-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 06. Lutego 2023
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Teatrzyk w przedszkolu - "Gucio Chusteczka"
Dodał: Administrator / 24/03/2014
Dnia 30.01.2014 r. dzieci z naszego przedszkola obejrzały przedstawienie pt." Gucio Chusteczka" w wykonaniu aktorów z Teatru Echo. Teatrzyk opowiadał o chłopcu o imieniu Gucio, który przez swoje nieposłuszeństwo zachorował i za nic nie chciał iść do Pana Doktora. Bał się zaglądania do buzi, połykania tabletek, picia syropu. Przedstawienie bardzo podobało się naszym dzieciom, które w skupieniu i z zainteresowaniem śledziły kolejne śmieszne przygody głównego bohatera . Przedstawienie na pewno pomogło pozbyć się lęków związanych z lekarzem tym dzieciom, które do tej pory bały się wizyty u lekarza. Dzięki sztuce dzieci dowiedziały się, jak należy się ubierać, co jeść i jak zachowywać się, aby nie chorować.
-Czytaj więcej
Wizyta Bibliotekarki w przedszkolu
Dodał: Administrator / 24/03/2014
28.01.2014r. nasze przedszkole odwiedziła po raz kolejny pani bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonce. Tym razem nowości czytelnicze zaprezentowane przez panią bibliotekarkę dotyczyły bardzo trudnego i poważnego tematu jakim jest okazanie tolerancji wobec dzieci dotkniętych niepełnosprawnością . Pozycja p. Moniki Krajewskiej ,,Mój młodszy brat ‘’ opowiadała o balu w przedszkolu , o rodzeństwie gdzie jedno z dzieci było ,,inne ‘’ tzn. chorowało na zespół Downa...
-Czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu
Dodał: Administrator / 24/03/2014
W naszym przedszkolu Dzień Babci i Dziadka obchodzony był w każdej grupie
w dniach od 20-27.01.2014. Wszystkie panie i dzieci brały aktywny udział w przygotowaniu odpowiednich dekoracji i upominków dla niezastąpionych Babć i Dziadków. Występy artystyczne przygotowane przez wychowawczynie i panią rytmiczkę – Dorotkę zachwycały i chwytały za serce. Wiele wzruszeń i szczerych uśmiechów mogliśmy dostarczyć wszystkim obecnym gościom. Dzięki pomocy zaangażowanych rodziców, rodzinnie spędziliśmy czas przy słodkim poczęstunku. Jesteśmy dumni z kultywowania tego wyjątkowego święta, a wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy pociechy ze swoich wnucząt i sto lat w zdrowiu i radości!
-Czytaj więcej
Spektakl muzyczny w przedszkolu - "Kopciuszek na balu w Wenecji"
Dodał: Administrator / 24/03/2014
Teatr poprzez słowo, ruch, muzykę, jak również elementy plastyczne oddziałuje na dziecko w szczególny sposób. Dlatego już w wieku przedszkolnym warto wprowadzać dzieci w ten wspaniały świat - pełen magii i czarów. 5 stycznia 2014 roku przyjechali do nas aktorzy i mieliśmy możliwość oglądać edukacyjny spektakl muzyczny pt. „Kopciuszek na balu w Wenecji”. Mali widzowie mieli okazję usłyszeć znane utwory operetkowe i musicalowe. Choć losy Kopciuszka były chwilami smutne, to cała bajka przedstawiona była w bardzo śmieszny sposób. Lekka forma wspólnej zabawy i możliwość uczestniczenia w maskach balowych sprawiła naszym przedszkolakom ogromną frajdę i radość. No i najważniejsze, że bajka skończyła się jak zawsze- szczęśliwie! Po raz kolejny dzieci przekonały się, że przez dobroć, uczciwość i pracowitość można odmienić swój los.
-Czytaj więcej
Policja w przedszkolu
Dodał: Administrator / 24/03/2014
17 grudnia naszą placówkę odwiedziła zaprzyjaźniona pani policjantka z Komendy Policji w Zielonce. Gość rozmawiał z przedszkolakami o zadaniach i roli policji w życiu codziennym ludzi. Dzieci zapoznały się z podstawowymi atrybutami funkcjonariuszy, przypomniały zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym i pieszym, wykazywały się wiedzą na temat podstawowych zasad bezpiecznego zachowania podczas zabaw w przedszkolu, parku i w domu. Bardzo cieszymy się ze współpracy z Policją oraz doceniamy wartość bezpośrednich spotkań z przedstawicielami pracowników różnych zawodów. Bliski kontakt z dorosłymi poszerza dziecięcy świat i otwiera go na nowe pozytywne doświadczenia.
