-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 26. Listopada 2022
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Wycieczka autokarowa na "Ranczo w dolinie"
Dodał: Administrator / 07/06/2013
Dnia 20 maja 2013 r. (poniedziałek) wszystkie przedszkolaki wyjechały na wycieczkę na RANCZO W DOLINIE do Badowa Górnego k. Mszczonowa.
Ranczo w Dolinie jest westernowym miasteczkiem składającym się z kompleksu budynków tj. poczta, kowal, wiezienie, bank, saloon, wozownia, kopalnia złota, wioska indiańska, stacja „kolejowa”.

Wyjechaliśmy o 8.00, a do przedszkola wróciliśmy o 15.30. Czas spędzony poza placówką okazał się niezwykle przyjemny, zabawny i wypełniony pięknymi doświadczeniami.

Dzięki wspaniałej pogodzie, jaką mieliśmy tego dnia, mogliśmy skorzystać ze wszystkich atrakcji tego miejsca:
-Czytaj więcej
Wizyta Smerfów w Urzędzie Miasta
Dodał: Administrator / 07/06/2013
14 maja 2013 roku przedszkolaki z grupy „Smerfy” w ramach realizowania programu regionalnego „Zielonka- moja mała Ojczyzna” udały się do Urzędu Miasta w Zielonce. Celem wycieczki było pokazanie dzieciom jak wygląda i na czym polega praca w urzędzie.

Już od wejścia przedszkolaki zostały serdecznie przywitane przez pracowników urzędu. Po wybranych wydziałach urzędu oprowadzała nas uśmiechnięta pani Renata Jóźwiak – Sekretarz Miasta, która starała się odpowiedzieć na wszystkie, nawet najtrudniejsze dziecięce pytania. Mieliśmy okazję zwiedzić wydział zagospodarowania przestrzennego gdzie zobaczyliśmy makietę miasta Zielonka oraz projekt planowanego tunelu, wydział ds. funduszy zewnętrznych, gdzie są zatwierdzane do realizacji projekty unijne.
-Czytaj więcej
Wizyta strażaków w naszym przedszkolu
Dodał: Administrator / 07/06/2013
Wizyta strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Zielonki w naszym przedszkolu w dniu 10.05.2013 r. wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Przedszkolaki dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.

-Czytaj więcej
Misie - mali ekolodzy
Dodał: Administrator / 11/05/2013
Miesiąc kwiecień był w grupie „Misiów” – miesiącem ekologii. Przedszkolaki gromadziły odpady wtórne, tj. butelki Pet, kartony, opakowania po serkach, jajkach, napojach, papierowe rolki, gazety, styropianowe pudełka, itp. Każdy piątek był dniem „Małych ekologów”. W czasie zajęć dzieci poznawały sposoby powtórnego wykorzystania zgromadzonych odpadów: robiły zabawki i roboty, wykorzystywały różne faktury opakowań do tworzenia plastycznych kompozycji metodą odbijania, a ostatni w ostatni piątek wspólnie stworzyły „Śmieciowego Przyjaciela” – konstrukcję techniczną złożoną z wielu surowców wtórnych.
-Czytaj więcej
Tata- ekolog w naszym przedszkolu
Dodał: Administrator / 11/05/2013
24 kwietnia był dniem EKOLOGA. Dzięki uprzejmości pana Wojtka, taty Zosi z grupy „Misie”, wszystkie dzieci mogły zgłębić swoją wiedzę na temat ekologii i pracy ekologa. Pan Wojtek fantastycznie przygotował się do zajęć z każdą grupą. Dzięki zajęciom maluchy rozbudziły swoją ciekawość świata, kształtowały swoje postawy proekologiczne i zdały sobie sprawę jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Na koniec przedszkolaki wręczyły mu ręcznie wykonany dyplom. Serdecznie dziękujemy za wspaniały dzień ekologa w naszym przedszkolu!
-Czytaj więcej
Rozstrzygnięcie konkursu "Ekologiczna zabawka"
Dodał: Administrator / 11/05/2013
Po uroczystości przedszkolnej „Dzień Ziemi” nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-technicznego ,,EKOLOGICZNA ZABAWKA’’.

Na konkurs wpłynęło 28 prac , uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością . Jury konkursowe miało ,,ciężki orzech do zgryzienia’’ w wyłonieniu pierwszego miejsca , toteż aż sześć prac zajęło honorowe pierwsze miejsce . Wśród zwycięzców znaleźli się :
I miejsce :
-Maja Sztabnik , Pola Kadłubowska, Amelka Tomczyk , Filip Kadłubowski , Ala Matusiak , Kaja Lelakowska
II miejsce:
- Paweł Puścion, Amelka Nawrocka, Staś Dąbrowski, Hania Abramowska, Zosia Zawilińska, Marlena Plewa , Bartek Laskowski , Julia Kozłowska, Michał Krupiński
III miejsce:
- Sara Lelakowska , Iga Wieczorek , Roksana Roguska, Zuzia Nejfeld , Zosia Szymalska , Nikodem Bartkowski , Franek Trzeciak.

