-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 25. Września 2023
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
"Bezpieczny Przedszkolak"
Dodał: Administrator / 07/02/2022
W naszym przedszkolu odbył się cykl 3 warsztatów profilaktycznych „ Bezpieczny Przedszkolak". Spotkania odbyły się z funkcjonariuszem policji, który omawiał tematy związane z zachowaniem bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych z którymi mogą spotkać się dzieci.

I. Warsztat 16.11.2021r. pt. ,, Spotkanie z nieznajomym’’
Na podstawie bajki ,,Królewna Śnieżka’’ przybliżone zostały dzieciom zagrożenia i niebezpieczeństwa czyhające ze strony dorosłych- nieznajomych.

II. Warsztat 23.11.2021r. pt. ,, Nieznane substancje - leki’’ , ,, Niebezpieczne zwierzęta – pies’’
Dzieci uświadomiły sobie ,że kolorowe tabletki to nie słodkie cukierki , których nie mogą zażywać.
W kontakcie z obcym psem również należy zachować czujność i ostrożność. Dzieci nauczyły się prawidłowej postawy ,, na żółwia’’ w obliczu zagrożenia w kontakcie z psem.

III. Warsztat 30.11.2021 pt. ,, Niewłaściwe zachowania’’
Bajka ,,Reksio i kogut’’ zachęca dzieci do ostrożnego współdziałanie w zabawie, nie sprawiania sobie i innym przykrości.

Wpajanie dzieciom tych zasad od najmłodszych lat skutkuje zwiększoną wrażliwością na czyhające na dzieci niebezpieczeństwa i podnosi ich świadomość w tym zakresie.
Naszym priorytetem jest dobro i bezpieczeństwo wszystkich przedszkolaków i ich rodzin, dlatego uczulamy rodziców na kontynuację tych zagadnień na gruncie rodzinnym i dawanie dzieciom dobrego przykładu.
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.