-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 27. Listopada 2022
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2013/2014 W GRUPACH
Dodał: Administrator / 15/08/2014
W drugim tygodniu czerwca odbyły się oficjalne zakończenie roku szkolnego w naszych grupach przedszkolnych. W uroczystościach wzięli udział rodzice dzieci, Pani Dyrektor oraz zaproszeni goście. Każde spotkanie było podsumowaniem całorocznej współpracy.
Dzieci pod opieką wychowawców przygotowały programy artystyczne:
- (09.06.2014) 3-latki „Kotki” : „Przygoda niegrzecznej żabki”.
- (12.06.2014) 4-latki „Krasnoludki” : „O pszczółce co szczęścia szukała”.
- (17.06.2014)5-latki „Słoneczka”: „Wspomnienie wydarzeń przedszkolnych”.
- (10.06.2014)5-latki „Misie”: „Autostopem po Polsce”.
Nasze przedszkolaki recytując, śpiewając i tańcząc zaprezentowały zdobyte umiejętności. Nasi mali aktorzy dzielnie odegrali swoje role za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe książeczki. Dzieci z najstarszych grup otrzymały także pamiątkowe koszulki ze swoim zdjęciem i logo przedszkola. Podziękowaliśmy również zaangażowanym w przedszkolne życie rodzicom naszych podopiecznych.
Dziękujemy wszystkim dzieciom za ten wspaniały rok a rodzicom za wsparcie i współpracę.
-Czytaj więcej
WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW Z GRUPY MISIE I SŁONECZKA DO SP2
Dodał: Administrator / 15/08/2014
18 czerwca 2014 r. 5-latki z grupy „Misie” i „Słoneczka” zapoznały się z placówką Szkoły Podstawowej nr 2 w Zielonce, w której od września rozpoczną edukację w klasach „0” i „I”. Dzieci powitała pani psycholog i pani wicedyrektor. Zostaliśmy oprowadzeni po najważniejszych pomieszczeniach i odwiedziliśmy klasy „0” i „I”, w których uczą się nasi zeszłoroczni absolwenci. Zakończeniem odwiedzin była wspaniała zabawa na szkolnym placu zabaw.
-Czytaj więcej
DZIEŃ DZIECKA W NASZYM PRZEDSZKOLU
Dodał: Administrator / 15/08/2014
2 czerwca 2014 r. w Miejskim Przedszkolu nr 3 w Zielonce obchodziliśmy Dzień Dziecka.
I choć wietrzna aura nie sprzyjała zabawom w plenerze, to jednak przedszkolaków nie ominęły niespodzianki związane z ich świętem.

Dzieci uczestniczyły w zabawie muzycznej. Przedszkolaki tańczyły w parach, kółeczku, pociągu w rytmie skocznych, wpadających w ucho piosenek, chętnie pozowały do zdjęć. Nie zabrakło też życzeń okolicznościowych z okazji Dnia Dziecka. Najważniejsze były jednak fantastyczne prezenty, które przedszkolaki z radością zabrały do domów.
-Czytaj więcej
Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonce.
Dodał: Administrator / 15/08/2014
30.05.2014r. pięciolatki Misie wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonce. Wszystkie przedszkolaki już od rana z niecierpliwością czekały na wymarsz z przedszkola do biblioteki. Przypomniane zostały zasady właściwego zachowania się w bibliotece, celu wycieczki a tym samym celu odwiedzania biblioteki oraz zasady właściwego obchodzenia się z książkami.

Pani bibliotekarka powitała nas serdecznie i zaprosiła do kącika książki dla dzieci. Tam dzieciaki według własnego wyboru mogły wybrać i pooglądać książeczkę która odpowiadała ich zainteresowaniom...
-Czytaj więcej
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PIOSENKI O ZDROWIU
Dodał: Administrator / 15/08/2014
26 maja 2014 r. w naszym Przedszkolu odbył się konkurs piosenki przedszkolnej pt. „Razem śpiewamy, o zdrowie dbamy”. Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie zainteresowań muzycznych dzieci oraz uwrażliwienie przedszkolaków na potrzebę dbania o własne zdrowie.

Do konkursu przystąpiło 6 dzieci. Wszyscy wokaliści pięknie zaprezentowali przygotowane pod okiem rodziców piosenki o tematyce zdrowotnej. Każdy występ nagrodzony został gromkimi brawami. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, jury wyłoniło zwycięzców.
-Czytaj więcej
SPEKTAKL MUZYCZNY "W ŚWIECIE BAJEK"
Dodał: Administrator / 15/08/2014
23 maja 2014 roku nasze przedszkolaki oglądały spektakl pt. „W świecie bajek”.
Była to opowieść o rywalizacji różnych bajek o zaszczytne miano najlepszej bajki świata. Do rywalizacji stanęły m.in: Kaczka dziwaczka, Adaś Niezgudka, Smok Wawelski, Czerwony Kapturek, Pinokio. Postacie te walczyły o sympatię dzieci i na różne sposoby próbowały zdobyć ich głosy. Było zabawnie, kolorowo i bajkowo.
-Czytaj więcej
POLSKO-AFRYKAŃSKI PIKNIK RODZINNY
Dodał: Administrator / 15/08/2014
Maj to czas rodzinnych majówek. Tradycją naszego przedszkola jest organizowany co roku w ogrodzie przedszkolnym festyn rodzinny. W tym roku odbył się 22.05.2014 r.

