-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 06. Lutego 2023
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
UROCZYSTOŚĆ PRZEDSZKOLNA "DZIEŃ ZDROWIA"
Dodał: Administrator / 15/06/2014
Dnia 14 .04.2014 r. odbyła sie w naszym przedszkolu uroczystość pt.”Dbamy o zdrowie".

W grupie "Krasnoludków" było w tym dniu gwarno i wesoło, gdyż przybyli goście zaproszeni na przedstawienie min. "Kotki" , "Misie" , "Słoneczka". Dzieci z grupy 4-latków zaprezentowały dla wszystkich przedszkolaków program słowno -muzyczny promujący zdrowie i zachowania prozdrowotne. Przedstawienie miało na celu uświadomienie dzieciom konieczności dbania o swój stan zdrowia, zachęcało dzieci do zdrowego odżywiania i częstego ruchu na świeżym powietrzu. Mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a przez panią dyrektor nagrodzeni lizakami.
-Czytaj więcej
WARSZTATY PRZYRODNICZE ,"WIOSNA, WIOSNA"
Dodał: Administrator / 15/06/2014
08.04.2014r nasze przedszkolaki po raz kolejny miały okazję poprzez udział w warsztatach przyrodniczych podziwiać wspaniały świat przyrody.

Przedszkolaki zobaczyły pierwsze wiosenne kwiaty ( przebiśnieg, zawilec, sasanka , krokus …) , przypomniały nazwy tych kwiatów a także mogły napawać się ich wonnym zapachem. Poruszone zostało także zagadnienie dotyczące roślin znajdujących się pod ochroną.

Ogromne wrażenie na dzieciach wywarły maleńkie kurczaczki, kaczuszki oraz młode króliki miniaturki. Każdy z przedszkolaków miał okazję do pogłaskania oraz potrzymania takiego ,,maluch a ‘’ na własnym ręku...
-Czytaj więcej
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO "WIELKANOCNA PISANKA"
Dodał: Administrator / 15/06/2014
W dniach od 17 marca do 4 kwietnia 2014r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny „Wielkanocna pisanka”. Celem konkursu było promowanie zwyczajów i tradycji wielkanocnych, rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej, zainteresowań plastycznych dziecka, odkrywanie przyjemności tworzenia oraz propagowanie wspólnej pracy dzieci z rodzicami. Wielkanocne pisanki symbolizujące nadzieję i przyrodę budzącą się do życia dostarczyło na nasz konkurs 26 dzieci. Wszystkie pisanki w oprawie wielkanocnej były bardzo starannie i pomysłowo wykonane. Można je było podziwiać w holu naszego przedszkola. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w dniu 7 kwietnia 2014r.

Trzy pisanki zostały wyróżnione...
-Czytaj więcej
TEATRZYK "TAJEMNICZY HIPOPOTAM"
Dodał: Administrator / 15/06/2014
Na początku kwietnia, 03.04.2014 nasze przedszkole odwiedzili artyści z teatru lalek "Fraszka" i zaprezentowali nam sztukę pt. "Tajemniczy hipopotam". Była to urocza historia małego lwa, poszukującego prawdziwego przyjaciela. Postanowił podróżować po świecie, by go odnaleźć. Napotkane przygody otwierały przed nim kolejne cechy prawdziwej przyjaźni: lojalność, odwaga, szczerość i oddanie. Towarzysz jego przygód – hipopotam, okazał się być jego prawdziwym przyjacielem, którego wcale nie musiał daleko szukać, gdyż był zawsze przy nim. Treść przedstawienia, doskonale wykonane dekoracje i piękne lalki zabrały widzów w świat wielkich przeżyć. Dzieci bardzo dobrze zrozumiały sens przyjacielskiej więzi, a spektakl przyniósł im wiele radości.
-Czytaj więcej
Zabawy Metodą Ruchu Rozwijającego w grupie KOTKI
Dodał: Administrator / 15/06/2014
25 marca 2014 roku dzieci z grupy KOTKI bawiły się wraz z rodzicami Metodą Ruchu Rozwijającego angielskiej fizjoterapeutki Weroniki Sherborne . Głównym założeniem tej metody jest posługiwanie się ruchem jako narzędziem we wspomaganiu rozwoju psychoruchowego dziecka.

Metoda ruchu rozwijającego W. Sherborne, wypracowana w latach sześćdziesiątych odniosła ogromne znaczenie we wspomaganiu prawidłowego rozwoju dzieci i korygowaniu jego zaburzeń. Genialność tej metody polega na jej prostocie i naturalności, ponieważ opracowany przez W. Sherborne system ćwiczeń opiera się właśnie na naturalnych potrzebach dziecka, zaspokajanych w kontakcie z dorosłymi. Ćwiczenia te mają stworzyć dziecku okazję do poznania własnego ciała, usprawnienia motoryki, poczucia własnej siły. W konsekwencji prowadzą do poczucia bezpieczeństwa, dzięki temu dziecko zaczyna być bardziej aktywne, staje się twórcze...
-Czytaj więcej
MISIE SZUKAJĄ WIOSNY W LESIE
Dodał: Administrator / 15/06/2014
W dniu 20 marca 2014r dzieci z grupy Misie wybrały się na poszukiwanie wiosny w lesie. Przed wycieczką przedszkolaki przypomniały zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym , zasady właściwego zachowania podczas wycieczki i pobytu w lesie .

