-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 06. Lutego 2023
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Powitanie wiosny
Dodał: Administrator / 14/04/2013
Pierwszego Dnia Kalendarzowej Wiosny najmłodsza grupa „Krasnoludki” zaprezentowała program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję. Dzieci we wspaniałych strojach, pośród pięknej scenografii recytowały wiosenne wiersze, tańczyły radosne tańce i śpiewały skoczne piosenki. Wszystko, by uczcić przyjście Ulubionej Pory Roku. „Krasnoludki” swoim przedstawieniem urzekły wszystkich widzów, zarówno starszych przedszkolaków, jak i oglądających je dorosłych. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniach rodzicom, paniom wychowawczyniom i pani rytmiczce – p. Dorotce.
-Czytaj więcej
Musical "Opowieści leśnej polany"
Dodał: Administrator / 14/04/2013
To tytuł koncertu muzycznego, którego mieliśmy okazję słuchać 13.03.2013 r. Była to muzyczna podróż do lasu, gdzie budziły się zwierzaki z zimowego snu, budziły się też rośliny i zawitała długo oczekiwana wiosna. W pięknej aranżacji artystycznej wspólnie muzykowaliśmy, śpiewaliśmy i cieszyliśmy się, że wytęskniona radosna pora roku jest już tuż, tuż.
-Czytaj więcej
Wizyta Pani Sekretarz Miasta Zielonka w naszym przedszkolu
Dodał: Administrator / 14/04/2013
Dnia 12.03.2013r. nasze przedszkole odwiedziła Sekretarz Gminy Zielonka Pani Renata Jóźwiak.

W przystępny dla przedszkolaków sposób przedstawiła , jakie działania podejmuje Urząd Gminy na rzecz mieszkańców miasta i regionu. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji w naszym przedszkolu programu regionalnego „ Zielonka Moja mała Ojczyzna" . W czasie prelekcji Pani sekretarz uświadomiła dzieciom, że gminy zostały utworzone by lepiej zarządzać i być bliżej mieszkańców. Dzieci dowiedziały sie, że kiedy przed Urzędem Miasta powiewa flaga biało- czerwona - to znak, że obraduje Zarząd Rady Miasta. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały za przybycie do naszego przedszkola, a Pani sekretarz poczęstowała dzieciaki słodkimi cukierkami. Bardzo dziękujemy za odwiedziny.
-Czytaj więcej
Spot "Bezpieczna Przystań 2013" z udziałem przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola Nr 3
Dodał: Administrator / 14/04/2013
Dnia 1 marca 2013 r. dzieci z naszego przedszkola wystąpiły w filmiku pt. „Ile Serc- Tyle Marzeń”, w którym odpowiadały na pytanie: „O czym marzysz?” Filmik ten został zrealizowany w ramach akcji charytatywnej „Bezpieczna Przystań 2013”, mającej na celu pomóc potrzebującym Domu Samotnej Matki w Zielonce. Organizatorami akcji są: OKiS Zielonka, Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz Grupa Wolontariuszy.
Zapraszamy do obejrzenia spotu reklamowego na stronie facebook: http://www.facebook.com/bezpiecznaprzystan2013.
-Czytaj więcej
Spotkanie z bibliotekarką
Dodał: Administrator / 14/04/2013
01.03.2013 w piątek przedszkolaków odwiedziła Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonce Pani Iwona Orzechowska. Dzieci rozmawiały z panią Iwoną o ulubionych książeczkach i bajkach. Niektóre z dzieci okazały się być stałymi bywalcami biblioteki. Nasz gość zaprezentował nam nowości wydawnicze literatury dziecięcej dostępnej oczywiście dla każdego czytelnika. Przedszkolaki oczarowane były niektórymi opowiadaniami. Każda książeczka okazała się być niezwykle ciekawa. Pani bibliotekarka zaprosiła wszystkich na wydarzenia i atrakcje jakie czekają w jej placówce w najbliższym czasie. Ci, co brali udział w akcjach tam organizowanych wiedzą, że warto być aktywnym czytelnikiem, a tych którzy nie wiedzą namawiamy do poszerzania swoich horyzontów i włączenia się do świata wyobraźni – naszej Miejskiej Biblioteki!

-Czytaj więcej
Warsztaty przyrodnicze "Od robaczka do ssaczka"
Dodał: Administrator / 28/02/2013
22.02. (piątek) przybyli do nas niezwykli goście!

