aktywnie uczestniczyły w pogadance, udzielając przemyślanych odpowiedzi.
Mamy nadzieję, ze spotkanie przyczyni się do podniesienia świadomości w zakresie zagrożeń wynikających z niezachowania należytej ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych wśród najmłodszych użytkowników dróg. Na koniec przedszkolaki otrzymały kolorowanki o bezpieczeństwie promujące kampanię. Serdecznie dziękujemy pani Ani za poświęcony czas
i przekazaną wiedzę.
-Czytaj więcej
Uroczystość "Pasowanie na Przedszkolaka"
Dodał: Administrator / 07/02/2022
Dnia 26 października 2021r. w grupie „ Kotki” i dnia 05 listopada 2021r. w grupie „ Krasnale” odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, ale także dla rodziców i wychowawców. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec. Każdy przedszkolak został pasowany przez panią dyrektor symbolicznym lizakiem. Dzieci otrzymały książki, a rodzice byli bardzo dumni ze swoich pociech. Nowo pasowanym przedszkolakom życzymy wielu sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w przedszkolu.
-Czytaj więcej
Udział w akcji „Zbiórka pluszaków dla podopiecznych Fundacji "Gdy Liczy się Czas"
Dodał: Administrator / 07/02/2022
W listopadzie, w naszym przedszkolu przeprowadziliśmy zbiórkę pluszaków dla podopiecznych Fundacji „Gdy Liczy się Czas”. Dzieci przyniosły pluszowe maskotki, które zostały przekazane dzieciom chorym onkologicznie. Dziękujemy przedszkolakom i rodzicom za zaangażowanie. Pamiętajmy, że dobro zawsze wraca.
-Czytaj więcej
Dzień Edukacji Narodowej
Dodał: Administrator / 07/02/2022
15 października 2021r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Sekretarz Miasta Zielonka - pani Renata Jóźwiak i Skarbnik Urzędu Miasta - pani Monika Sopińska. Dzieci z grupy „Misie” pod kierunkiem swoich pań zaprezentowały program słowno-muzyczny. Wierszami, piosenkami i tańcem podziękowały wszystkim pracownikom przedszkola za codzienną opiekę, pomoc, zabawę, naukę i za pyszne posiłki. Po części artystycznej pani Dyrektor skierowała do wszystkich pracowników wiele ciepłych słów. Podziękowała za trudną i odpowiedzialną pracę dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą przyznając nagrody dyrektora. Następnie głos zabrała pani Sekretarz, która wręczyła Nagrody Burmistrza pani Dyrektor Ewie Flaga i pani Ilonie Woźniak w uznaniu zasług w pracy pedagogicznej i wychowawczej. Na zakończenie tak miłego spotkania w dowód wdzięczności dzieci z grupy „Misie” wręczyły wszystkim pracownikom słoneczniki, przygotowane wspólnie z paniami.
-Czytaj więcej
Warsztaty przyrodnicze – wizyta Pszczelarza
Dodał: Administrator / 07/02/2022
Dnia 22.09.2021 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z pszczelarzem. Przedszkolaki poszerzyły wiedzę o pszczołach oraz o ich ogromnym znaczeniu dla środowiska przyrodniczego. Największe zainteresowanie wzbudził ulik z żywymi pszczołami oraz strój pszczelarza. Omówione zostały produkty pszczele. Na koniec spotkania odbyła się degustacja miodu. Wszystkie dzieci otrzymały w prezencie magiczną pałeczkę do nabierania miodu.
-Czytaj więcej
Bal karnawałowy 2021
Dodał: Administrator / 22/02/2021
Karnawał to miła, szalona tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu, w dniu 09.02.2021r. w zabawie wzięły udział Krasnale i Misie, a w dniu 12.02.2021 r. Kotki i Słoneczka. Na pięknie udekorowanych salach pojawiły się: królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, piraci, rycerze, policjanci. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Dzieci tańczyły twista, rock and rola, sambę, makarenę, kaczuszki , ,,wywijając’’ solo, w parach, w kółkach i wężykach wszyscy bawili się wspaniale. Zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów.
