-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 06. Lutego 2023
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Dni adaptacyjne w przedszkolu
Dodał: Administrator / 19/10/2013
W ostatnim tygodniu sierpnia 2013 r. w Miejskim Przedszkolu Nr 3 w Zielonce odbyły się dni adaptacyjne dla nowo przyjętych dzieci i ich rodziców.
Podczas tygodniowych spotkań, w miłej atmosferze, przyszli wychowankowie poznali nowe środowisko wychowawcze. Dzieci razem z opiekunami uczestniczyły we wspólnych zabawach i zajęciach, zwiedziły przedszkole i zapoznały się z jego wyposażeniem.

-Czytaj więcej
WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2013/2014
Dodał: Administrator / 01/09/2013
SERDECZNE ŻYCZENIA
W ROKU SZKOLNYM 2013/2014
DLA WSZYSTKICH NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW,
DUŻO RADOŚCI, UŚMIECHÓW W TRAKCIE CODZIENNYCH ZABAW,
ZDOBYWANIA KOLEJNYCH UMIEJĘTNOŚCI I MIŁEGO SPĘDZANIA
KAŻDEGO NADCHODZĄCEGO DNIA W GRONIE RÓWIEŚNIKÓW,
DLA WSZYSTKICH NASZYCH RODZICÓW,
UDANEJ WSPÓŁPRACY Z NASZĄ PLACÓWKĄ,
POCIECHY Z SUKCESÓW I ROZWOJU DZIECI
SKŁADA DYREKCJA
I PRACOWNICY PRZEDSZKOLA
Zakończenie roku szkolnego 2012/2013 w grupie Krasnale i Misie.
Dodał: Administrator / 02/08/2013
Uroczyste zakończenia roku szkolnego są bardzo ważnym elementem kończącym coroczną edukację dzieci w oddziałach przedszkolnych. Jest to wspaniała okazja do wykazania się przez każde dziecko swoimi możliwościami i osiągnięciami w rozwoju podczas procesu wychowania i nauczania w przedszkolu.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2012/2013 w grupie Krasnale odbyła się dnia 18 czerwca a w grupie Misie 24 czerwca 2013 r. Z tej okazji grupa Krasnali zaprezentowała program artystyczny pt. „Afryka". Przedszkolaki zabrały nas w podróż do dżungli, recytując śmieszne wierszyki o zwierzętach i tańcząc przy dźwiękach afrykańskiej muzyki...
-Czytaj więcej
Pożegnania nadszedł czas... Uroczyste zakończenie roku w grupie Smerfy i Słoneczka.
Dodał: Administrator / 02/08/2013
17 i 21 czerwca 2013 r. dzieci z grupy Smerfy i Słoneczka żegnały się z przedszkolem i ze swoimi paniami. To dla nich i dla ich rodziców szczególny dzień, gdyż po wakacjach nie wrócą już do przedszkola lecz pójdą do szkoły. Dlatego zaprezentowały zebranym gościom swoje zdolności i umiejętności, których nauczyły się w przedszkolu.

Smerfy wystawiły przedstawienie pt. „12 miesięcy”, odgrywając z wielkim zaangażowaniem poszczególne sceny bajki...

-Czytaj więcej
Lekcje pokazowe z języka angielskiego.
Dodał: Administrator / 24/06/2013
Koniec roku przedszkolnego to czas ocen, podsumowań i pochwał.

14 czerwca 2013 r. w godzinach popołudniowych w każdej grupie wiekowej odbyły się lekcje pokazowe z języka angielskiego, na które przybyli rodzice, dziadkowie i opiekunowie.

Dzieci wraz z nauczycielkami: Panią Agatą Korbel i Panią Adą Szlęzak zaprezentowały swoje umiejętności językowe, które opanowały w ciągu dwuletniej nauki języka angielskiego w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Dumni z pociech rodzice nie szczędzili dzieciom oklasków, a nauczycielom podziękowań.
Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały płyty z piosenkami, których uczyły się na zajęciach.
Opanowanie języka angielskiego, który staje się językiem międzynarodowym, ułatwi w przyszłości najmłodszym pociechom podróżowanie, kształcenie i zdobywanie doświadczeń.

Gratulujemy najmłodszym osiągnięć i życzymy dalszej wytrwałości w nauce.
-Czytaj więcej
Wycieczka dzieci z grupy Misie do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonce.
Dodał: Administrator / 24/06/2013
W dniu 11.06.2013 r. Misie wybrały się do biblioteki na cykliczną lekcję biblioteczną pt. ,,BAŚNIOWA EUROPA – POŁUDNIE’’ .

