-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 06. Lutego 2023
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Z wizytą w Miejskiej Bibliotece publicznej w Zielonce
Dodał: Administrator / 16/10/2012
W dniu 4 października 2012 r. dzieci 4-letnie z grupy Misie wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonce. Pani bibliotekarka serdecznie powitała przedszkolaki i zaprosiła do zwiedzania „krainy książek”. Dzieci zaskoczone tak ogromną ilością książek, szeroko otwierały oczy ze zdumienia. Dowiedziały się co to jest biblioteka, w jakim celu się do niej przychodzi. Obiecały, że będą dbać o książki i szanować je.

Po zwiedzaniu pomieszczeń biblioteki...
-Czytaj więcej
Przedszkolaki w Fabryce DANONE
Dodał: Administrator / 01/10/2012
W dniu 21 września 2012 r. dzieci 5-letnie z grupy „Słoneczka” i „Smerfy wybrały się na wycieczkę do Warszawy w celu zwiedzania Fabryki Danone. Na miejscu powitała nas mama Nikodema – Pani Aneta , która była naszą przewodniczką podczas zwiedzania fabryki, produkującej znakomite serki i jogurty mleczne.

W miłej, radosnej i serdecznej atmosferze na przedszkolaki czekało wiele niespodzianek. Na początku podczas prezentacji multimedialnej, dzieci poznały krótką historię Danone, po której odbył się quiz z zapamiętanej wiedzy...
-Czytaj więcej
Teatrzyk "O Koguciku Samochwale"
Dodał: Administrator / 01/10/2012
W dniu 18.09.2012 r. w naszym przedszkolu występowali aktorzy teatru warszawskiego, którzy przedstawili nam teatrzyk pt. „O Koguciku Samochwale”. Przedszkolaki miały okazję nie tylko oglądać przygody Kurki i Kogucika, ale wziąć udział w przedstawieniu razem z aktorami. Dzieci śpiewały piosenki, przebierały się za postacie z bajek i świetnie się bawiły.
-Czytaj więcej
Spotkania adapatcyjne
Dodał: Administrator / 01/09/2012
W ostatnich dniach sierpnia 2012 r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne dla nowoprzyjętych przedszkolaków. W spotkaniach brały udział dzieci i ich rodzice. Przedszkolaki śpiewały piosenki, tańczyły w kole, rysowały, bawiły się zabawkami, poznawały swoich nowych kolegów i panie nauczycielki. Dzieci poznały rozkład przedszkolnych pomieszczeń, odnalazły swoją szafkę w szatni, korzystały z łazienki oraz bawiły się w ogrodzie. Rodzice natomiast mieli okazję porozmawiać z nauczycielami na temat swojego dziecka oraz wszelkich obaw i oczekiwań związanych z pójściem dziecka do przedszkola. Mamy nadzieję, ze dzięki spotkaniom adaptacyjnym zarówno rodzice jak i dzieci nabrali przekonania, że czas spędzany w przedszkolu będzie bezpieczny, miły i radosny.

Naszym nowym przedszkolakom i ich Rodzicom życzymy wiele uśmiechu i samych radosnych chwil spędzonych w naszej placówce.
-Czytaj więcej
WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2012/2013
Dodał: Administrator / 01/09/2012
Serdecznie witamy wszystkie dzieci, Rodziców i Opiekunów po wakacyjnej przerwie. Życzymy w nowym roku szkolnym 2012/2013 przedszkolakom zadowolenia, wielu nowych przyjaciół, wspaniałej zabawy i nauki oraz mnóstwa niezapomnianych wrażeń z pobytu w naszej placówce. Rodzicom i Opiekunom życzymy szerokiej, efektywnej współpracy z przedszkolem oraz pociechy z sukcesów i rozwoju dzieci.
Szczególnie gorąco witamy nowoprzybyłych, którzy po raz pierwszy przestąpią progi naszego przedszkola.

