-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 05. Czerwca 2023
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Jubileusz 50-lecia
ZŁOTY JUBILEUSZ 50-LECIA DZIAŁALNOŚCI MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 3


„Jest takie miejsce, gdzieś w środku świata,
Gdzie radość i smutek z nauką się przeplata.
Miejsce, gdzie słońce, nawet w pochmurny dzień, świeci,v Miejsce, gdzie można spotkać dużo dzieci.
Tu smutki i złości w kątach się chowają,
A psoty i zabawy jak motylki po sali fruwają.
Jest też nauka, która w swoim czasie do drzwi puka,
Aby w przerwach wesołej zabawy poznać wiedzę i różne zasady.
Spytasz gdzie to miejsce? Jak się nazywa?
To Miejskie Przedszkole nr 3 w Zielonce!”


7 i 8 czerwca 2016 roku były dniami wypełnionymi wielką radością i dumą, gdyż w tych dniach skupiły się główne obchody świętowania 50-lecia funkcjonowania naszej placówki. Złoty jubileusz stał się okazją do wspomnień o ludziach i wydarzeniach, związanych z tym miejscem. Od 1966 roku instytucja zmieniała się i ewaluowała, dzięki czemu stworzono tu swoisty klimat, charakter i tradycje wyjątkowe dla niej.

Przygotowania do obchodów 50-tej rocznicy rozpoczęły się jeszcze w poprzednim roku szkolnym. Pani dyrektor Ewa Flaga wraz z nauczycielami i pracownikami stworzyła wyjątkowy program uroczystości. Dzięki pomocy rodziców przedszkolaków udało się przygotować niezwykle cenne elementy dodatkowe. Specjalne podziękowania należą się p. Dorocie Załęskiej – Sokora za koncepcję wyjątkowego charakteru oficjalnych spotkań z gośćmi i rodzinami związanymi z naszym przedszkolem.

7 czerwca (wtorek) 2016 r. był dniem oficjalnej uroczystości. Do placówki przybyli goście z instytucji współpracującymi z nami, byli to m. in. przedstawiciel Mazowieckiego Kuratora Oświaty – pani Wizytator Beata Kuchniewska, burmistrz Grzegorz Dudzik, Przewodniczący Rady Miasta Zielonka Andrzej Marek Grodzki, radny Sławomir Moczarski, ks. prob. Kazimierz Seta, Rada Rodziców, dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele miejskiej biblioteki, poradni psychologiczno-pedagogicznej a także goście indywidualni ważni w tworzeniu historii tego miejsca, m.in. poprzedni dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy, absolwenci i przyjaciele przedszkola.

W czasie przemówienia pani Dyrektor przywitała gości, podziękowała za wielką pracę swoim pracownikom, przypomniała najważniejsze wydarzenia z historii przedszkola. Kolejni przemawiający goście w ciepłych słowach wyrażali uznanie i podziw dla dorobku placówki, życząc kolejnych lat owocnego funkcjonowania.Urząd Miasta Zielonka wydał pamiątkową publikację pt. „50 lat minęło... Złoty Jubileusz Miejskiego Przedszkola nr 3 w Zielonce”, zawierającą zdjęcia i ważne momenty z życia placówki.

Następnie odbył się występ artystyczny w wykonaniu dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Całość miała charakter telewizji śniadaniowej „Pytanie na Dzień Dobry”. W sali przedszkolnej przygotowano logo programu i specjalne studio dziennikarzy szukających najlepszego przedszkola w „Plebiscycie na najlepsze przedszkole”. Na dużym ekranie wyświetlano fragmenty reportażu, tworzonego w oddziałach dzieci. Szczególną uwagę przykuły humorystyczne i spontaniczne wypowiedzi podopiecznych o specyfice zawodowej kolejnych stanowisk pracy. Skupiono się na stanowiskach pracowniczych, które są potrzebne dla podnoszenia jakości pracy przedszkola. Po każdym fragmencie filmu wchodziły przedszkolacy, którzy wierszem i tańcem dziękowali kolejnym pracownikom: paniom nauczycielkom, paniom woźnym, paniom kucharkom, pani intendentce, państwu dozorcom i pani dyrektor. Oczywiście nie zabrakło podkreślenia istoty przedszkola czyli dziecięcej radości wychowanków. Ostatnim elementem była prezentacja multimedialna ukazująca minioną historię naszej placówki. Po projekcji odbył się słodki poczęstunek połączony z oglądaniem galerii fotografii i kronik przedszkola.

8 czerwca 2016 (środa) był dniem familijnego świętowania. Zebrani rodzice wychowanków i ich przyjaciele w ogrodzie przedszkolnym oglądali występy artystyczne dzieci. Następnie swoje pokazy zaprezentowało kilka instytucji działających na terenie Zielonki, w których swoje talenty i zainteresowania rozwijają przedszkolni absolwenci:
- Szkoła OMNIBUS
- Klub Sportów Walki KYOKUSHIN
- Drużyna Sportowa SAME JUDO
- Szkoła Tańca CREATIVE DANCE

Po występach i pokazach zaproszono gości do korzystania z przygotowanych atrakcji: obejrzenia galerii fotografii, prezentacji multimedialnej oraz filmu reportażowego z dziećmi w roli głównej, próbowania słodkości przygotowanych przez rodziców dzieci w Kawiarence, zakupu gadżetów w Kramiku, częstowania się grillowymi przysmakami, oraz brania udziału w zabawach integracyjnych przy muzyce z naszą panią Dorotką. Zabawa trwała bardzo długo. Dziękujemy wszystkim osobom oraz firmom zaangażowanym w obchody Jubileuszu 50-lecia Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Zielonce. Szczególne podziękowania kierujemy do Sponsorów naszej uroczystości , którymi są:
 Państwo Iwona i Andrzej Malejko
 Państwo Aneta i Hubert Florczyk
 Państwo Anna i Ireneusz Florowscy
 Pan Piotr Kalata
 Pan Wiesław Godlewski
 Pan Andrzej Jurzyk
 Pan Tomasz Grażulis
 Pani Ewa Sienkiewicz
 Państwo Małgorzata Sztabnik i Hubert Kielak
 Państwo Edyta i Arkadiusz Fużyńscy
 Państwo Krystyna i Andrzej Sylwestrzuk
 Rada Rodziców~ Zdjęcia z dnia 07.06.2016r.

~ Zdjęcia z dnia 08.06.2016r.
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.