Lekcja dotyczyła europejskiej literatury dla dzieci z południa Europy , tj. Portugalii, Hiszpanii, Włoch i Grecji.

Prezentacja multimedialna przybliżyła przedszkolakom fizyczne położenie tych krajów w Europie , charakterystyczne zabytki każdego z państw, urokliwe rejony , regionalne narodowe stroje oraz flagi państw. Dzieci dowiedziały się np. , że bardzo popularnym sportem , zwyczajem w Hiszpanii są walki z bykiem (corrida , torreador) , znany i słynny taniec na całym świecie to flamenco. We Włoszech znajduje się Watykan z okazałą Bazyliką św. Piotra...

-Czytaj więcej
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
Dodał: Administrator / 24/06/2013
Dnia 7 czerwca 2013 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „W Krainie Bajdolandii- młody czytelnik projektantem”, który został zorganizowany przez nasze przedszkole wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Zielonce.

Tematem przewodnim konkursu było wykonanie książeczki inspirowanej twórczością Jana Brzechwy.

Na konkurs wpłynęło sześć książeczek , jakże oryginalnych i pomysłowych . Aktywność twórcza i kreatywność przedszkolaków przeszła nasze najśmielsze oczekiwania , książeczki wyglądały jak te wprost z drukarni tzn. pięknie wykonane okładki , bogate i kolorowe ilustracje , spis treści...
-Czytaj więcej
Przedszkolaki z wizytą u uczniów klasy III d Szkoły Podstawowej Nr 2
Dodał: Administrator / 24/06/2013
Dnia 07.06.2013 r. dzieci z grupy "Słoneczka" oraz "Smerfy" ponownie odwiedziły Szkołę Podstawową nr 2 w Zielonce. Uczniowie klasy III d zaprosili naszych przedszkolaków na przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek". Dzieci miały możliwość obejrzenia bajki w aranżacji starszych kolegów. Uczniowie z przejęciem wcielili się w swoje role. Bajka choć doskonale znana dzieciom bardzo się podobała. A to dzięki aktorom ciekawie odgrywającym swoje role, przygotowanym pięknym strojom i dekoracjom...
-Czytaj więcej
Festyn Rodzinny w Miejskim Przedszkolu Nr 3 w Zielonce
Dodał: Administrator / 24/06/2013
We wtorek 4 czerwca 2013 r. w ogrodzie przedszkolnym odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Mamy, Dnia Taty i Dnia Dziecka. Był on okazją do wspólnego świętowania dzieci i ich rodziców.

Na imprezę zaproszono wszystkich sympatyków przedszkola. Odwiedzili nas: Burmistrz Zielonki Pan Grzegorz Dudzik, Sekretarz Miasta Pani Renata Jóźwiak, Przewodniczący Rady Miasta Pan Andrzej Marek Grodzki oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Pani Iwona Orzechowska.

Oprócz obecnych przedszkolaków przybyli absolwenci naszego przedszkola a także maluchy, które przyjdą do placówki tuż po wakacjach...

-Czytaj więcej
Wizyta dzieci z grupy Smerfy i Słoneczka w Szkole Podstawowej Nr 2 w Zielonce
Dodał: Administrator / 07/06/2013
24.05.2013r. dzieci z grupy „Słoneczka” oraz „Smerfy” odwiedziły Szkołę Podstawową nr.2 w Zielonce. Celem naszej wizyty było bliższe poznanie szkoły, do której dzieci będą uczęszczać po wakacjach. Swoją wycieczkę w szkole rozpoczęliśmy od obejrzenia najważniejszych pomieszczeń szkolnych. Zobaczyliśmy jak wygląda stołówka, szatnia, sala gimnastyczna, a nawet zajrzeliśmy do kolegów z zerówki i zobaczyliśmy jak wygląda lekcja w klasie 2. Przedszkolaki stwierdziły, że w szkole jest fajnie i z chęcią rozpoczną w niej naukę we wrześniu.
-Czytaj więcej
Estrada Pana Pomidora "Marzenia Żurawia"
Dodał: Administrator / 07/06/2013
21 maja 2013 r. do naszego przedszkola zawitali aktorzy teatru Pomidor z przedstawieniem „Marzenia Żurawia”. Zabawna i mądra opowieść o tym, że nie warto robić sobie na złość i że zawsze warto szukać kompromisu, przykuła uwagę najmłodszych widzów. Dużym atutem przedstawienia były kolorowe kostiumy i piosenki łatwo wpadające w ucho.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.