-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 26. Listopada 2022
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu
Dodał: Administrator / 06/01/2012
Szóstego grudnia do naszego przedszkola zawitał Święty Mikołaj. Wszystkie przedszkolaki z bijącymi mocno serduszkami oczekiwały na przybycie ich ulubionego gościa. Zebrały się w sali grupy Krasnoludków na zaproszenie pani Irenki, która przygotowała dla dzieci opowieść o życiu Świętego Mikołaja. Wszyscy z uwagą słuchały wspomnień o biskupie, który dzięki swoim dobrym uczynkom został pierwowzorem postaci rozdającej dzieciom prezenty.
Przedszkolaki powitały Świętego Mikołaja wesołą piosenką, a On rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców oraz pań w przedszkolu...
-Czytaj więcej
Przedszkolaki z wizytą w bibliotece
Dodał: Administrator / 12/12/2011
30 listopada 2011 r. pięciolatki z grupy Krasnoludki wraz ze swoimi nauczycielkami udały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonce.
Wizyta miała charakter zapoznawczy. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich bywało wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, babciami bądź starszym rodzeństwem. Jednak dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tak wielkiego księgozbioru.
Małych gości powitała Pani dyrektor, która zapoznała dzieci z podstawami funkcjonowania biblioteki, jej zbiorami oraz zasadami korzystania z wypożyczalni i czytelni...
-Czytaj więcej
Rozstrzygnięcie Konkursu plastycznego FOKA
Dodał: Administrator / 12/12/2011
W piątkowe popołudnie, 25 listopada 2011 r. grupa przedszkolaków - uczestnicy konkursu plastycznego pt. „ Foka szara na polskim wybrzeżu” wraz z opiekunami: Jolantą Wolańską i Iloną Woźniak oraz dyrektorem przedszkola odwiedziła Miejskie Gimnazjum w Zielonce. Przedszkolaki zastały zaproszone na obchody II rocznicy powstania Młodzieżowego Szkolnego Klubu Europejskiego ETNA, podczas których nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Dzieci z naszego przedszkola zajęły I miejsce i odebrały z rąk organizatorów pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wszyscy wrócili do przedszkola trochę zmęczeni ale bardzo zadowoleni. Dziękujemy organizatorom uroczystości za zaproszenie oraz miłe chwile spędzone w Miejskim Gimnazjum w Zielonce.
-Czytaj więcej
Święto Pluszowego Misia
Dodał: Administrator / 12/12/2011
Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel i dlatego co roku 25 listopada obchodzimy jego święto. W tym roku uroczyste obchody Dnia Pluszowego Misia w naszym przedszkolu miały miejsce 24 listopada. W uroczystości wzięły udział wszystkie przedszkolaki i ich pluszowe misie.
Każda grupa przygotowała portret wybranego bajkowego misia: Gumisia, Troskliwego Misia, Misia Uszatka i Kubusia Puchatka. Na początku imprezy prowadząca – Pani Sylwia zapoznała dzieci z historią narodzin pluszowego misia oraz przybliżyła ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki...
-Czytaj więcej
Akcja "Pola Nadziei" - sadzenie cebulek żonkili na terenie przedszkola
Dodał: Administrator / 12/12/2011
22.11.2011 roku nasze przedszkole kolejny raz wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei” zorganizowanej przez Ośrodek Hospicjum Domowe Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zgromadzenia Księży Marianów w Warszawie. Tego dnia wszyscy pracownicy przedszkola wraz z przedszkolakami posadzili cebule żonkili w ogrodzie przedszkolnym. Kwiaty te są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie się w pomoc potrzebującym – wpłacanie pieniędzy. Zebraliśmy kwotę 207,00 zł. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu i choć w niewielkim stopniu wesprzeć ideę ruchu hospicyjnego.
-Czytaj więcej
Święto Niepodległości w naszym przedszkolu
Dodał: Administrator / 20/11/2011
10 listopada 2011 r. w naszym przedszkolu dzieci ze wszystkich grup przygotowywały się do Święta Niepodległości. Prowadzone były zajęcia dydaktyczne poświęcone symbolom narodowym. Dzieci śpiewały pieśni patriotyczne i recytowały wiersze o Polsce. Wspólnie z wychowawczyniami wykonały chorągiewki i biało-czerwone kotyliony z krepiny.
