-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 01. Lutego 2023
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Festyn rodzinny w Miejskim Przedszkolu Nr 3 w Zielonce.
Dodał: Administrator / 11/06/2012
Tradycją naszego przedszkola jest organizowany co roku w ogrodzie przedszkolnym festyn rodzinny. Tegoroczna impreza odbyła się 29 maja 2012 r. i była okazją do świętowania Dnia Mamy, Taty i Dziecka. Festyn otworzyła Pani Dyrektor Ewa Flaga, która powitała wszystkich przybyłych gości, a następnie zaprosiła do obejrzenia taneczno-wokalnych występów przedszkolaków.

Podczas festynu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla rodziców pt. „Portret mojego dziecka”. Zwycięzcom wręczono dyplomy i nagrody.
Zainteresowanie gości budziła aukcja prac dzieci i przedmiotów podarowanych przez sponsorów...
-Czytaj więcej
Lekcja biblioteczna "Bezpieczni w Internecie".
Dodał: Administrator / 11/06/2012
25 maja 2012 r. nasze przedszkole gościło panią dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonce, która przeprowadziła z przedszkolakami z grupy Słoneczka i Krasnoludki lekcję biblioteczną pt. „Bezpieczni w Internecie”. Celem spotkania było poznanie przez dzieci zasad bezpiecznego poruszania się po sieci Internet . Przy pomocy filmów „Owce w sieci” przedszkolaki nauczyły się rozpoznawać podejrzane zachowania, poznały niebezpieczeństwa wynikające z nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu, przekonały się, że ostrożności nigdy nie za wiele.

Zachęcamy rodziców do obejrzenia w Internecie wspólnie z dziećmi filmów „Owce w sieci” i rozmowy na ich temat.
-Czytaj więcej
Teatrzyk "Kubuś Puchatek i przyjaciele".
Dodał: Administrator / 24/05/2012
W piątek 18 maja 2012 r. nasze przedszkole odwiedził Kubuś Puchatek i Przyjaciele. Kubuś opowiedział dzieciom o swojej przygodzie z osami i o tym jak z prosiaczkiem wymyślili swoją mruczankę, którą dzieci miały okazję usłyszeć i z Kubusiem pomruczeć. Kubuś z tygryskiem zaprosili dzieci by poszły z nimi do Krzysia na urodziny. Dzieci przebrane za Kubusia Puchatka, prosiaczka, tygryska, osiołka, królika, sowę złożyły Krzysiowi życzenia urodzinowe. Dzieci świetnie się bawiły na przyjęciu Krzysia...
-Czytaj więcej
Wycieczka przedszkolaków do Bajkowej Zagrody w Łąkach, koło Radzymina.
Dodał: Administrator / 24/05/2012
15 i 17 maja 2012 r. dzieci z naszego przedszkola udały się na wycieczkę autokarową do Bajkowej Zagrody w miejscowości Łąki. Celem naszej wycieczki był udział przedszkolaków w warsztatach twórczo-edukacyjnych. Zajęcia odbywały się w podgrupach i były prowadzone rotacyjnie.

W trakcie ich trwania dzieci miały możliwość spotkać się ze zwierzętami, pobawić się z Wikingami oraz poznać środowisko przyrodnicze. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach plastycznych. Z pomocą doświadczonego instruktora lepiły z gliny plastycznej i robiły mozaiki z płytek ceramicznych. Na zakończenie warsztatów każde dziecko miało możliwość zabrania własnego rękodzieła ceramicznego oraz mozaikowego do przedszkola...
-Czytaj więcej
Święto Konstytucji 3 Maja.
Dodał: Administrator / 24/05/2012
W związku z obchodami 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja jak co roku miało miejsce składanie kwiatów pod pomnikiem Armii Krajowej w Zielonce. Delegacje jednostek samorządowych, instytucji i organizacji uczciły w ten sposób majowe święto. Delegacje Miejskich Przedszkoli Nr 3, 4 i 5 zawsze biorą udział w tej uroczystości, jednak w tym roku nasza delegacja była wyjątkowo liczna. Przedszkolaki były bardzo przejęte nowym odpowiedzialnym zadaniem, lecz wspaniale wywiązały się z niego. Wychowanie patriotyczne, którego treści realizowane są już w najmłodszych grupach, miało tego dnia również część praktyczną. Na wielu uczestnikach i gościach uroczystości dzieci z zielonkowskich przedszkoli wywarły duże wrażenie.
-Czytaj więcej
Udział przedszkolaków w Akcji Zielonka Pomaga Dzieciom.
Dodał: Administrator / 24/05/2012
W niedzielę 22 kwietnia 2012 r. odbyła się w Zielonce akcja charytatywna Zielonka Pomaga Dzieciom. Celem akcji było wsparcie finansowe w leczeniu i rehabilitacji chorych dzieci z Zielonki. Przedszkolaki z grupy Słoneczek i Krasnoludków wystąpiły w koncercie charytatywnym, który odbył się w Sali Widowiskowej Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce. Na scenie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne.