Zaprzyjaźniona z naszą placówką, znana miłośniczka wszystkich zwierząt – pani Marta, przybyła do nas ze swoimi podopiecznymi. Dzieci poznały niezwykłe okazy przedstawicieli bezkręgowców, ryb, gadów, ptaków i ssaków...
-Czytaj więcej
Teatrzyk "Baj i bajkoludki"
Dodał: Administrator / 28/02/2013
Dnia 15 lutego gościli w naszym przedszkolu aktorzy teatralni . Artyści pokazali dzieciom proste a zarazem jakże ciekawe i interesujące sposoby na ,,codzienną nudę’’ , która czasami ,,dopada’’ nasze dzieci. Udowodnili że zabawa w teatr jest doskonałą formą spędzania wolnego czasu zarówno w przedszkolu jak i w domu z rodzicami . Wystarczy odrobina fantazji i już wszystko jest magiczne i czarujące …
-Czytaj więcej
Rozstrzygnięcie konkursu "Mój ulubiony bohater bajki czytanej przez rodziców"
Dodał: Administrator / 28/02/2013
Dnia 15 lutego 2013 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater bajki czytanej przez rodziców” zorganizowany w ramach Kampanii Cała Polska czyta dzieciom przy współpracy z Urzędem Miasta Zielonka. Na konkurs wpłynęło 8 pomysłowych i oryginalnych prac wśród których wyłoniono 3 pierwsze miejsca oraz wyróżnienia.

Lista nagrodzonych dzieci...
-Czytaj więcej
Teatrzyk "Pinokio"
Dodał: Administrator / 14/02/2013
Dnia 25 stycznia 2013 r. gościliśmy w naszym przedszkolu teatr „Urwis” z przedstawieniem „Pinokio”. Aktorzy przedstawili znaną i lubianą przez dzieci historię drewnianego pajacyka, który zapragnął stać się prawdziwym chłopcem. Jego przygoda uczy, bawi i wzrusza. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zadaniach przeznaczonych dla Pinokia.
Historia drewnianej lalki uświadamia nam, że warto jest być miłym, uczynnym i pracowitym a kłamstwo, lenistwo oraz bycie niegrzecznym to coś złego i nieodpowiedniego.

-Czytaj więcej
Bal karnawałowy w Szkole Aktywności Twórczej w Zielonce.
Dodał: Administrator / 14/02/2013
W dniu 24 stycznia 2013 r. , grupa 5-latków „Smerfy" uczestniczyła w balu karnawałowym zorganizowanym przez Niepubliczną Szkołę Aktywności Twórczej w Zielonce przy ul. Krzywej 10. Mimo zimowej i mroźnej aury, przedszkolaki z wielką radością i dobrymi humorami wyruszyły na bal. Na miejscu naszych najmłodszych powitali król i królowa balu wraz z wróżką. Były fanfary i czerwony dywan. Sala wypełniła się dziećmi, które dzięki pomysłowym strojom wcieliły się w przeróżne bajkowe postacie: królewny, wróżki ,motyle, biedronki, batmanów, rycerzy, policjantów, piratów, kowbojów i inne . Wszyscy wspaniale bawili się przy wielkich hitach 2012 r. Nie zabrakło licznych atrakcji, konkursów i słodkiego poczęstunku oraz malowania twarzy. Niespodzianką był klaun, który wyczarowywał dla dzieci balonowe zwierzątka. By tradycji stało się zadość, odbyły się wybory na króla i królową balu. Królową balu została Ala Matusiak z naszej grupy. Zabawa przy dźwiękach muzyki i piosenkach znanych dzieciom, uczestnictwo w konkursach, przyjemna atmosfera i wspólne fotografie sprawiły, że bal należał do udanych i pozostawił miłe wrażenia. Na koniec wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy z uczestnictwa w balu karnawałowym.
-Czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu
Dodał: Administrator / 14/02/2013
W dniach: 21, 23, 24 i 25 stycznia 2013 r. w naszym przedszkolu uroczyście uczczono święto Babci i Dziadka. Dzieci były bardzo przejęte i zadowolone, że ich dziadkowie skorzystali z zaproszenia i dotarli do Przedszkola. Każdego dnia inne grupy przedszkolaków gościły swoje babcie i dziadków prezentując przygotowany występ dla swoich gości. Po płynących z wierszy i piosenek słowach szacunku, uznania, wdzięczności oraz ogromu serdecznych życzeń przedszkolaki wręczyły swoim bliskim laurki, prezenciki przygotowane w dniach poprzedzających uroczystość. Występy dzieci spotkały się z gromkimi brawami, serdecznymi uśmiechami i niejednokrotnie ze łzami wzruszenia kryjącymi się pod powiekami gości. Po miłych chwilach życzeń babcie i dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.