-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 25. Września 2023
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Ogłoszenia!
Dodał: Administrator / 25/08/2021
ROK PRZEDSZKOLNY 2023/2024


Drodzy Rodzice,
w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2023/2024
serdecznie witamy wszystkich nowych i obecnych Przedszkolaków oraz ich Rodziców
w Miejskim Przedszkolu Nr 3 w Zielonce


DNIA 1 WRZEŚNIA 2023 R. W GODZ. 6.30 – 17.00
DZIECI SPOTYKAJĄ SIĘ Z WYCHOWAWCAMI W GRUPACH
I ROZPOCZYNAJĄ WSPÓLNĄ PRZYGODĘ Z ZABAWĄ I NAUKĄ.


Nie ma uroczystości rozpoczęcia roku, dzieci przebywają w grupach,
zgodnie z zadeklarowanymi godzinami pobytu.

Serdecznie zapraszamy--------------------------------------------------------------------------------ZEBRANIE ORGANIZACYJNE Z RODZICAMI


W dniu 06.09.2023 r.(środa) o godz. 17.00
w sali grupy „Kotki”

odbędzie się spotkanie z Rodzicami dotyczące organizacji
roku szkolnego 2023/2024.

Po zebraniu ogólnym z dyrektorem odbędą się spotkania
z wychowawcami w poszczególnych grupach.

Prosimy Rodziców, aby na czas zebrania zapewnili dzieciom
opiekę i nie zabierali ich ze sobą na spotkanie.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Przedstawienie teatralne "Skacząca Królewna"
Dodał: Administrator / 09/03/2023
W dniu 02.03.2023 r. w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Skacząca Królewna”w wykonaniu artystów Agencji Artystycznej Prima.
„ Skacząca królewna” opowiada historię niegrzecznej i rozkapryszonej królewny, która została ukarana przez złą czarownicę. Dzięki jej magicznym zaklęciom nie jest już wstanie poruszać się w inny sposób, jak tylko przez podskoki. Jest to historia pełna zabawnych zdarzeń w czasie której królewna uczy się, jak być grzeczna, miła dobra i uczynna. Pomagają jej w tym królewicz Jerzy i czarodziej, którzy rywalizują o jej rękę . Jak to w bajkach bywa wszystko się skończyło szczęśliwie – bohaterkę z opresji wybawił dzielny i mądry królewicz Jerzy, który przechytrzył czarodzieja i w nagrodę otrzymał rękę pięknej królewny Jarmilki. Ta dynamiczna i niezwykle zabawna historia została zrealizowana w bardzo ciekawej technice teatralnej – duże lalki typu mupety anonimowane przez aktorów
Przedstawienie bardzo podobało się naszym przedszkolakom, aktorzy otrzymali gromkie brawa.
-Czytaj więcej
BAL KARNAWAŁOWY 2023
Dodał: Administrator / 09/03/2023
Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu w dniu 07.02 i 10.02.2023r. W czasie tych dni już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci wystąpiły na balu w ciekawych, kolorowych strojach, które odzwierciedlały ich ulubione postacie z bajek i zainteresowania. Przed balem zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca, oraz brały udział w najróżniejszych konkursach. Kiedy czas dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę.
-Czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka 2023
Dodał: Administrator / 09/03/2023
W styczniu 2023 r. tradycyjnie obchodziliśmy ogólnopolski Dzień Babci i Dziadka. Każda grupa wiekowa zaprosiła swoich szanownych gości do sali przedszkolnej i zaprezentowała występ wokalno-słowny:
16.01. o godz. 15.15 - grupa "Kotki"
17.01. o godz. 12.30 - grupa "Misie"
20.01. o godz. 15.00 - grupa "Krasnale"
23.01. o godz. 15.15 - grupa "Słoneczka"