Udział w takich przedsięwzięciach ma na celu sprawić dzieciom radość i zadowolenie, zdobyć nowe, ciekawe doświadczenia i umiejętności, a także nauczyć dzieci wrażliwości i współodczuwania potrzeb innych.
-Czytaj więcej
Spotkanie z Bogusławą Hodyl - autorką książek dla dzieci.
Dodał: Administrator / 24/05/2012
Dnia 20 kwietnia 2012 r. odwiedzili nas aktorzy krakowskiego Teatru Strofa. Gościem specjalnym była pani Bogusława Hodyl – autorka książek dla dzieci i jednocześnie aktorka teatru „ Strofa”.

W części wstępnej pisarka przybliżyła tematykę swoich utworów, a także wyjaśniła skąd czerpie inspiracje oraz jak wiele radości przysparza jej możliwość tworzenia tekstów dla najmłodszych.

Na pamiątkę miłego spotkania przedszkolaki dostały od pani Bogusławy Hodyl dwie książki do przedszkolnej biblioteki z dedykacją i własnoręcznym podpisem autorki...
-Czytaj więcej
Lekcja biblioteczna z udziałem dzieci z grupy Krasnoludki
Dodał: Administrator / 18/04/2012
Dnia 11 kwietnia 2012 r. dzieci z grupy Krasnoludki wzięły udział w lekcji bibliotecznej, która odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zielonce. Tematem spotkania była wiosna i jej zwiastuny.

Podczas tego spotkania pięciolatki zdobywały wiedzę i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat pięknej pory roku, jaką jest wiosna...
-Czytaj więcej
Przedstawienie Wielkanocne w Miejskim Przedszkolu Nr 3 w Zielonce
Dodał: Administrator / 18/04/2012
Dnia 5 kwietnia 2012 r. w naszym przedszkolu odbyło się Przedstawienie Wielkanocne w wykonaniu dzieci z grupy Krasnoludki. W świątecznej scenerii pięciolatki zaprezentowały wszystkim przedszkolakom wiersze, piosenki i tańce o tematyce wielkanocnej.

Pani dyrektor podziękowała małym artystom oraz ich wychowawcom za piękne przedstawienie oraz złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Każde dziecko otrzymało słodki upominek w postaci czekoladowego zajączka...
-Czytaj więcej
Przedszkolaki na barwnym musicalu pt. "O Kocie w butach przy wesołych nutach"
Dodał: Administrator / 18/04/2012
Dnia 30 marca 2012 r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę autokarową do Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce.

Przedszkolaki obejrzały bardzo barwny musical pt. „ O Kocie w butach przy wesołych nutach”, przygotowany przez Teatr Moich Marzeń z Chorzowa...

-Czytaj więcej
Finał Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego
Dodał: Administrator / 18/04/2012
28 marca 2012 r. odbył się w naszym przedszkolu Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski pt. „Humor w poezji J. Brzechwy i J. Tuwima”. Wzięło w nim udział 20 uczestników w wieku od 3 do 5 lat z następujących zielonkowskich przedszkoli: Niepublicznego Przedszkola „Abecadło”, Niepublicznego Przedszkola „Malowany Domek”, Niepublicznego Przedszkola „Pod Dębami” oraz z naszego przedszkola...
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.