-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 27. Listopada 2022
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Teatrzyk "Eko Bartek"
Dodał: Administrator / 01/12/2013
29. 10. 2013 odwiedzili nas artyści teatralni ze swoją sztuką dla dzieci pt.: „Eko Bartek”. Było to bardzo ciekawe przedstawienie, bo na podstawie przygód zwierzątek, dzieci przyswajały sobie podstawowe zasady dbania o środowisko. Niedźwiedź Bartek, wraz ze swoimi przyjaciółmi sprawdzali wiadomości dzieci nt. segregowania odpadów, właściwego zachowania się w lesie i w parku oraz konieczności dbania o przyrodę. Dzieciom bardzo podobały się zabawne piosenki i świetne kostiumy aktorów.
-Czytaj więcej
Pasowanie na przedszkolaka
Dodał: Administrator / 03/11/2013
W dniach 23 i 28 października 2013 r. odbyły się w naszym przedszkolu uroczystości Pasowania na Przedszkolaka, w których wzięły udział wszystkie dzieci nowo przyjęte do naszego przedszkola. Były to dzieci 5-letnie z grupy „Słoneczka” , 4-letnie z grupy „Krasnale” oraz dzieci 3 i 4-letnie z grupy „Kotki”.

Specjalnie na tę okazję każda z grup przygotowała i zaprezentowała program artystyczny. Były wiersze, piosenki i tańce. Mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami...

-Czytaj więcej
Festiwal teatralny szkoły aktywności twórczej
Dodał: Administrator / 03/11/2013
25 października 2013 5-latki z grupy „Misie”, jako reprezentanci naszego przedszkola, przybyli do pobliskiej Szkoły Aktywności Twórczej na Festiwal Teatralny. Była to okazja do zaprezentowania zdolności teatralnych tamtejszych uczniów z klas: „0”, I, III i IV. Profesjonalnie przygotowana scena, scenografia i nagłośnienie sprawiło, że szybko przedszkolaki przyjęli rolę zaciekawionych widzów. Wszyscy uczniowie świetnie wcielali się w niekiedy wymagające role, także dzięki wspaniałym kostiumom.

Uczniowie z klasy „0” przedstawili historię „Kopciuszka” wzbogaconą o elementy humorystyczne i walory edukacyjne...

-Czytaj więcej
Dzień Edukacji Narodowej
Dodał: Administrator / 03/11/2013
Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu odbyła się 14 października. Przybyli goście: pani dyrektor – Ewa Flaga, wychowawcy grup, personel obsługowy, panie kucharki, pani sekretarz Miasta Zielonka, przedstawiciele Rady Rodziców, a także dawni pracownicy naszej placówki. Występ artystyczny został przygotowany przez wychowawców grupy „Misie”: Anetę Jeżewską i Sylwię Wojtera oraz niezastąpioną panią Dorotkę.

-Czytaj więcej
Mój przyjaciel pies - warsztaty przyrodnicze
Dodał: Administrator / 03/11/2013
10.X. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panią Anią, która przybyła w towarzystwie suczki o imieniu Kala.
Dzieci miały okazję zmienić się w opiekunów psa, uczyły się jak należy go karmić, czesać, prowadzić na smyczy. Dowiedziały się jakie komendy powinien znać każdy pies, aby posiadanie pieska było przyjemnością.
Dzieci dowiedziały się również jak odczytać mowę psa( nie każde machanie ogonem oznacza radość) i jak się zachować, kiedy spotkamy niegrzecznego psa...
-Czytaj więcej
Akcja Pola Nadziei
Dodał: Administrator / 03/11/2013
Nasze przedszkole od kilku lat współpracuje ze Ośrodkiem Hospicjum Domowe w Warszawie przy ul. Tykocińskiej i bierze udział w akcji "Pola Nadziei".
"Pola Nadziei" to program skierowany do wszystkich, którzy chcą pomóc ludziom chorym i cierpiącym. Symbolem programu jest żonkil - kwiat nadziei, będący wyrazem naszej solidarności z nieuleczalnie chorymi. Akcja odbywa się każdego roku. Jesienią sadzimy wspólnie z dziećmi cebulki żonkili - to one właśnie tworzą Pola Nadziei.