Przedszkolaki wraz z Paniami dołożyli wszelkich starań, by ta ważna okoliczność była obchodzona szczególnie uroczyście. Każde dziecko wykonało własnoręcznie upominek dla świętujących. Wzruszeniom nie było końca, kiedy wnuczki i wnukowie w tak piękny sposób dziękują swoim babciom i dziadkom za ich troskę, miłość i czułość.
-Czytaj więcej
WARSZTATY PRZYRODNICZE
Dodał: Administrator / 09/03/2023
W dniu 2 lutego  2023r. dzieci wzięły udział w warsztatach przyrodniczych z udziałem papugi ary i kakadu. Dzieci dowiedziały się o ich upodobaniach, zwyczajach i sposobie odżywiania tych egzotycznych ptaków. Mogły z bliska obejrzeć  papugę, podziwiać jej ubarwienie, mocny dziob i pazurki . Było tez wiele pytań, które przedszkolaki zadawały.  Na koniec każdy mógł sobie zrobić zdjęcie z papugą. Chętnych było wielu, w końcu nie zawsze można spotkać  takiego ,,gościa’’. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z innym ciekawym zwierzątkiem. 
-Czytaj więcej
Spotkanie z autorką i ilustratorką książek dla dzieci
Dodał: Administrator / 09/03/2023
W dniu 1 grudnia 2022 r. odbyło się spotkanie z autorkami książek dla dzieci: Barbarą Szelągowską- autorką i Moniką Jędrychowską- ilustratorką. W spotkaniu na temat "Szanujmy książki" uczestniczyła także 3-metrowa pluszowa stonoga Jadzia, która rozmawiała z dziećmi na temat szanowania książek, zachęcała do zabawy, śpiewu, odgadywania zagadek i słuchania utworów autorki. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca autora i ilustratora. Na pamiątkę spotkania przedszkolaki otrzymały kolorowankę pt. " Stonoga Jadzia wśród przyjaciół".
-Czytaj więcej
Jasełka
Dodał: Administrator / 09/03/2023
Jasełka w naszym przedszkolu odbyły się 20.12.2022r. i wprowadziły wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Dzieci z grupy „Słoneczka” były przebrane w niecodzienne stroje, które zmieniły ich w najświętszą rodzinę, anioły, pasterzy i królów. Bożonarodzeniowa dekoracja sali i występy dzieci przeniosły wszystkich obecnych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Przedstawienie było wyjątkowe i zostało nagrodzone gromkimi brawami. Na koniec Pani Dyrektor złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia.
-Czytaj więcej
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego -technicznego "Jesienne cudaki"
Dodał: Administrator / 09/03/2023
Jesień to pora roku, która inspiruje do wykorzystywania swoich darów, pobudza wyobraźnię i pozwala tworzyć artystyczne dzieła, dlatego też nasze przedszkole na początku października zorganizowało konkurs plastyczno-techniczny pt. „Jesienne Cudaki”. Dzieci wspólnie z rodzicami wyczarowały z jesiennych darów przyrody, znalezionych w sadzie, ogrodzie, parku, lesie zabawne i niesamowite „cudaki”. Powstały wspaniałe arcydzieła. Wszystkie zebrane prace prezentowane były w holu naszego przedszkola. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem i ujawniła wspaniałe talenty naszych dzieci. Do komisji wpłynęło 33 prac, które były niezwykle ciekawe, wykonane z wielką starannością, różnorodnymi technikami plastycznymi. Po obradach komisji udało się wyłonić 10 prac wyróżniających, a 23 prace zostały nagrodzone za udział w konkursie.
Wszystkim dzieciom i rodzicom dziękujemy za ogromne zaangażowanie, a także za wspaniałe pomysły wykonania prac.
-Czytaj więcej
"Jakiż to święty rozdaje prezenty"
Dodał: Administrator / 09/03/2023
12 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne pt. ”Jakiż to święty rozdaje prezenty?” w wykonaniu Agencji Artystycznej Prima. Było to przedstawienie opowiadające o Mikołajach z różnych krajów: Rosji, Japonii, Hiszpani, Anglii, Turcji itp. Była to podróż po różnych kulturach, zwyczajach i tradycjach, pokazująca że dzieci na całym świecie z utęsknieniem czekają na wizytę tego wspaniałego gościa. Na koniec przedstawienia przyjechał do naszych przedszkolaków oczekiwany gość Święty Mikołaj, który przychodzi do polskich domów. Każdy z przedszkolaków otrzymał od Mikołaja prezent i zrobił pamiątkowe zdjęcie.
-Czytaj więcej
Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu
Dodał: Administrator / 09/03/2023
Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.
25 listopada 2022r.w piątek z okazji Dnia Pluszowego Misia, w naszym Przedszkolu odbyła się wielka uroczystość. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola trzymając w ramionach pluszowego przyjaciela. W naszym przedszkolu zaroiło się od pluszowych misiów. Były te zupełnie malutkie misie, czy też te wielkie, które trudno było objąć. W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Dzieci odwiedził Miś Zdziś, który opowiedział historię Pluszowego Misia, a następnie zaprosił naszych milusińskich do wspólnych zabaw. Dzieci bawiły się m. in. przy piosenkach: ,,Pokochaj Pluszowego misia", brały udział w różnych zabawach ruchowych, konkursach min. zjadały z talerzyków miód, wkładały wykałaczki do pojemniczków rękawiczkami kuchennymi . A na koniec spotkania dzieci zrobiły wspólne zdjęcie z misiem Zdzisiem . Och co to był za dzień! Zabawie nie było końca.
Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy.
-Czytaj więcej
UROCZYSTOŚĆ PRZEDSZKOLNA "JESTEM POLKĄ I POLAKIEM"
Dodał: Administrator / 09/03/2023
W dniu 08 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane w biało czerwone stroje. . Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych . Uroczystość przygotowały 4 latki , dzieci z grupy Kotki. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały i tańczyły przy pieśniach patriotycznych np. ,,Legiony’, ,,Przybyli ułani pod okienko’’, ,,Pierwsza kadrowa’’. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, społeczność przedszkolna odśpiewała hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.