-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 27. Listopada 2022
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Wycieczka do Miejskiej Biblioteki w Zielonce
Dodał: Administrator / 17/12/2014
Dzieci z grup 5- latków wybrały się dnia 7 i 14 listopada na wycieczkę do biblioteki, aby uczestniczyć w lekcji na temat muzyki pt. „Co tu jest grane”. Dzieci słuchały opowiadania Anny Czerwińskiej- Rydel pt.: „Co tu jest grane”. Była to opowieść o niezwykłej cukierni muzycznej, która miała klamkę w kształcie klucza wiolinowego. Dzieci po wysłuchaniu opowiadania kolorowały i dekorowały muzyczne babeczki. Dowiedziały się co to jest muzyka i jakie były początki muzyki, oraz słuchały różnych rodzajów muzyki jak: muzyki rozrywkowej, ludowej i profesjonalnej. Zostały zapoznane z podziałem muzyki ze względu na wykonanie...
-Czytaj więcej
Wycieczka 4-latków do apteki
Dodał: Administrator / 17/12/2014
W październiku tematem naszych zajęć było „Jak dbam o zdrowie”. Bawiliśmy się w kąciku lekarskim i rozmawialiśmy o tym jak zapobiegać chorobom: dbając o higienę, bawiąc się na świeżym powietrzu, gimnastykując się, ubierając się odpowiednio do pogody, zasłaniając buzię przy kichaniu, pijąc soczki owocowe, jedząc marchewkę itd. Ale gdy już dopadnie nas choroba? Idziemy do lekarza, a potem do apteki, gdzie obsługuje nas miła pani farmaceutka.

Dnia 06.11.2014r. 4-latki z grupy KOTKI wybrały sie na wycieczkę do apteki ,,Novum". Dzieci zapoznały się z pracą farmaceuty oraz z wyglądem apteki. Dzięki uprzejmości pracowników apteki przedszkolaki zwiedziły również zaplecze i dowiedziały się, że w aptece nie tylko sprzedaje się leki ale także się je robi. Na koniec dostaliśmy jeszcze upominki i podziękowaliśmy paniom farmaceutkom za pouczające i ciekawe spotkanie śpiewając piosenkę.
-Czytaj więcej
Samodzielne przygotowywanie kanapek w grupie Krasnali
Dodał: Administrator / 17/12/2014
Dnia 05.11.2014 dzieci z grupy "Krasnali" samodzielnie przygotowały pyszne kanapki. Przedszkolaki już dobrze wiedzą, że aby przystąpić do działań kulinarnych, należy na początku dokładnie umyć ręce i założyć fartuch. Następnie wszyscy przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Wszyscy usiedli na swoje miejsca i zabrali się do pracy. Krasnale smarowały kromki chleba masłem i układały na nich wędlinę, warzywa, jajka, ser...
-Czytaj więcej
Pasowanie na Przedszkolaka.
Dodał: Administrator / 10/11/2014
W dniach 28 i 30 października 2014 r. odbyły się w naszym przedszkolu uroczystości Pasowania na Przedszkolaka, w których wzięły udział wszystkie dzieci nowo przyjęte do naszego przedszkola.

Specjalnie na tę okazję każda z grup przygotowała i zaprezentowała program artystyczny. Były wiersze, piosenki i tańce. Mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Po części artystycznej w obecności rodziców, zaproszonych gości oraz wychowawczyń kandydaci na przedszkolaków złożyli uroczyste ślubowanie. Każde z dzieci pasowane zostało czarodziejskim lizakiem, tym samym stając się pełnoprawnym członkiem przedszkolnej społeczności. Ceremonii tej dokonała dyrektor przedszkola Ewa Flaga.
-Czytaj więcej
Spotkanie z Afryką - część II
Dodał: Administrator / 10/11/2014
Dnia 23.10.2014 r. nasze przedszkole odwiedził Rycky Lion - muzyk pochodzący z Kongo, który gościł w naszej placówce w ubiegłym roku szkolnym. Widowisko muzyczno - estradowe, które zaprezentował dzieciom nosiło nazwę „Taniec Afrykański”. Podczas spotkania Rycky uczył przedszkolaki tańców i piosenek afrykańskich. Wybrane dzieci miały możliwość ubrania elementów stroju afrykańskiego i zaprezentowania widowni wspólnego tańca z artystą. Dzieciom bardzo podobały się: poczucie humoru muzyka, atmosfera jaką tworzył w czasie wspólnych występów oraz rekwizyty, które przywiózł ze sobą do przedszkola. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę tego wspaniałego muzyka.
-Czytaj więcej
Akcja charytatywna "Pola Nadziei 2014"
Dodał: Administrator / 10/11/2014
W październiku 2014 nasze przedszkole wzięło udział w akcji charytatywnej „Pola Nadziei”. Jest to inicjatywa wspomagająca Ośrodek Hospicjum Domowe w Warszawie przy ulicy Tykocińskiej.