Nadrzędnym celem naszej wycieczki była obserwacja przyrody w lesie wczesną wiosną , oraz wyszukiwanie oznak i zwiastunów tej pięknej pory roku.

Sokole oczy dzieci wypatrzyły na drzewie ptasie gniazdo , szpaka poszukującego pożywienia w runie leśnym , wiewiórkę skubiącą orzecha , młodą zieloną trawkę , pękające pąki na gałązkach drzew a nawet zawilce. Przedszkolaki nazwały te kwiatki, przypomniały również , że znajdują się one pod ochroną .

-Czytaj więcej
UROCZYSTOŚĆ PRZEDSZKOLNA "POWITANIE WIOSNY"
Dodał: Administrator / 15/06/2014
19 marca 2014 roku w naszym przedszkolu było bardzo wesoło i kolorowo. Tego dnia żegnaliśmy zimę i witaliśmy wiosnę. Dzieci z grupy „Misiów” zaprezentowały przedstawienie ukazujące pożegnanie zimy i przywitanie wiosny, na które została zaproszona Pani Dyrektor, nauczyciele i wszystkie grupy. W pięknie udekorowanej sali wszyscy mogliśmy poczuć prawdziwie wiosenny klimat. MISIE przebrane za przedstawicieli zimy (zima, bałwanek) oraz wiosny (wiosna, przyroda, wiewiórka, jeżyk, bocian, jaskółka, niedźwiadek, ogrodnik, ślimak, ptaszek, pszczółka, żabka, pierwiosnek, przebiśnieg, krokus, zawilec, motyl) doskonale wcieliły się w swoje role i pięknie recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki, czym wspaniale rozbawiły publiczność. Na koniec wszystkie przedszkolaki zaśpiewały wspólnie piosenkę o wiośnie. Teraz już wiosna mogła na dobre u nas zagościć. Po południu MISIE ponownie zaprezentowały swoje przedstawienie. Tym razem dla rodziców oraz gościa specjalnego - Siostry… Swój zachwyt rodzice wyrazili gromkimi brawami.
-Czytaj więcej
RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM
Dodał: Administrator / 15/06/2014
Badania dowodzą, że maluchy, którym czytano lepiej radzą sobie w szkole. To dzięki temu, że dziecko słuchając ćwiczy pamięć, koncentrację i rozwija wyobraźnię. Dzięki temu dziecko szybciej uczy się mówić i poszerza słownictwo.

W grupie „Kotki” zaproszeni goście, którymi są rodzice naszych wychowanków, poprzez czytanie bajek będą zachęcać najmłodszych do sięgania po książki.

6 marca 2014 roku odwiedziła naszą grupę pani Karolina - mama Adasia. Dzieci z wielką ciekawością i skupieniem słuchały bajki „ Rybka Mini Mini i plac zabaw”. Po przeczytaniu książeczki przedszkolaki rozmawiały o właściwym zachowaniu na placu zabaw. Na koniec pani Karolina przygotowała jeszcze jedną niespodziankę - kolorowanki dla każdego dziecka.

Dziękujemy serdecznie za miłą wizytę i zachęcamy wszystkich rodziców do czytania dzieciom!
-Czytaj więcej
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego - "Ostrożnie z urządzeniami elektrycznymi"
Dodał: Administrator / 24/03/2014
W ramach programu profilaktycznego ,,Bezpieczny przedszkolak’’ ogłoszony został 10.02.2014r. w grupie MISIE konkurs plastyczny pt,, OSTROŻNIE Z URZĄDZENIAMI ELEKTRYCZNYMI’’.

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie plakatu ostrzegającego przed zagrożeniami wynikającymi z niewłaściwej obsługi urządzeń elektrycznych. Misie jak zawsze nie zawiodły naszych oczekiwań , ponieważ na konkurs wpłynęło 22 plakaty , wszystkie pomysłowe, ciekawe i oczywiście niosące właściwe przesłanie ,,Ostrożnie z urządzeniami elektrycznymi’’...
-Czytaj więcej
Teatrzyk w przedszkolu- "Sikorka Agatka"
Dodał: Administrator / 24/03/2014
14.02.2014 (piątek) naszymi gośćmi byli artyści – aktorzy teatru „Gargulec”, którzy zaprezentowali przedszkolakom przedstawienie pt. „Sikorka Agatka”. Dwóch aktorów dzięki wspaniałym kostiumom wcielało się w wiele ról. Tematem przewodnim przedstawienia był problem dbania o zwierzęta w czasie zimy. Goście przypomnieli dzieciom o naszym wspólnym obowiązku dokarmiania ptaków w trudnym, zimowym okresie. Edukacyjne walory przedstawienia przekazane zostały dzieciom w przystępny dla nich sposób: z humorem i radością.
-Czytaj więcej
Bal karnawałowy
Dodał: Administrator / 24/03/2014
Dnia 4.02.2014 roku w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Był to niezwykły dzień, bardzo długo wyczekiwany przez dzieci. Na kilka godzin nasze przedszkolaki zamieniły się w Księżniczki, Wróżki, motylki, biedroneczki, policjantów, strażaków i innych bohaterów z kreskówek i nie tylko. Dzieci pod przewodnictwem pani Dorotki tańczyły, śpiewały piosenki i uczestniczyły we wspólnych zabawach. Na twarzach małych tancerek i tancerzy widniał uśmiech, było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie. Zabawa karnawałowa odbywa się w naszym przedszkolu co roku i zawsze towarzyszą jej niesamowite emocje oraz niezapomniane przeżycia.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.