-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 01. Lutego 2023
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Koncert muzyczny "Fasolki rosną na wiosnę"
Dodał: Administrator / 24/03/2019
Dnia 6 marca 2019 r. nasze przedszkole odwiedził zespół muzyczny Papaja KIDS. Tym razem spotkanie z muzyką odbyło się w atmosferze dziecięcych hitów, takich jak: „Kolorowe kredki”, Zuzia, lalka nieduża”, „Moja fantazja”, „Tęcza tęcza cza cza cza”, „Szczotka, pasta”, „Boogie Woogie” czy „Zabiorę brata na koniec świata”. Oprócz wysłuchania wesołych piosenek, nasze przedszkolaki odgadywały nazwy instrumentów muzycznych, rozwiązywały muzyczne łamigłówki, uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych, a co najważniejsze świetnie się bawiły.
Dziękujemy Papaja KIDS za wspaniałe spotkanie, a dzieciom za aktywne uczestnictwo
i pozytywny odbiór.
-Czytaj więcej
"Dzień Kropki" - święto kreatywności i talentu
Dodał: Administrator / 24/03/2019
Dnia 05.03.2019 r. we wtorek po raz pierwszy w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kropki. Celem tej uroczystości było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. W każdej grupie powstały „kropkowe” dzieła sztuki – każde z tych dzieł – nietuzinkowe i wyjątkowe. Przedszkolaki z zaangażowaniem opowiadali o swoich umiejętnościach i talentach. Inspiracją do świętowania tego dnia była książka „The Dot” Petera H. Reynoldsa. Dzięki tej książce dzieci dowiedziały się, jak zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynce o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENTY. Ten dzień na pewno nie byłby tak wyjątkowy, gdyby nie Rodziców pomoc – w przygotowaniu „kropkowego” stroju. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Obchody tego święta rozpoczęliśmy od zaśpiewania piosenki o kropce, a następnie były zadania do wykonania z kropkami, odbył się również pokaz kropkowej Mody i sesja fotograficzna. Zabawy i radości tego dnia nie było końca. Dzień upłynął nam pod znakiem wspaniałej twórczej zabawy.
-Czytaj więcej
"Bałwanek strażnik zimy" - teatrzyk
Dodał: Administrator / 24/03/2019
21 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów Agencji Teatralnej „ Vena”. Aktorzy przedstawili nam opowieść o Bałwanku, który miał bardzo dużo obowiązków podczas zimy. Gdy przychodzi Zima, a z nią mróz i śnieg, wtedy do akcji wkracza Bałwanek, czyli tak naprawdę Strażnik Zimy, pilnujący aby wszystko wyglądało tak, jak na tę porę roku przystało. Przedstawienie przypomina nam że podczas zimy zwierzęta czekają na naszą pomoc, kiedy wszystko dookoła jest pokryte białym puchem to zwierzęta nie mają co jeść. Pamiętajmy aby podczas zimy dokarmiać zwierzęta. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali przedstawienie, a dzieci ze starszych grup włączyły się do śpiewania zimowych piosenek.
-Czytaj więcej
Bal karnawałowy 2019
Dodał: Administrator / 24/03/2019
Wszyscy bawią się wspaniale jak co roku w karnawale.
Karnawał to czas przepełniony muzyką i zabawą a ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, na który czekały z utęsknieniem. W dniach 19 i 22 lutego odbyły się w naszym przedszkolu bale karnawałowe pod kierunkiem pani Dorotki- rytmiczki. W tych dniach już od rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci poprzebierane były za bohaterów znanych bajek. W salach można było spotkać wróżki, królewny, piratów, Batmana, policjantów. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć . Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do sali balowej, która pięknie była udekorowana balonami i serpentynami. Przedszkolaki świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach organizowanych przez panią Dorotkę. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. A wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.
-Czytaj więcej
Koncert muzyczny
Dodał: Administrator / 24/03/2019
W naszym przedszkolu 15.02.2019r odbył się koncert walentynkowy pt: „Miłość wokół nas” prezentowany przez zespół muzyczny PAPAJA. Było dynamicznie, wesoło, kolorowo
i aktywnie, bo przedszkolaki razem z naszymi gośćmi brały udział w występach - śpiewały, tańczyły i układały puzzle. Uśmiechy na twarzach naszych podopiecznych utwierdziły nas
w przekonaniu, że dzieci ciekawie i miło spędziły czas. Mamy nadzieję, że zapamiętają ten szczególny dzień, oraz to, że warto jest okazywać życzliwość, przyjaźń i miłość każdego dnia - nie tylko w Walentynki.
-Czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu
Dodał: Administrator / 16/02/2019
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne, wyjątkowe, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Jak co roku w naszym przedszkolu organizowana była uroczystość z okazji Ich święta. W tym roku uroczyste spotkania z okazji Święta Babci i Dziadka odbyły się 21 stycznia – grupa „Tygryski”, 22 stycznia – grupa „Kotki”, 23 stycznia -grupa „Biedronki” , 24 stycznia – grupa „Misie”. Każda grupa wspólnie ze swoimi paniami przygotowała część artystyczną, na której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne, wręczyły wykonane własnoręcznie laurki i złożyły życzenia. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Po części artystycznej goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Jak co roku rodzice spisali się na medal, pomogli w przyjęciu gości tj. zakupili ciastka, kawę, upiekli ciasto. Bardzo dziękujemy rodzicom za ogromne zaangażowanie. To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne radości i dumy. Szczęśliwe, uśmiechnięte, a nawet rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
-Czytaj więcej
Teatrzyk "Benio w opałach"
Dodał: Administrator / 16/02/2019
14 stycznia 2019 r. w poniedziałek, w naszym przedszkolu gościliśmy Teatr „Tak”. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie zatytułowane „Benio w opałach”, które uczyło cierpliwości i szacunku do przyjaciół. Podczas oglądania spektaklu dzieci poznały historię dwóch zielonych żabek Benia i Larysi, które mieszkają wśród wysokich traw, lilii oraz tataraków. Benio bardzo chciał bawić się z żabią przyjaciółką i nie zwracał uwagi na jej protesty. Chcąc osiągnąć swój cel przyjmuje propozycję Muchy Sio i rzuca czar na Larysie. Od tej chwili żabka jest mu całkowicie posłuszna i robi wszystko, o co Benio ją poprosi. Historia Benia pokazuje dzieciom, że nie mogą mieć wszystkiego, chociaż czasem pokusa jest naprawdę silna. Spektakl był pełen ekspresji, wesołej muzyki z elementami języka angielskiego i kolorowych kostiumów. Zapewnił dzieciom sporo miłych wrażeń i dobrej zabawy.
-Czytaj więcej
Koncert muzyczny "Obcojęzyczna piosenka przedszkolna"
Dodał: Administrator / 16/02/2019
W naszym przedszkolu 08.01.2019r odbył się koncert muzyczny pt: „Obcojęzyczna piosenka przedszkolna” prezentowany przez PAPAJA KIDS. Był to koncert dziecięcej piosenki obcojęzycznej, śpiewany również w języku angielskim i hiszpańskim. Było dynamicznie, wesoło, kolorowo i aktywnie, bo dzieci równorzędnie z naszymi gośćmi brały udział
w występach, śpiewały, tańczyły odgadywały zagadki i występowały na scenie grając na kastanietach. Bardzo spodobała się wszystkim ciekawa oprawa muzyczna oraz poznawanie innych języków.
-Czytaj więcej
Świąteczne smakołyki
Dodał: Administrator / 22/12/2018
W naszym przedszkolu zgodnie z tradycją związaną ze Świętami Bożego Narodzenia wszystkie grupy przedszkolne ; Kotki, Biedronki, Tygryski i Misie zaangażowały się w pieczenia świątecznych pierniczków. Młodsze przedszkolaki poznały a starsze utrwaliły produkty potrzebne do wypieku pierniczków. Dzieci poszerzały doznania zmysłowe ; dotyk, wzrok oraz węch poprzez bezpośredni kontakt z tymi produktami. Dzieciaki z ogromnym zaangażowaniem mieszały składniki, wałkowały ciasto oraz wycinały z użyciem foremek pierniczki a także wykazały się kreatywnością podczas ozdabiania smakołyków. Piękne i smaczne pierniczki zapewne zagoszczą na świątecznych stołach w domach naszych przedszkolaków.
-Czytaj więcej
Spotkanie z Mikołajem
Dodał: Administrator / 22/12/2018
18 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą białą brodę, dźwigał na plecach ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko- MIKOŁAJ, niezwykle wesoły, rozmowny, chętny do wspólnej zabawy i tańca. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i miłej atmosferze. Asystentka Mikołaja opowiedziała historię o „Bałwanku Świętego Mikołaja”, a nasze przedszkolaki miały okazję wystąpić w tym przedstawieniu. Oczekiwany gość wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci pięknymi prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok.
-Czytaj więcej
Z cyklu ciekawy zawód
Dodał: Administrator / 22/12/2018
13 grudnia w grupie Misiów gościliśmy rodziców Zosi, którzy są zawodowymi żołnierzami. Była to niezwykła wizyta, która przybliżyła dzieciom specyfikę zawodu żołnierza.
Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda mundur galowy i polowy oraz poznały znaczenie kolorystyki strojów. Misie miały możliwość obejrzeć mnóstwo rekwizytów. Każdy mógł sprawdzić jak ciężki jest hełm i jak oddycha się w masce przeciwgazowej. Oczywiście nie zabrakło też elementów musztry. Radości nie było końca. Przedszkolaki z zapartym tchem słuchały opowieści gości.
Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe gadżety wojskowe. Wizyta ta na pewno zostanie dzieciom na długo w pamięci, niektóre przedszkolaki zapragnęły nawet zostać w przyszłości żołnierzami.
Spotkania takie wzbudzają patriotyczne uczucia wśród dzieci.
Bardzo dziękujemy Pani Ani i Panu Tomkowi za poświęcony czas i niezwykle ciekawe spotkanie.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.