-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 06. Lutego 2023
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Spotkanie Mikołajkowe
Dodał: Administrator / 21/02/2014
6 grudnia 2013 roku nasze przedszkole odwiedzili goście z Miejskiego Gimnazjum w Zielonce. Dzięki nim obejrzeliśmy ciekawą prezentację multimedialną. Gimnazjaliści zapoznali nas z ginącym gatunkiem foki szarej. Następnie przedszkolaki wzięły udział w konkursach z nagrodami i uczyły się piosenki „Kochany Panie Mikołaju”. Największym przeżyciem dla dzieci była wizyta Świętego Mikołaja, który dla każdego miał niespodziankę. Przedszkolaki podziękowały Mikołajowi za przybycie śpiewając nowo poznaną piosenkę.
-Czytaj więcej
Smacznie, zdrowo, kolorowo w grupie Krasnali
Dodał: Administrator / 16/12/2013
Dnia 05.12.2013 w ramach realizacji programu prozdrowotnego „Żyjmy zdrowo i wesoło" dzieci miały zajęcia na temat zdrowego odżywiania. Krasnoludki wspólnie z panią przygotowały plansze z produktami zdrowej i niezdrowej żywności. Rozmawialiśmy o witaminach, które są potrzebne naszemu organizmowi. Na koniec zajęć dzieci ubrane w kolorowe fartuszki przygotowały smaczne, zdrowe i kolorowe kanapki. Robienie kanapek dało dzieciom dużo radości . Degustacja przygotowanych kanapek zakończyła nasze zajęcie.
-Czytaj więcej
Spotkanie u Krasnoludków
Dodał: Administrator / 16/12/2013
W czwartkowe popołudnie 28.11.2013 odbył się w grupie Krasnali występ dla rodziców. Dzieci zaprezentowały program słowno-muzyczny, który przygotowały pani Jola, Ilonka i Dorotka. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki, które nauczyły się od początku roku . Przedszkolaki przedstawiły inscenizację „Przyjaciele zajączka". Na twarzach bliskich było widać radość i zadowolenie z przedstawienia. Mali artyści zostali nagrodzeni przez rodziców gromkimi brawami a przez wychowawców lizakiem.
-Czytaj więcej
Przedstawienie "Jak Paw przez jezdnie przechodził"
Dodał: Administrator / 16/12/2013
28 listopada 2013 grupa 5-latków „Misie” wcieliła się w rolę aktorów i dla swoich rodziców przedstawili sztukę pt. „Jak paw przez jezdnię przechodził”. Był to ważny element programu edukacyjnego Bezpieczny Przedszkolak” realizowanego w naszym przedszkolu. Dzieci wcieliły się w sympatyczne postaci zwierząt i ludzi uwikłanych w przygody związanych z zachowaniem bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez jezdnię, podróżowania i spotykania obcych osób. Zaangażowani rodzice przygotowali wspaniałe stroje dla małych artystów. Panie wychowawczynie stworzyły ciekawe dekoracje i oprawę muzyczną. Całość dopełniły humorystyczne i ciekawe treści przedstawienia. Jesteśmy dumni z niezwykłych talentów aktorskich naszych „Misiowych” aktorów i liczymy, iż takie promowanie bezpiecznych zachowań wpłynie pozytywnie na całe nasze najbliższe otoczenie.
-Czytaj więcej
Wycieczka Krasnali na pocztę
Dodał: Administrator / 16/12/2013
Dnia 26 listopada grupa Krasnali wybrała się na wycieczkę do agencji Pocztowej mieszczącej się przy ulicy Wolności 2 w Zielonce. Wizyta ta poprzedzona była rozmową, podczas której dzieci dowiedziały się w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość oraz jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy. Już na samym początku powitała nas pani Patrycja, mama Sary Lekalowskiej , która w ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Dzieci miały okazję obejrzeć tam koperty różnej wielkości, pudełka, karty z różnych okazji : imienin , urodzin ,skrzynkę na listy...
-Czytaj więcej
Wizyta ratownika medycznego w grupie Misie i Słoneczka
Dodał: Administrator / 16/12/2013
26 listopada 2013 roku nasze przedszkole odwiedził tata Pawła z grupy Misie - lekarz , ratownik medyczny . Pan Piotr lekcję z ,,ratownictwa medycznego’’ rozpoczął od wyjaśnienia czym jest pierwsza pomoc , kto jej udziela oraz na czym ona polega. Dzieciaki z uwagą i skupieniem słuchały informacji przekazywanych przez pana Piotra , a także pochwaliły się znajomością numerów alarmowych . Kolejnym punktem spotkania było omówienie następujących dolegliwości...
-Czytaj więcej
Święto Pluszowego Misia
Dodał: Administrator / 16/12/2013
25 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Pluszowego Misia. Każde dziecko przyniosło tego dnia swojego misia - pluszaka. Uroczystość rozpoczęliśmy od wysłuchania wiersza Czesława Janczarskiego „Naprawimy misia” .Przedszkolaki obejrzały również dwie prezentacje multimedialne: na temat historii pluszowego misia oraz o niedźwiedziach żyjących w przyrodzie. Dzieci śpiewały piosenki o misiach i tańczyły z nimi. Był też quiz o niedźwiedziach i oczywiście słodkie gumisiowe nagrody za udzielenie dobrej odpowiedzi. Na koniec wszystkie przedszkolaki dostały pamiątkowe dyplomy przyjaciela misia.
Cały dzień upłynął nam w bardzo sympatycznej, ciepłej i miłej atmosferze. Wszyscy przypomnieliśmy sobie o misiach, które towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku, a nawet mogą być powiernikami tajemnic.
-Czytaj więcej
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
Dodał: Administrator / 16/12/2013
W dniu 05.11.2013r nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
pt. ,,NIEBEZPIECZNE ZABAWY’’.

