-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 26. Listopada 2022
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
"Misiowy" wierczór andrzejkowy
Dodał: Administrator / 07/12/2012
28 listopada w grupie „Misie” odbyło się Andrzejkowe spotkanie z rodzicami „Misiów”.

Dzieci, w strojach magicznych postaci, przywitały swoich najbliższych krótkim występem artystycznym, prezentując wierszyki i piosenki, których nauczyły się w przedszkolu. Następnie rozpoczęły się wspólne zabawy.

Wychowawczynie zorganizowały wiele atrakcji dla dzieci i rodziców: ciągnięcie losów, kręcenie wskaźnikiem wśród kubeczków, losowanie numerów oznaczających zabawne rymowanki, tańce oraz lanie wosku przez klucz...
-Czytaj więcej
Spotkanie przedszkolaków z higienistką stomatologiczną
Dodał: Administrator / 07/12/2012
20 listopada przedszkolaki gościły w swojej sali panią higienistkę stomatologiczną. Podczas spotkania dzieci poznawały podstawy zachowania zdrowia higieny jamy ustnej i zębów. Pani stomatolog w prosty sposób rozmawiała z przedszkolakami, rozbudzając przy tym ich zainteresowanie własnym zdrowiem. Każde dziecko przyniosło własną szczoteczkę i dzięki temu w praktyce mogło doskonalić technikę mycia zębów. „Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć”!
-Czytaj więcej
Warsztaty przyrodnicze "Jesienne zapasy na zimowe, cięższe czasy".
Dodał: Administrator / 03/12/2012
23. 11. 2012 nasze przedszkole odwiedził „leśny skrzat”. W jego rolę wcieliła się zaprzyjaźniona z naszą placówką, pani Marta, która jest wielką miłośniczką przyrody, a przede wszystkim zwierząt. Kolejną wizytę u nas zatytułowała: „Jesienne zapasy na zimowe, ciężkie czasy”.

Warsztaty obejmowały zagadnienia dotyczące: pogłębiania wiedzy na temat przygotowań zwierząt do zimy, sposobów pomocy zwierzętom podczas zimy, zapoznanie z kilkoma zwierzętami oraz poznanie metod dbania o zwierzęta.

Dzieci były zafascynowane tym o czym opowiadała p. Marta, brały aktywny udział w dyskusjach i wykazywały się dotąd zdobytą wiedzą. Najwięcej emocji budził kontakt z przyniesionymi zwierzętami...
-Czytaj więcej
Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu
Dodał: Administrator / 03/12/2012
22 listopada 2012 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Czytaliśmy bajkę o Kubusiu Puchatku, dzieci brały udział w licznych konkursach, śpiewały piosenki o misiach i tańczyły z nimi.

Każda grupa przygotowała opaski na głowę z wizerunkiem pluszowego misia, każde dziecko miało ze sobą pluszowego przyjaciela, by wspólnie świętować dzień zabawkowego przyjaciela.

Uroczystość rozpoczęliśmy od bajki o Kubusiu Puchatku, by następnie śpiewać piosenkę o misiach. Konkursy dotyczyły: namalowania wspólnego portretu misia, pomaganiu koledze lub koleżance w ubieraniu się oraz improwizacji tanecznych do różnej muzyki...
-Czytaj więcej
Spotkanie z przedszkolakami w ramach akcji "Bezpieczna Zielonka"
Dodał: Administrator / 03/12/2012
16 listopada 2012 r. w naszym przedszkolu odbyła się pogadanka o bezpieczeństwie w ramach kampanii społecznej „Bezpieczna Zielonka” - Widzisz zagrożenie – reaguj. Akcja prowadzona jest przez Urząd Miasta i Miejską Bibliotekę Publiczną w Zielonce. Spotkanie z przedszkolakami przeprowadziła pani Iwona – dyrektor biblioteki i Pan Adam –przedstawiciel urzędu.

Dzieci wysłuchały przygód bohaterów książki pt. „ W drodze do szkoły z Kubą i Bubą” oraz obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą bezpiecznego zachowania się podczas poruszania się po mieście. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały odblaskowe znaczki numerami alarmowymi.
-Czytaj więcej
Klaun LOLO w naszym przedszkolu.
Dodał: Administrator / 03/12/2012
Dnia 14 listopada 2012 r. nasze przedszkole odwiedził klaun Lolo. Podczas spotkania z klaunem dzieci miały okazję obejrzeć trudną sztukę jazdy na jednokołowym rowerze, różne sztuczki żonglerskie i ekwilibrystyczne oraz popisy artysty z tresowanym pieskiem. Oprócz wielu śmiesznych sytuacji, jakie oglądały dzieci, najbardziej atrakcyjne było to, że mogły one wystąpić na scenie jak prawdziwi artyści. Chętne przedszkolaki brały udział w zabawach i magicznych sztuczkach Lolo.