Był to festyn z okazji Dnia Mamy, Taty i Dziecka. Był on okazją do wspólnego świętowania całej rodziny. Na festyn zaproszono zaprzyjaźnionych z przedszkolem gości. Początek wspaniałej zabawy stanowiły występy przedszkolaków pod kierunkiem pani Dorotki. Jak co roku odbyła się aukcja rękodzieł dzieci wykonanych pod okiem wychowawców. Jak zwykle można było zjeść pyszne ciasta, kiełbaskę, kaszankę oraz kanapeczkę ze smalcem. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci były gry fantowe.
-Czytaj więcej
TEATRZYK PANA POMIDORA "JAK PAN HIPCIO ŻONY SZUKAŁ"
Dodał: Administrator / 15/08/2014
Kolejny raz gościliśmy w naszym przedszkolu artystów wielkiej sceny . Wspaniała Estrada Pana Pomidora wystawiła przedstawienie teatralne pt. ,,Jak Hipcio żony szukał’’. Sztuka oparta była na utworze J. Brzechwy ,,Hipopotam’’ , jednocześnie przekształcona i zmodyfikowana przez artystów. W żartobliwy a zarazem pouczający sposób aktorzy przedstawili historię jak to Hipcio koniecznie chciał mieć żonę. Obiektem jego westchnień była sympatyczna zielona żabka, która ani myślała za mąż wychodzić za wielkiego zwierza – Hipopotama. Podsuwała mu figlarne pomysły i zadania niemożliwe do wykonania aby oddalić moment ,,ślubu’’. Liczne komiczne przygody i perypetie bohaterów miały szczęśliwe zakończenie ; oboje nie zostają małżonkami ale prawdziwymi przyjaciółmi , gdyż jak oboje zgodnie twierdzą jest to wartość cenna i ważna nade wszystko.
-Czytaj więcej
STRAŻAK W NASZYM PRZEDSZKOLU !
Dodał: Administrator / 15/06/2014
W ramach realizacji zadań z programu profilaktyczno-wychowawczego w dniu 15 maja 2014r. Miejskie Przedszkole nr 3 w Zielonce odwiedził Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonce Jan Sobków.

W trakcie spotkania Naczelnik zaznajomił dzieci z pracą strażaków i zasadami bezpieczeństwa. Pouczył naszych wychowanków jak należy zachować się w czasie pożaru. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną oraz że praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia prawdziwego hełmu strażackiego.
Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały gościowi za ciekawe i pouczające spotkanie, wręczając laurkę.
-Czytaj więcej
WYCIECZKA AUTOKAROWA DO PEPELANDU
Dodał: Administrator / 15/06/2014
13 maja 2014 R. wybraliśmy się na wycieczkę do Parku Rozrywki Pepeland w Łomiankach.

Pepeland jest miejscem bardzo atrakcyjnym dla dzieci, znajdującym się w otulinie Puszczy Kampinoskiej. W parku rozrywki Pepeland zostały specjalnie stworzone wyjątkowe atrakcje: mini ZOO, w którym mogliśmy oglądać różne zwierzęta, m.in. lamy, osiołki, owieczki, kozy a nawet kangura. Wielką frajdą była jazda na konikach. Dużą atrakcją był też Małpi Gaj, czyli kryty plac zabaw konstrukcji drewnianej ze zjeżdżalną, gdzie mogliśmy swobodnie biegać, wspinać się po drabinkach i linach. Jazda strażą pożarną i samochodem terenowym z przyczepą także dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń. Bardzo emocjonujące okazało się przejście po ruchomym moście na 5 metrową zjeżdżalnię.

Dzieci do woli korzystały z licznych atrakcji. Wreszcie radosne, ale trochę zmęczone i głodne ze smakiem jadły pieczone kiełbaski.

Po wyjeździe zostały nam miłe wspomnienia i oczywiście zdjęcia. Oglądając zamieszczone fotografie można być pewnym: zabawa była niesamowita.
-Czytaj więcej
WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO TEATRU GULIWER W WARSZAWIE
Dodał: Administrator / 15/06/2014
29 kwietnia 2014 starszaki z naszego przedszkola (grupy: „Misie” i „Słoneczka”) pojechały z opiekunami do teatru „Guliwer” w Warszawie na spektakl pt. „Pchła Szachrajka”. Była to muzyczno-teatralna interpretacja znanej bajki Jana Brzechwy. Na scenie występowało sześcioro aktorów, którzy opowiadali i śpiewali o przygodach niezwykłej Pchły. Wizyta w „Guliwerze” była emocjonującym doświadczeniem i dobrą okazją do utrwalenia podstawowej wiedzy o teatrze.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2022 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.