Konkurs tematycznie nawiązywał do treści programu ,,Bezpieczny przedszkolak’’ realizowanego w naszym przedszkolu.

Na konkurs wpłynęło 20 prac , każda twórcza i jedyna w swoim rodzaju.
,,Arcydzieła ‘’ naszych przedszkolaków przedstawiały ,,zakazane zabawy’’ :
- zabawy z ogniem ,w pobliżu jezdni , na placu zabaw , w sali przedszkolnej , zabawy na lodzie , w lesie , spotkanie z ,,obcym’’...

-Czytaj więcej
Warsztaty zdrowego odżywiania w grupie Misie
Dodał: Administrator / 01/12/2013
W ramach ogólnopolskiej akcji „Akademia Zdrowego Przedszkolaka” realizujemy w naszym przedszkolu program pt. „Zboża zjadamy, energię z nich mamy”. W grupie 5-latków „Misie” tematy dotyczące właściwego odżywiania przedstawione zostały w formie zabawowych warsztatów. Dzieci poznały wszystkie piętra piramidy żywnościowej, rolę i znaczenie podstawowych produktów żywieniowych. Przez tydzień bohaterami popołudniowych bajek były „Zwierzątka ze Zdrowego Zakątka”, które odkrywały tajniki wielu ważnych składników pokarmowych. Przedszkolaki poznawały historię powstawania chleba, obcowały z nasionami zbóż, smakowały różnorodnego pieczywa, bawiły się przy zabawach w duchu właściwych nawyków żywieniowych.
-Czytaj więcej
Muzyczne show "Spotkanie z Afryką"
Dodał: Administrator / 01/12/2013
19.11.2013 roku gościliśmy w naszym przedszkolu niezwykłego gościa Rycky Liona. Muzyk pochodzący z Kongo poprowadził w naszym przedszkolu muzyczne show pod tytułem „Spotkanie z Afryką".

Nasz gość pokazał dzieciom różne afrykańskie instrumenty. Były bębny, grzechotki, kij deszczowy i drewniany ksylofon. Dzieci z naszego przedszkola miały możliwość zagrania na bębnach. Poczucie humoru i muzyka Rycky Liona rozbawiły wszystkich przedszkolaków i pracowników przedszkola. Niskie dźwięki i tętniące rytmem instrumenty przepełniły każdego dobrą energią zabawy i tańca. Mamy nadzieje, że ciemnoskóry gość powróci jeszcze do naszej placówki.
-Czytaj więcej
Muzyczny spektakl patriotyczny "O żołnierzu rozszumiały się wierzby płaczące"
Dodał: Administrator / 01/12/2013
„O żołnierzu rozszumiały się wierzby płaczące” – to tytuł muzycznego spektaklu w duchu patriotycznym, który mieliśmy okazję oglądać 12.11. 2013. Artyści – muzycy przypomnieli nam o starych piosenkach budzących prawdziwe patriotyczne uczucia. Przedstawienie było bardzo dobrze przygotowane do potrzeb nawet tych najmłodszych Polaków, ponieważ utwory muzyczne zostały wplecione w treść wzruszającej opowieści o zakochanym ołowianym żołnierzyku. Dzieci z zaciekawieniem poznawały historię głównego bohatera i zaangażowaniem śpiewali pieśni, które wcześniej poznały w przedszkolu, jak np. „Serce w plecaku”. Było to piękne podsumowanie obchodów Święta Niepodległości.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.