-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 26. Listopada 2022
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Lekcja biblioteczna z udziałem dzieci z grupy Słoneczka
Dodał: Administrator / 18/04/2012
Dnia 27 marca 2012 r. w piękną słoneczno-wiosenną pogodę dzieci z grupy Słoneczka udały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonce. Spotkaliśmy się z ciepłym i życzliwym powitaniem przez panią Iwonę.

Dzieci poznały bibliotekę, czynnie uczestniczyły w lekcji bibliotecznej o Wiośnie. Podczas zajęć wykorzystano prezentację multimedialną, z której przedszkolaki dowiedziały się o pierwszych zwiastunach wiosny. Poznały nazwy i wygląd kwiatów zwiastujących wiosnę oraz ptaków, które wracają do nas po zimie...

-Czytaj więcej
Przedstawienie pt. "Powitanie wiosny". PRACOWNICY PRZEDSZKOLA - DZIECIOM
Dodał: Administrator / 18/04/2012
Dnia 22 marca 2012 r. z okazji pierwszego dnia wiosny, nauczyciele i pracownicy naszego przedszkola przygotowali dzieciom miłą niespodziankę. Wcielili się w aktorów i wystawili przedstawienie pt. „Powitanie wiosny”. W pięknych strojach, z dziecięcą spontanicznością przedstawili przedszkolakom pożegnanie zimy i powitanie wiosny. Dzieci z zachwytem i radością oglądały widowisko i podziwiały swoje panie w nietypowej roli.

Zabawa w teatr sprawiła wszystkim pracownikom dużą przyjemność, a uśmiech, który gościł na dziecięcych twarzach był najwyższą nagrodą.
-Czytaj więcej
Pani bibliotekarka czyta dzieciom
Dodał: Administrator / 18/04/2012
W ramach współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Zielonce, dnia 21 marca 2012 r. nasze przedszkole odwiedziła po raz drugi pani Iwona Orzechowska – dyrektor biblioteki. Podczas marcowego spotkania pani bibliotekarka przedstawiła przedszkolakom nowości wydawnicze i przeczytała fragmenty książek dla dzieci.