-Czytaj więcej
Prezentacja nowości bibliotecznych
Dodał: Administrator / 03/11/2013
8 października naszym gościem była pani bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonce. Spotkała się ona z dwiema młodszymi i dwiema starszymi grupami w celu zapoznania dzieci z ciekawymi książeczkami i zachęcenia maluchów do korzystania z biblioteki. Dzieciom zostały także zaprezentowane nowości czytelnicze dostępne w naszej zaprzyjaźnionej placówce...
-Czytaj więcej
Teatrzyk "Doktor Zdrówko"
Dodał: Administrator / 03/11/2013
1 października nasza placówka gościła artystów z grupy teatralnej „Narwal”. Aktorzy przygotowali dla dzieci przedstawienie pt.: „Doktor Zdrówko”. Była to humorystyczna, ale pouczająca opowieść o perypetiach pewnych zwierząt i doktora, którzy razem z widzami utrwalali zasady właściwego dbania o zdrowie. Dzieci poznawały w przystępny sposób pracę lekarza, a także udowadniali „zwierzątkom”, że wizyta u doktora wcale nie musi być nieprzyjemna.
-Czytaj więcej
Spektakl muzyczny "Zakręcony muzyką"
Dodał: Administrator / 19/10/2013
24 września 2013 roku odbył się w naszym przedszkolu edukacyjny spektakl muzyczny grupy Opera: ,,Zakręcony muzyką" opowieść o Fryderyku Chopinie.

Łączenie elementów teatralnych z muzycznymi owocuje łatwiejszym przyswajaniem przez dzieci wiedzy . Aktorzy ucząc poprzez zabawę przybliżyli postać naszego wielkiego kompozytora Fryderyka Chopina. W zabawny ale bardzo przystępny dzieciom sposób odegrane zostały etapy życia naszego narodowego geniusza muzycznego ; dzieciństwo , młodość , pobyt w Paryżu . W scenki teatralne wplatana była muzyka jaką tworzył Fryderyk Chopin. Barwne i bogate stroje aktorów także przykuwały uwagę naszych przedszkolaków.
-Czytaj więcej
Wycieczka do lasu
Dodał: Administrator / 19/10/2013
W poniedziałek 30 września dzieci z grupy Misie wybrały się na wycieczkę do lasu. ,,Starszaki’’ przypomniały zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas pobytu w lesie.Przewodnim celem leśnej wyprawy była obserwacja jesiennej szaty lasu. Pogoda tego dnia dopisała więc było co w lesie podziwiać ; piękne, kolorowe jesienne liście, odgłosy przyrody, śpiew ptaków, tajemniczy szum drzew. Dzieci wypatrzyły grzyby ; czerwone kapelusze z białymi kropeczkami, wiedziały że są to muchomory których nie wolno nawet dotykać gdyż są trujące. Rozróżniały drzewa liściaste od iglastych, poznały nazwy tych drzew. Wyszukiwały różnic miedzy drzewem a krzewem. Pobyt w lesie uświetniły zabawy ruchowe na leśnej polanie.

-Czytaj więcej
"Misiowe kuchcikowo"
Dodał: Administrator / 19/10/2013
W piątek 20 września 5 latki Misie wcieliły się w role kucharzy. Pod czujnym okiem pani Anetki i Joli zabrały się do wykonania sałatki owocowej. Wykorzystane zostały wszystkie produkty ,,OWOCE’’ które zgromadzone zostały przez dzieci , wszakże był to ,,owocowy tydzień’’. Misie w ciągu tego tygodnia poszerzały i uzupełniały wiedzę na temat owoców a zwłaszcza docenione zostały ich zdrowotne walory...

-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2022 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.