-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 27. Listopada 2022
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Jesień - czas soków i sałatek owocowych w grupie Krasnali.
Dodał: Administrator / 27/10/2014
Dnia 03.10. 2014 r. w piątek w grupie „Krasnali ” było przesmacznie, owocowo i kolorowo, ponieważ starszaki wraz z pomocą swoich pań wykonały zdrowy, pożywny i smaczny sok oraz sałatkę owocową. Dzieci z grupy "Krasnale" doskonale wiedzą, że owoce zawierają dużo witamin i są bardzo zdrowe. W ramach tygodniowego cyklu zajęć pt. „Jesień w sadzie” dzieci przyniosły do przedszkola przeróżne owoce. Były to min. Banany, jabłka, kiwi, winogrona, gruszki, pomarańcze, mandarynki, brzoskwinie, a nawet ananasy. Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok jabłkowy-pomarańczowy, a z reszty owoców sałatkę owocową...
-Czytaj więcej
Wycieczka dzieci z grupy KRASNALE i SŁONECZKA do sklepu owocowo - warzywnego
Dodał: Administrator / 04/10/2014
W poniedziałek  30.09.2014 r. dzieci 5-letnie z grup Krasnale i Słoneczka rozpoczynając tematykę ,,Jesień w sadzie i na działce”, wybrały się na wycieczkę do pobliskiego sklepu .Celem wycieczki było utrwalenie przez dzieci nazw warzyw i owoców oraz zwrócenie szczególnej uwagi na ich wartości odżywcze. Dzieci mogły z bliska obejrzeć stoisko z owocami i warzywami, dostrzec ich kształty, kolory i fakturę. Dzieci wykazywały się ogromną wiedzą, bezbłędnie nazywały i wskazywały poszczególne warzywa i owoce, które można nabyć w warzywniaku. Dzieci miały też okazję poznać zawód sprzedawczyni. Na zakończenie podziękowały sprzedawczyni  za miłe przyjęcie i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.
-Czytaj więcej
Wycieczka do firmy "Italian Fashion"
Dodał: Administrator / 04/10/2014
26.09.2014 roku grupa "Krasnali" została zaproszona przez rodziców Sary Guazzone do firmy „Italian Fashion".

Firma znajduje się w Zielonce i od początku istnienia zajmuje sie produkcją bielizny osobistej nocnej i dziennej: damskiej, męskiej i dziecięcej.
Przedszkolaki miały możliwość zobaczenia jak powstają piżamy. Pani Małgosia opowiedziała dzieciom o maszynach znajdujących się w zakładzie i ludziach, którzy wykonują różną pracę w firmie. Mama Sary opowiedziała o pracy projektantki, krojczego, szwaczki, magazyniera.
Dzieci pod okiem pani projektantki miały możliwość wykonania własnego projektu piżamki, koszulki...
-Czytaj więcej
Teatrzyk "Sygnalizatorek Jacek"
Dodał: Administrator / 04/10/2014
25 września 2014 r. odwiedzili nasze przedszkole aktorzy Teatru Gargulec. Przedstawili nam spektakl pt. „Sygnalizatorek Jacek”. Dzięki aktorom dzieci poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Artyści w zabawny sposób przedstawili istotne zagadnienia związane z przestrzeganiem zasad bezpiecznego zachowania się na drogach Zwrócili dzieciom uwagę na odpowiedzialność na drodze, ocenianie zagrożeń, wynikających z włączania się pieszego do ruchu drogowego. Zabawy z aktorami pozwoliły na utrwalenie wiedzy o funkcji podstawowych oznaczeń drogowych. Kolorowe postaci takie jak Pan Żarówa przypomniały dzieciom np. o roli oznaczeń odblaskowych.
-Czytaj więcej
Starszaki w akcji ekologicznej "SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2014"
Dodał: Administrator / 28/09/2014
Już po raz 21 ruszyła największa ekologiczna akcja ekologiczna   „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2014”. Celem tegorocznej kampanii jest zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze poprzez unikanie tworzenia odpadów i selektywną zbiórkę odpadów.

19 września starszaki z naszego przedszkola tj. dwie grupy 5- latków wzięły udział w „Sprzątaniu Świata”. Od najmłodszych lat uczymy przedszkolaków zasad dbania o środowisko. Dzieci z chęcią i radością włączyły się do akcji, by posprzątać naszą Ziemię. Zbierały śmieci przy ul. Prostej. Dzieci wiedzą, że należy dbać o środowisko, chronić przyrodę. Jeśli świat będzie czysty – zdrowa będzie żywność, lasy, powietrze i woda...
-Czytaj więcej
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
Dodał: Administrator / 28/09/2014
18 września 2014 r. z okazji zbliżającego się Ogólnopolskiego Dnia Przedszkola, dzieci z zielonkowskich przedszkoli, tych publicznych i niepublicznych, spotkały się w ogrodzie przed Domem Św. Józefa by wspólnie uczcić swoje święto. Inicjatorem wydarzenia było nasze Przedszkole, a w organizacji wydarzenia pomógł Urząd Miasta Zielonka. Imprezę animowała rytmiczka pani Dorota.