-Czytaj więcej
Wizyta Mikołaja w naszym przedszkolu
Dodał: Administrator / 24/01/2021
Dnia 16 grudnia 2020r. do naszego przedszkola późnym popołudniem zawitał Święty Mikołaj. Wszystkie przedszkolaki od rana z wielką niecierpliwością oczekiwały na wyjątkowego Gościa. W tym roku ze względu na epidemię wizyta Świętego Mikołaja odbyła się na zewnątrz w naszym przedszkolnym ogrodzie. Najpierw grupy młodsze „Słoneczka” i „Misie”, potem grupy starsze „Krasnale” i „Kotki” wyszły na spotkanie z wyczekiwanym Gościem. Ogród przedszkolny został pięknie udekorowany lampkami choinkowymi, lampionami, łańcuchami i innymi błyszczącymi ozdobami, które wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój. Wszystko to dzięki zaangażowaniu wielu rodziców i pracowników przedszkola. Najpierw pojawiła się Śnieżynka, która bawiła się wspólnie z dziećmi, oczekując na Świętego Mikołaja. Dzieci nadsłuchiwały niecierpliwie dźwięku dzwonka i nagle, ku wielkiej radości wszystkich przedszkolaków pojawił się Święty Mikołaj. Dzieci były bardzo szczęśliwe i rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko Mikołaja – troszeczkę zawstydzone. Święty Mikołaj przybył do przedszkola z workiem pełnym prezentów i powitał przedszkolaki piosenką. Dzieci również zaśpiewały miłemu Gościowi wesołą piosenką, a On rozmawiał z nimi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców oraz pań w przedszkolu. Wszystkie przedszkolaki zostały obdarowane prezentami. Oczekiwana cały rok wizyta Świętego Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła przedszkolakom wiele radości. Do zobaczenia za rok Św. Mikołaju!!!
-Czytaj więcej
Bal karnawałowy 2020
Dodał: Administrator / 16/02/2020
Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw tradycja. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu, w dniu 04.02.2020r. w zabawie wzięły udział Kotki i Misie, a w dniu 07.02.2020r. Biedronki i Tygryski. Na pięknie udekorowanej sali pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy , Żółwie Ninja, Batmany, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach pod kierunkiem rytmiczki - pani Dorotki, skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.
-Czytaj więcej
Biedronki na balu karnawałowym w Szkole Aktywności Twórczej
Dodał: Administrator / 16/02/2020
Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 6 lutego 2020 roku, dzieci z naszego przedszkola zostały zaproszone przez uczniów Szkoły Aktywności Twórczej na bal karnawałowy. Na udekorowanej sali szkolnej pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, czerwonego kapturka, rycerzy, piratów, strażaka ,piłkarzy, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Na sali podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Dzieci miały chwilę odpoczynku , gdzie mogły napić się soku i zjeść pączek. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę. Na koniec zabawy dzieci otrzymały po lizaku. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa uczniów i dzieci przedszkolnych przyniosła wiele radości i uśmiechu na twarzy.
-Czytaj więcej
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
Dodał: Administrator / 16/02/2020
Dnia 07.02.2020r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Książeczka sensoryczna”. Zadaniem dzieci i rodziców było wykonanie książeczki rozwijającej różne zmysły. Konkurs skierowany był do dzieci uczęszczających do naszego przedszkola i ich rodzin.
Na konkurs wpłynęło 13 prac, które były niezwykle ciekawe, wykonane z wielką starannością i różnorodnymi technikami plastycznymi. Komisja konkursowa przyznała 6 wyróżnień i 7 dyplomów za udział w konkursie. Wszystkie dzieci otrzymały również nagrody rzeczowe. Serdecznie wszystkim gratulujemy zaangażowania, kreatywności i pomysłowości!
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.