Na zakończenie spotkania dzieci pełne entuzjazmu i zapału odpowiadały na zadawane pytania dotyczące przeczytanych książek. Następnie umówiły się z panią bibliotekarką na kolejną wizytę, która odbędzie się już w kwietniu.
-Czytaj więcej
Koncert muzyczny pt. "Zagrajmy razem"
Dodał: Administrator / 18/04/2012
W każdym miesiącu w naszym przedszkolu odbywają się koncerty muzyczne. Tak było również 20 marca 2012 r. kiedy to przedszkolaki uczestniczyły w koncercie muzycznym pt. „Zagrajmy razem”. Dzieci poznały nazwy i wygląd różnorodnych instrumentów perkusyjnych oraz miały możliwość zagrać na nich. Z wielką ciekawością patrzyły i słuchały jak pięknie brzmią w utworach granych przez pana Ryszarda i panią Małgosię. Koncert wszystkim bardzo się podobał.
-Czytaj więcej
Przedszkolaki z wizytą w Szkole Podstawowej Nr 2
Dodał: Administrator / 18/03/2012
W dniu 16 marca 2012 r. przedszkolaki z grupy Słoneczek i Krasnoludków wraz ze swoimi paniami odwiedziły Szkołę Podstawową Nr 2 w Zielonce. Dzieci miały możliwość zapoznać się z budynkiem szkoły. Z wielkim zainteresowaniem zwiedzały pomieszczenia szkolne: salę gimnastyczną i klasy edukacji wczesnoszkolnej, gdzie mogły zobaczyć warunki nauki i zabawy swoich starszych kolegów i koleżanek.
Mamy nadzieję, że ta wizyta pomoże i ułatwi dzieciom bezstresowo przekroczyć próg szkoły we wrześniu, za co dziękujemy całemu Gronu Pedagogicznemu SP Nr 2 w Zielonce.
-Czytaj więcej
Rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego "Humor w poezji J. Brzechwy i J. Tuwima"
Dodał: Administrator / 18/03/2012
Dnia 8 marca 2012 r. odbyło się uroczyste podsumowanie I etapu konkursu recytatorskiego. Mali artyści zaprezentowali publiczności ( dzieciom i pracownikom przedszkola) przygotowane na konkurs wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Podczas spotkania ogłoszono wyniki konkursu.
W każdej grupie wiekowej wyłoniono po dwóch zwycięzców, którzy wezmą udział w finale konkursu.
Zwycięzcami zostali:
3-latki:
Zuzia Nejfeld, wiersz pt. „ Kaczka-dziwaczka” J. Brzechwa
Oskar Sadzyński, wiersz pt. „ Żaba” J. Brzechwa
4-latki:
Franek Trzeciak, wiersz pt. „ Atrament” J. Brzechwa
Oliwier Łempicki, wiersz pt. „ Bambo” J. Tuwim
5-latki:
Zuzia Ładowska, wiersz pt. „ Okulary” J. Tuwim
Tobiasz Zapała, wiersz pt. „ Żuk” J. Brzechwa
-Czytaj więcej
Wielkanocne zwyczaje
Dodał: Administrator / 18/03/2012
Dnia 7 marca 2012 r. artyści z Estrady Pana Pomidora zaprezentowali naszym przedszkolakom wspaniałe widowisko „Gaik-Maik - Tradycje Wielkanocne”. Ta barwna i radosna opowieść miała na celu przybliżenie dzieciom ludowych tradycji i zwyczajów związanych z obchodami Świąt Wielkanocnych. Artyści w ludowych strojach prezentowali także tradycje związane z powitaniem wiosny. Dzieci miały możliwość aktywnego udziału w przedstawieniu – przebierając się, tańcząc i śpiewając.
-Czytaj więcej
Eliminacje do konkursu recytatorskiego "Humor w poezji J. Brzechwy i J. Tuwima"
Dodał: Administrator / 18/03/2012
Dnia 6 marca 2012 r. odbyły się w naszym przedszkolu wewnętrzne eliminacje do Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego pt. „Humor w poezji J. Brzechwy i J. Tuwima . W konkursie brały udział dzieci z 3 grup wiekowych: 3-latki, 4-latki, 5-latki . Zgłosiło się 21 uczestników, którzy z dużym zaangażowaniem i bardzo ciekawie recytowali wiersze wybranych autorów.
Oto uczestnicy konkursu recytatorskiego:
3- latki: Zuzia Nejfeld, Oskar Sadzyński, Małgosia Kalicka.
4-latki: Franek Trzeciak, Bartek Laskowski, Marlena Plewa, Daria Kowalska, Maja Kalicka, Oliwier Łempicki, Adaś Paradowski, Julia Nowicka.
5-latki: Kacper Podlasin, Łukasz Wachnicki, Kuba Tontarski, Piotr Dorociak, Tobiasz Zapała, Karolina Kuc, Kamila Kachniarz, Filip Nejfeld, Zuzia Ładowska, Maja Sadzyńska.
-Czytaj więcej
Teatrzyk "Szeherezada"
Dodał: Administrator / 18/03/2012
Dnia 28 lutego 2012 r. do naszego przedszkola przyjechali artyści z przedstawieniem pt. „Szeherezada”. To jedna z najsłynniejszych opowieści z „Baśni tysiąca i jednej nocy”. Barwne kostiumy oraz piękne elementy scenografii pozwoliły przenieść się naszym przedszkolakom w baśniową atmosferę krajów dalekiego wschodu. Artyści zaprezentowali w humorystyczny sposób perypetie tytułowej bohaterki Szeherezady, której udało się wyjść cało z opresji zgotowanej przez króla. A wszystko to dzięki uczciwości i niesieniu pomocy innym.
-Czytaj więcej
Pani bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki w Zielonce z wizytą w Przedszkolu Nr 3
Dodał: Administrator / 18/03/2012
W ramach cyklu spotkań z przedszkolakami, prezentujących nowości wydawnicze dla dzieci, w dniu 24 lutego 2012 r. pani bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki w Zielonce odwiedziła nasze przedszkole. Spotkanie odbyło się w dwóch grupach. Dzieci z grupy Misie i Smerfy poznały fragmenty książki pt. „ Pingwinek chce dotknąć nieba”. Starsze dzieci z grupy Słoneczka i Krasnoludki wysłuchały książeczki pt. „ Jak daleko do nieba”.
Mamy nadzieję, że duże zainteresowanie i miła atmosfera jakie towarzyszyły sympatycznemu spotkaniu zaowocują dalszą współpracą.
-Czytaj więcej
Wizyta solistów Chóru Seniora z Zielonki w naszym przedszkolu
Dodał: Administrator / 18/03/2012
W poniedziałek 20 lutego 2012 r. w naszym przedszkolu po raz trzeci gościliśmy przedstawicieli Chóru Seniora z Zielonki. Przedszkolaki z grupy Krasnoludki już od samego rana z niecierpliwością czekały na zaproszonych gości. Licznie przybyli soliści mieli okazję podziwiać przedszkolaki w specjalnie przygotowanym dla nich programie artystycznym z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pod czujnym okiem wychowawczyń, pani Iwony Radomskiej i pani Ilony Woźniak oraz rytmiczki, pani Doroty Załęskiej- Soroki, dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, składały życzenia i tańczyły. Niejednemu dziadkowi i babci, łezka zakręciła się w oku. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu i radości. Na zakończenie części artystycznej przedszkolaki wręczyły gościom samodzielnie wykonane laurki. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek. Dziękując za zaproszenie, przedstawiciele Chóru Seniora z Zielonki, wręczyli na ręce pani Dyrektor upominek dla przedszkola i cukierki dla dzieci.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2022 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.