Pokazowa lekcja języka angielskiego w grupie Słoneczka i Krasnoludki
Dodał: Administrator / 28/06/2012
20 czerwca 2012 r. w godzinach popołudniowych w naszym przedszkolu odbyły się lekcje pokazowe języka angielskiego w wykonaniu grup kończących edukację przedszkolną. 5-latki z grupy Słoneczka i z grupy Krasnoludki wraz z nauczycielką Agatą Korbel zaprezentowały swoim rodzicom umiejętności językowe, które opanowały w ciągu roku. Przedszkolaki śpiewały piosenki, rozwiązywały zagadki językowe, a przy tym świetnie się bawiły. Dumni z pociech rodzice nie szczędzili dzieciom oklasków, a nauczycielce podziękowań. Lekcje pokazowe były jednocześnie zakończeniem edukacji z języka angielskiego na etapie przedszkolnym i pożegnaniem się z panią Agatą. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy dzieciom osiągnięć i życzymy dalszej wytrwałości w nauce.
-Czytaj więcej
Warsztaty przyrodnicze "Pierwsze kroki w siodle".
Dodał: Administrator / 28/06/2012
Dnia 20 czerwca 2012 r. odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty przyrodnicze pt. „Pierwsze kroki w siodle”. Pani Ania w towarzystwie kucyka Karusia spotkała się z przedszkolakami, aby opowiedzieć dzieciom o obowiązkach i przyjemnościach, które czekają na jeźdźców w stajni. Warsztaty rozpoczęły się nauką zasad, których należy przestrzegać aby czuć się bezpiecznie podczas obcowania z koniem. Po nauce nazw akcesoriów jeździeckich i wspólnego przygotowania Karusia do jazdy, dzieci miały możliwość wejścia na kuca i spróbowania przyjemności jazdy. Przejażdżka na koniku sprawiła dzieciom wiele przyjemności i zabawy, a spotkanie z panią Anią nauczyło przedszkolaki odpowiedzialnego i spokojnego obcowania z żywym zwierzęciem.
-Czytaj więcej
Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2011/2012
Dodał: Administrator / 28/06/2012
Uroczyste zakończenia roku szkolnego są bardzo ważnym elementem kończącym coroczną edukację dzieci w oddziałach przedszkolnych. Przebieg uroczystości układany wspólnie przez nauczyciela i dzieci pozostaje na długo w pamięci uczestników spotkania. Jest to wspaniała okazja do wykazania się przez każde dziecko swoimi możliwościami i osiągnięciami w rozwoju podczas procesu wychowania i nauczania w przedszkolu.

W dniach 12, 14, 15 i 18 czerwca 2012 r. odbyły się w naszym przedszkolu uroczyste zakończenia roku przedszkolnego. Dzieci ze wszystkich grup zaprezentowały swój program artystyczny...
-Czytaj więcej
Wizyta Reksia
Dodał: Administrator / 11/06/2012
Dnia 6 czerwca 2012 r. w naszym przedszkolu gościł Teatr DUET z Krakowa. Przedszkolaki miały okazję nie tylko oglądać przygody Reksia, ale wziąć udział w przedstawieniu razem z aktorami. Sympatyczny piesek przygotował dla nich wiele atrakcji. Dzieci pomagały Reksiowi łowić ryby, uczyły go pływać, grały z nim w piłkę, pomogły złapać lisa, który wykradał jajka z kurnika. Wizyta Reksia w naszym przedszkolu sprawiła dzieciom ogromną frajdę.
-Czytaj więcej
Dzień Dziecka w naszym przedszkolu.
Dodał: Administrator / 11/06/2012
Dzień Dziecka w Miejskim Przedszkolu Nr 3 w Zielonce upłynął pod znakiem zabawy i tańca. Nawet pochmurny, deszczowy 1 czerwca 2012 r. nikomu nie zepsuł nastroju. Dzieci doskonale wiedziały, że to ich święto i czekały na przygotowane dla nich atrakcje.

Dzieci wraz ze swoimi paniami świetnie bawiły się przy znanych przebojach. Brały udział w licznych konkursach i konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli. Dla wszystkich uczestników zabawy były nagrody - lizaki oraz prezenty – gra „ Ciasteczkowy potwór”.
Dzień, pełen wrażeń i atrakcji przedszkolaki na pewno będą długo wspominały.
-Czytaj więcej
Przedszkolaki z grupy Smerfy z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zielonce
Dodał: Administrator / 11/06/2012
Dnia 31 maja 2012 r. dzieci z grupy Smerfy udały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki w Zielonce na lekcję biblioteczną pt: „Poznajemy bibliotekę". Na przedszkolaków czekała pani bibliotekarka, która w bardzo przystępny sposób opowiedziała o bibliotece, a także o sposobie korzystania z niej. Zwróciła szczególną uwagę na książki z literatury dla dzieci i młodzieży, książki popularnonaukowe oraz encyklopedie i słowniki w księgozbiorze podręcznym. Po zwiedzeniu pomieszczeń pani bibliotekarka poprosiła naszych wychowanków, by rozpoznały tytuły bajek po barwnych ilustracjach. Dzieci miały też możliwość rozwiązać szereg zagadek związanych z książką . Wysłuchały także wiersza, w którym książki proszą, by traktować je z szacunkiem. Na koniec pobytu dzieci otrzymały od pani bibliotekarki zakładki do książek, które miały pokolorować według własnego pomysłu. Prace dzieci były przepiękne, a nasi milusińscy byli zachwyceni wizytą w bibliotece i obiecali, że na pewno do niej jeszcze powrócą.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.