Celami akcji są:
- pozyskiwanie środków finansowych potrzebnych na bieżące funkcjonowanie ośrodka,
- propagowanie w społeczeństwie postaw altruistycznych, otwartych na cierpiącego człowieka,
- zachęcanie dzieci i młodzieży do praktycznego zaangażowania się w pomoc dla ludzi cierpiących.

Znakiem rozpoznawczym akcji są kwiaty szczególne: Żonkile, są one międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach oczekujących naszej pomocy i opieki.
Dzięki zaangażowaniu pracowników, rodziców i dzieci na terenie naszej placówki również powstało „Pole Nadziei”! Wspólnie zasadziliśmy cebulki żonkili, by na wiosnę rozkwitły i były naszym przypomnieniem, że nadzieja zawsze rozkwita kiedy jesteśmy razem...
-Czytaj więcej
Koncert muzyczny "Opowieści starego zegara"
Dodał: Administrator / 10/11/2014
21.10.2014 dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w koncercie muzycznym prowadzonym przez Agencję Artystyczną "Pro Arte".

Koncert był realizowany wg autorskiego scenariusza pani Izabeli Wilczak i solisty pana Michała Maliszewskiego.

Październikowy koncert pod tytułem „Opowieści starego zegara" odbył się w klimacie baśniowym. W koncercie pojawił się król Karol, który był bardzo smutny, ale za sprawą pięknej muzyki na jego twarzy pojawił się uśmiech. Podczas koncertu zaprezentowane zostały instrumenty muzyczne: flet poprzeczny, flet prosty, fujarka, a także kolekcja różnorodnych fletów z całego świata.
-Czytaj więcej
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Jesienne cudaki"
Dodał: Administrator / 27/10/2014
W październiku 2014 w naszym przedszkolu pojawili się niezwykli goście – były to Jesienne Cudaki! - prace konkursowe wykonane przez naszych wychowanków i ich najbliższych. Celem konkursu było pobudzanie wyobraźni, wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólną zabawę plastyczną i zaangażowanie w życie przedszkola Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy wspaniałej wyobraźni!...
-Czytaj więcej
Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik
Dodał: Administrator / 27/10/2014
16 października 2014r. KOTKI, KRASNALE i SŁONECZKA wybrały się do Centrum Nauki Kopernik gdzie zwiedzały Galerię Bzzz. Dzieci dowiedziały się jak widzą różne zwierzęta oraz jakie dźwięki można spotkać na łące. Życie mieszkańców lasu mogły poznawać wszystkimi zmysłami, nawet węchu, gdyż na specjalnych tablicach ze zdjęciami roślin i zwierząt naciskały przyciski uruchamiające zapachy i dźwięki. Budowały trójwymiarowe drzewo, poruszały magnetycznymi rybkami na specjalnej ścianie, biegały po wiszącym moście i zjeżdżały na zjeżdżalni. Ogromną frajdę sprawiło im budowanie ula. Największym powodzeniem cieszyła się tablica pokryta specjalną powłoką, jakby „bąbelkową” w której dzieci mogły odciskać rączki i buzie. Robiły też doświadczenia z wodą, bawiły się w teatrzyk cieni, obserwowały się w różnych dziwnych lustrach. Atrakcji było wiele ale pozostał niedosyt, więc miło byłoby pójść tam kiedyś z rodzicami.
-Czytaj więcej
Dzień Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu.
Dodał: Administrator / 27/10/2014
Dnia 14 października 2014 r. odbyła się w naszym przedszkolu Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: pan Burmistrz Miasta Zielonka- Grzegorz Dudzik , emerytowani pracownicy przedszkola oraz obecni pracownicy przedszkola na czele z dyrektor przedszkola – panią Ewą Flagą, wychowawcy grup, personel obsługowy, panie kucharki, dozorcy oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Program artystyczny został przygotowany przez wychowawców grupy „Krasnale”: panią Jolantę Wolańską , panią Ilonę Woźniak oraz panią Dorotkę naszą rytmiczkę...
-Czytaj więcej
Wycieczka Tygrysków do lasu
Dodał: Administrator / 27/10/2014
13 października 2014 najmłodsza grupa „Tygryski” udała się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Celem wycieczki były obserwacje zmian zachodzących w przyrodzie w związku z nadejściem jesieni. Maluchy szukały jesiennych darów: szyszek, kolorowych liści, wrzosu; słuchały leśnych odgłosów: szumu liści, śpiewu ptaków; przypomniały sobie zasady bezpiecznego przejścia przez ulicę oraz czerpały wiele radości z zabaw kolorowymi listkami. Do przedszkola dzieci wróciły w wieloma skarbami, które później opisywały i poznawały.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2022 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.