-Czytaj więcej
Przedszkolny Dzień Ziemi
Dodał: Administrator / 11/05/2013
18 kwietnia 2013r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy ,,ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI’’. Do obchodów tego święta tak naprawdę przygotowywaliśmy się już kilka dni wcześniej . Przedszkolaki przyswajały treści edukacyjne związane z ekologią , zanieczyszczeniami środowiska , poznawały również praktyczne sposoby dbania o naszą przyrodę .

Uroczystość rozpoczęliśmy wspólnym śpiewaniem piosenki ,,Ekostrażnicy’’ , następnie dzieci z grupy Misie wyrecytowały wiersz ,,Obietnica’’ .
-Czytaj więcej
Udział przedszkolaków w Akcji "Bezpieczna Przystań"
Dodał: Administrator / 11/05/2013
W niedzielę 14 kwietnia 2013 r. odbyła się w Zielonce akcja charytatywna „Bezpieczna Przystań". Celem akcji była zbiórka pieniężna na rzecz Domu Samotnej Matki Caritas w Zielonce. Przedszkolaki z naszego przedszkola z grupy "Smerfy" wystąpiły w koncercie charytatywnym, który odbył się w Sali Widowiskowej Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce. Na scenie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Dzieci wykonały interpretację ruchową utworu One direction "Live white we are young" oraz interpretację ze wstążkami piosenki "Teru no uta" z bajki " Opowieści z Ziemiomorza".

-Czytaj więcej
Teatrzyk "Calineczka"
Dodał: Administrator / 11/05/2013
10.04. w środę przedszkolaki oglądały przedstawienie teatralne w naszym przedszkolu pt. „Caliczneczka”. Znaną historię małej dziewczynki, na podstawie baśni H. Ch. Andersena, opowiadali Kropelka i Promyczek. Aktorzy przygotowali nam specjalne widowisko, wykorzystując ciekawe stroje, pacynki oraz rekwizyty. Nawet najmłodsi starali się przewidywać kolejne przygody Calineczki. Całość opatrzona była walorem edukacyjnym: zachowywanie porządku w swoim otoczeniu jako podstawa dobrego samopoczucia i poczucia bezpieczeństwa. Dzieci trafnie odpowiadały na pytania prowadzących i z zaangażowaniem brały udział we wspólnym śpiewaniu. Humor przekazywany przez Kropelkę i Promyczka wprawił wszystkich w dobry nastrój i pozytywnie nastawił przedszkolaków do obowiązku sprzątania po sobie.
-Czytaj więcej
Wielkanocne tradycje
Dodał: Administrator / 14/04/2013
Grupa 4-latków „Misie”, postanowiła przybliżyć wszystkim Wielkanocne Tradycje i 28.03.2013 r. zaprezentowała w swojej sali program artystyczny pod tymże tytułem. Dzieci z przejęciem recytowały wiersze, odgrywały scenki, tańczyły i śpiewały w Wielkanocnym duchu. Pojawili się wszyscy najważniejsi świąteczni bohaterowie: Wielkanocny Baranek, Zajączki, Kurki, Kurczaczki oraz własnoręcznie wykonane Pisanki, Palemki i Kartki z życzeniami. Dzieci opowiedziały o ważnych wydarzeniach tego czasu: Pamiątce Zmartwychwstania Pana Jezusa, święceniu palmy Wielkanocnej, malowaniu pisanek, święceniu święconki, rodzinnym śniadaniu oraz o staropolskim zwyczaju śmigusie-dyngusie.
-Czytaj więcej
Spotkanie z policjantką
Dodał: Administrator / 14/04/2013
26.03.2013 naszym gościem była pani policjantka z Komisariatu Policji w Wołominie. Nasz gość spotkał się z każdą przedszkolną, grupą wiekową, by zaprezentować policyjny mundur i zapoznać dzieci z zadaniami policji. Dzieci utrwaliły także podstawowe zasady bezpieczeństwa: zasady bezpiecznego poruszania się pieszo po chodniku, bezpiecznej jazdy na rowerze, utrwalenie numeru alarmowego do policji. Nawet najmłodsze przedszkolaki wiedziały, że najważniejsze jest zachowanie ostrożności na placu zabaw, w domu i przedszkolu. Zainteresowanie wzbudzały atrybuty policjanta: lizak drogowy, gwizdek, czapka i mundur. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne pouczające i ciekawe spotkania.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2022 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.