Przedszkolaki wspólnie odśpiewały Hymn Przedszkolaka, a setki kolorowych baloników zawirowało w powietrzu i rozpoczęły się wspólne tańce przy muzyce. Było mnóstwo zabawy i baniek mydlanych. Impreza udała się znakomicie! Przyniosła ogromną radość niezapomniane wrażenia dzieciom i wszystkim uczestnikom...
-Czytaj więcej
Wycieczka dzieci z grupy KRASNALE i SŁONECZKA do parku Dębinki w Zielonce
Dodał: Administrator / 28/09/2014
W słoneczny dzień, 16 września 2014 r. dzieci 5-letnie z grup Krasnale i Słoneczka wybrały się do parku Dębinki w Zielonce. Celem wycieczki było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego jakim jest park.

Wyjście na wycieczkę poprzedziła rozmowa na temat: ,,Jak zachowujemy się w parku?”, podczas której dzieci dzieliły się swoją wiedzą, w jaki sposób należy dbać o środowisko przyrodnicze. Zgodnie stwierdziły, iż nie należy niczego zrywać, łamać i zaśmiecać.
Przedszkolaki spacerowały po parku, obserwowały przyrodę, słuchały jej odgłosów. Przyglądając się drzewom, poznawały ich liście i owoce, nazywały drzewa: kasztanowiec, dąb, jarzębina, brzoza. Podziwiały piękno i różnorodność barw jesiennych...
-Czytaj więcej
WARSZTATY PRZYRODNICZE "ŻYCIE NA WSI"
Dodał: Administrator / 28/09/2014
W dniu 15.09.2014r. naszą placówkę odwiedziła po raz kolejny pani Ania – miłośniczka zwierząt. Tym razem mogliśmy podziwiać zwierzęta gospodarcze : królika o imieniu Osiołek, kaczora Donalda, któremu towarzyszyła jego wybranka kaczka, kury, kozę, wdzięczną owcę i psa. Wszystkie zwierzaki były oswojone obecnością dzieci a kontakt przedszkolaków ze zwierzętami uczy je odpowiedzialnego , spokojnego obcowania ze zwierzętami.

Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jaką rolę pełnią te zwierzęta w naszym życiu oraz jakie korzyści nam dają. Dzieciaki pewnie czuły się w towarzystwie zwierząt, zwłaszcza wtedy gdy mogły nakarmić wygłodniałą kozę i owcę. Wykazały się ogromną opiekuńczością podczas trzymania na ręku królika czy delikatnością przy głaskaniu milutkiej kudłatej owieczki. Usłyszały gdakanie kur, oraz,, kwaczenie ‘’ kaczek.
-Czytaj więcej
Wycieczka na skrzyżowanie
Dodał: Administrator / 14/09/2014
Przez cały  tydzień (1-5.09.2014) przedszkolaki zapoznawały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po jezdni. Poznały wygląd i znaczenie kilku ważnych znaków drogowych, takich jak: przejście dla pieszych, droga wyłącznie dla rowerów, uwaga dzieci, sygnalizacja świetlna. 
W poniedziałek grupy Słoneczek i Krasnali a we wtorek grupa Kotków wybrały się na spacer na skrzyżowanie ulic w pobliżu przedszkola. Nasi wychowankowie z wielką uwagą obserwowali ruch uliczny, nazywali poruszające się po drogach pojazdy, a przede wszystkim uczyli się zasad obowiązujących na skrzyżowaniach zarówno tych bez sygnalizacji świetlnej jak i tych wyposażonych w sygnalizację świetlną. Na wycieczce przedszkolaki utrwaliły wiedzę dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drogach. Teraz już wiedzą jak i gdzie można bezpiecznie przechodzić przez ulicę i co oznaczają wybrane znaki drogowe.
-Czytaj więcej
Zajęcia adaptacyjne 2014
Dodał: Administrator / 14/09/2014
Nasze przedszkole realizuje dla nowoprzyjętych dzieci i ich rodziców cykl zajęć adaptacyjnych opartych na autorskim programie adaptacyjnym „Będę przedszkolakiem”. Celem zajęć adaptacyjnych jest ułatwienie dzieciom wejścia w środowisko przedszkolne bez lęku, w poczuciu akceptacji i bezpieczeństwa. Program adaptacyjny zakłada przede wszystkim łagodzenie negatywnych emocji, których doświadczają zarówno dzieci jaki i ich rodzice wobec konieczności rozstania. Jest to możliwe poprzez oswojenie się dzieci z nowym dla nich otoczeniem – przestrzenią przedszkola, innymi dziećmi oraz personelem pracującym w przedszkolu.
-Czytaj więcej
WITAMY PO WAKACJACH!
Dodał: Administrator / 14/09/2014
Serdecznie witamy naszych Przedszkolaków
i ich Rodziców w nowym roku szkolnym 2014/2015.
Dziękujemy za wszystkie wakacyjne pocztówki i pozdrowienia.
Cieszymy się, że pamiętaliście o nas podczas wakacji.
Mamy nadzieję, że wypoczęci i z uśmiechem  na twarzy
wracacie w nasze przedszkolne progi.
Szczególnie ciepło witamy naszych nowych podopiecznych,
którym życzymy szybkiej adaptacji  oraz wspaniałej zabawy.
Wszystkim naszym wychowankom życzymy miłego pobytu w przedszkolu,
Rodziców natomiast zapraszamy do współpracy i aktywnego udziału w życiu
naszego przedszkola.
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2022 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.