Przedszkolaki miały okazję nie tylko do wyrażenia ekspresji twórczej, ale przede wszystkim stworzyły piękne symbole, przypominając o przynależności narodowej, upamiętniające ofiarę polskiego narodu w walce o wolność i demokrację.
-Czytaj więcej
Konkurs plastyczny "Jesienne Cudaki"
Dodał: Administrator / 20/11/2011
Pani Jesień obdarowuje nas różnymi darami i paletą wspaniałych kolorów. Przedszkolaki wiedzą, że można zaprzyjaźnić się z tą porą roku. To jej dary dają nam wiele zachęty do zabawy i tworzenia przepięknych prac plastycznych. Ludziki z kasztanów i żołędzi, piękne bukiety z kolorowych liści, wytwory warzywno-owocowe towarzyszą nam w jesienne dni, podczas zabaw i nauki.
Nasze przedszkole ogłosiło konkurs plastyczny pt. „Jesienne Cudaki”...
-Czytaj więcej
Przedstawienie teatralne.
Dodał: Administrator / 20/11/2011
Gdy na dworze plucha, wesoła Pani Jesień zaprasza wszystkie dzieci do wspólnej zabawy!
W dniu 04.11.2011 r. o godz. 9.30 w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Jesienny musical’ w wykonaniu aktorów z Agencji Imprez Artystycznych Paulina Malinowska. Była to muzyczna opowieść na tle jesiennej dekoracji, przeplatana najpiękniejszymi dziecięcymi piosenkami. Dzieci poznały zjawiska atmosferyczne charakterystyczne dla jesieni. Aktywnie uczestniczyły w spektaklu, śpiewając znane im piosenki. Humory dopisywały, a dzieci bawiły się wyśmienicie.
-Czytaj więcej
Pasowanie na przedszkolaka.
Dodał: Administrator / 31/10/2011
W dniach 24 i 27 października 2011 r. odbyły się w naszym przedszkolu uroczystości Pasowania na Przedszkolaka, w których wzięły udział wszystkie dzieci nowo przyjęte do naszego przedszkola. Były to dzieci 5-letnie z grupy „Słoneczka” oraz dzieci 3 i 4-letnie z grupy „Misie”.
Specjalnie na tę okazję każda z grup przygotowała i zaprezentowała program artystyczny. Były wiersze, piosenki i tańce. Mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Po części artystycznej w obecności rodziców, zaproszonych gości oraz wychowawczyń kandydaci na przedszkolaków złożyli uroczyste ślubowanie...
-Czytaj więcej
Mama HYDROLOG w naszm przedszkolu.
Dodał: Administrator / 31/10/2011
W poniedziałek 17.10.2011 r. odwiedziła nasze przedszkole Pani Małgorzata Bogucka- Szymalska , mama Zosi z grupy „Misie”, która jest hydrologiem. Pani Małgorzata przygotowała dla wszystkich dzieci prezentację dotyczącą specyfiki Jej zawodu.
Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się czym zajmuje się hydrolog i zobaczyły narzędzia jakimi posługuje się w swojej pracy. Dzieci brały udział w eksperymentach związanych z wodą: mierzyły temperaturę wody za pomocą specjalnego termometru, badały głębokość wody specjalnym urządzeniem, zwanym gwizdkiem oraz odczytywały pomiar odczynów roztworów wodnych za pomocą papierków lakmusowych...
-Czytaj więcej
Dzień Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu.
Dodał: Administrator / 31/10/2011
13 października 2011 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście – przedstawiciele władz, emeryci – byli pracownicy przedszkola oraz rodzice.
Z tej okazji dzieci z grupy Krasnoludków, pod czujnym okiem Pani Doroty, Ilony i Iwony zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce, które okazały się najwspanialszym podziękowaniem za trud i pracę dla wszystkich pracowników przedszkola.
Podczas uroczystości Pani Dyrektor złożyła życzenia i podziękowania nauczycielom i pracownikom obsługi za trudną, odpowiedzialną pracę przyznając nagrody dyrektora...
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2022 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.