-Czytaj więcej
Kotki robią sok marchewkowy
Dodał: Administrator / 24/03/2014
Marchewka jest zdrowa - każdy przedszkolak to wie. Kotki postanowiły sprawdzić jak wyczarować z niej pyszny sok. Umyte warzywa za pomocą sokowirówki, zamieniły w apetyczny sok. By napój marchewkowy był jeszcze smaczniejszy dodaliśmy do niego pokrojone jabłka. Samodzielnie wykonany sok smakował dzieciom tak bardzo, że pozostawały po nim tylko i wyłącznie marchewkowe wąsy!
-Czytaj więcej
Spotkanie gwiazdkowe z Mikołajem
Dodał: Administrator / 21/02/2014
Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Świętego Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, 19 grudnia na uroczystości pojawił się w naszym przedszkolu gość- Mikołaj.Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków .
-Czytaj więcej
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Bombka Bożonarodzeniowa"
Dodał: Administrator / 21/02/2014
Święta Bożego Narodzenia to okres wielu tradycji i zwyczajów. Jednym z piękniejszych zwyczajów jest ubieranie świątecznej choinki. Dlatego od 02.12 do 13.12 2013 r. w naszym przedszkolu odbywał się konkurs plastyczny "Bombka Bożonarodzeniowa" . Celem konkursu było : ukazanie piękna i pielęgnowanie tradycji Bożonarodzeniowych, promowanie wspólnej pracy dzieci z rodzicami, rozwijanie estetycznej wrażliwości dzieci. Zgłoszono 41 prac przestrzennych, wykonanych różną techniką. Chętne dzieci wraz ze swoimi rodzicami przygotowały przepiękne prace konkursowe zgodnie z regulaminem. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością, a ich dzieła można było podziwiać w holu głównym naszej placówki. W określonym przez regulamin czasie, każdy mógł oddać swój głos na tę pracę, która mu się najbardziej podobała. Komisja podliczyła wszystkie głosy i 18 grudnia 2013 r. ogłoszono wyniki...
-Czytaj więcej
Jasełka w wykonaniu grupy "Słoneczka"
Dodał: Administrator / 21/02/2014
Dnia 16.12. o godz. 10.00 odbyło się spotkanie opłatkowe oraz „Jasełka” przedstawiane przez dzieci 5-letnie z grupy „Słoneczka”.

Na uroczystość została zaproszona siostra zakonna, która prowadzi zajęcia z religii w naszej placówce, oraz ksiądz proboszcz z Zielonki. Spotkanie rozpoczęła siostra Karola czytając fragment z Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa. Dzieci zaprezentowały program słowno-muzyczny, w którym występowali: pastuszkowie, królowie a nawet Pory Roku, które przynosiły dary nowonarodzonemu Jezusowi. Każde dziecko było przebrane stosownie do własnej roli i posiadało odpowiednie rekwizyty – dziękujemy Rodzicom za pomoc i zaangażowanie.
-Czytaj więcej
Akcja "Góra grosza" zakończona !
Dodał: Administrator / 21/02/2014
Po raz kolejny nasze przedszkole włączyło się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza" zorganizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom" pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Przez dwa tygodnie wszystkie dzieci wraz z rodzicami z wielkim zaangażowaniem zbierały monety do puszek stojących w ich szatniach. Po zakończonej akcji zebrane "grosiki" zostały posegregowane według nominałów i bardzo dokładnie policzone. Cieszy nas fakt, że dzieci potrafią dzielić się z innymi i nie pozostają obojętne na ludzką krzywdę...
-Czytaj więcej
Wizyta Bibliotekarki w przedszkolu
Dodał: Administrator / 21/02/2014
13.12.2013r nasze przedszkole odwiedziła pani bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonce. Spotkanie miało wyjątkowo świąteczny charakter . Pani bibliotekarka z mikołajkową czapką na głowie wprowadziła wesoły a jednocześnie typowo świąteczny nastrój. Nowości czytelnicze zaprezentowane przez panią bibliotekarkę dotyczyły oczywiście zbliżających się świąt Bożego Narodzenia , a były to:
- ,,Wesołych świąt ‘’ Walt Disney , ,,Opowieść o Świętym Mikołaju" , ,,Boże Narodzenie TupciaChrupcia’’.
Przedszkolaki w skupieniu słuchały literatury czytanej przez panią bibliotekarkę , z zaangażowaniem oglądały także inne książeczki . Na zakończenie spotkania dzieciaki mogły przymierzyć ,,mikołajkową czapkę ‘’ . Złożyliśmy pani bibliotekarce jak również wszystkim paniom pracującym w bibliotece najserdeczniejsze świąteczne życzenia.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.