Występy klauna wzbudziły wielkie zainteresowanie i szczery zachwyt wśród przedszkolaków. Zachwycone buzie dzieci świadczyły o tym, jak bardzo podobał się im występ klauna!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego niezwykłego wydarzenia.
-Czytaj więcej
Wizyta przedszkolaków w pracowni krawieckiej.
Dodał: Administrator / 03/12/2012
Dnia 14. 11.2012 r. w związku z realizacją tematu tygodniowego pt ."Krawcowa" dzieci z grupy Smerfy i Słoneczka wybrały się wraz z nauczycielkami do Zakładu krawieckiego „LORETTA", znajdującego się przy ul. Wolności 2 w Zielonce. Celem spotkania było wyrabianie szacunku do pracy ludzi różnych zawodów , poznanie urządzeń i przyborów potrzebnych do wykonywania zawodu krawcowej . Dzieci zobaczyły kolejne etapy pracy krawcowej podczas szycia, np. : odmierzanie, wykrawanie, szycie na maszynie, prasowanie, przyszywanie guzików itp. Obejrzały pracę maszyn wykonujących różne czynności. Przedszkolaki zadawały paniom krawcowym wiele pytań i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami . Zobaczyły również różne materiały i kolorowe nici. Dzieci otrzymały do wykorzystania w przedszkolu ścinki materiałów, suwaki. Na koniec spotkania wszystkie przedszkolaki zostały poczęstowane przez panie cukierkami. Dzieci w dowód wdzięczności za miłe przyjęcie wręczyły paniom kosz własnoręcznie wykonanych kwiatów.
-Czytaj więcej
Zakończenie akcji "Paczka dla zwierzaczka"
Dodał: Administrator / 03/12/2012
„Paczka dla zwierzaczka” – to hasło, które przyświecało akcji zbiórki rzeczy dla zwierząt na rzecz Ośrodka Adopcyjnego dla Zwierząt z Zielonki. Nasze przedszkole wspólnie z Miejskim Przedszkolem nr 4 z dużym zaangażowaniem włączyło się do tej akcji. Dzieci wraz z rodzicami zebrały bardzo wiele potrzebnych rzeczy dla zwierząt: karmę, koce, smycze, zabawki dla piesków itp. Dnia 13 listopada 2012 r. wszystkie przedmioty zostały przekazane do Ośrodka Adopcyjnego dla Zwierząt w Zielonce.

Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji serdecznie dziękujemy.
-Czytaj więcej
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Zielonka - moja mała Ojczyzna"
Dodał: Administrator / 12/11/2012
Dnia 8. 11.2012 r. po uroczystym koncercie muzycznym odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Zielonka – moja mała Ojczyzna”. W konkursie wzięło udział 6 przedszkolaków z grup Misie i Smerfy . Dzieci wykonały piękne prace plastyczne przedstawiające zakątki naszego miasta, takie jak: Przedszkole Nr 3, park Dębinki, Glinianki oraz Kościół w Zielonce. Jury przyznało trzy pierwsze, dwa drugie i jedno trzecie miejsce...
-Czytaj więcej
Koncert patriotyczny
Dodał: Administrator / 12/11/2012
8 listopada 2012 r. w naszym przedszkolu odbył się niezwykły koncert muzyczny pt. „Moje miejsce na Ziemi”. Spotkanie to miało charakter patriotyczny poświęcony rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert prowadziła pani Izabela, która śpiewała i grała na keyboardzie. Piosenką i pieśnią malowała piękno naszej ojczyzny i jej historię. Drugim wykonawcą był pan Andrzej, który śpiewał i grał na puzonie.

W programie koncertu znalazły się pieśni i piosenki żołnierskie przybliżające naszą historię ułatwiając jej zrozumienie...
-Czytaj więcej
Święto Niepodległości w naszym przedszkolu
Dodał: Administrator / 12/11/2012
Dnia 5 listopada 2012 r. w naszym przedszkolu odbyła się podniosła uroczystość upamiętniająca 94 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości z udziałem przedszkolaków, zaproszonych gości i pracowników przedszkola. Wśród zaproszonych gości serdecznie przywitaliśmy panią Renatę Jóźwiak - Sekretarz Miasta Zielonka. Dzieci z grupy Smerfy przygotowały piękny program artystyczny. Przedszkolaki ubrane na galowo i przystrojone w biało-czerwone kotyliony, zaprezentowały pieśni, wiersze i tańce o treści patriotycznej, oddając w ten sposób hołd wdzięczności tym, co oddali swoje życie, byśmy mogli żyć i mieszkać w wolnej Polsce. Doniosłym momentem było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego...
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2022 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.