-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 01. Lutego 2023
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia - zajęcie otwarte w grupie KOTKI
Dodał: Administrator / 07/02/2015
Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli.

Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego spotkania w przedszkolu - dlatego 15 grudnia 2014 r. grupa Kotków zaprosiła na zajęcia otwarte swoich rodziców, aby wspólne radować się nadchodzącymi świętami.
-Czytaj więcej
Zajęcie otwarte dla rodziców w grupie Słoneczka
Dodał: Administrator / 07/02/2015
11.12.2014r. o godz. 10 w grupie „Słoneczek” odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców, którego temat brzmiał „Głodne ptaszki- pojęcia matematyczne”.
Celem tego zajęcia było:
- kształtowanie postaw opiekuńczych w stosunku do ptaków żyjących w otoczeniu
- przypomnienie o konieczności systematycznego dokarmiania ptaków zimą
- utrwalenie nazw ptaków oraz ich wyglądu
- doskonalenie umiejętności liczenia w zakresie siedmiu
- porównywanie liczebności zbiorów
- utrwalenie położenia przedmiotów (ptaszków) w przestrzeni
-Czytaj więcej
Spotkanie z Mikołajem
Dodał: Administrator / 05/01/2015
10 grudnia 2014 r. dla dzieci z naszego przedszkola był wyjątkowym dniem, ponieważ swoją wizytę zapowiedział Święty Mikołaj. Nasłuchiwały więc niecierpliwie dźwięku dzwonka, który poprzedza pojawienie się tego miłego gościa. Istniała obawa, że Mikołaj nie dotrze bo zima nie dopisała i śniegu niestety nie było. Czy renifery sobie poradzą?

Najpierw pojawiła się Śnieżynka, która wspólnie z dziećmi bawiła się oczekując na gościa. Dzieci tańczyły, śpiewały kolędy i często wyglądały przez okno…

Kiedy wreszcie pojawił się Mikołaj radości nie było końca. Mikołaj przywiózł oczywiście ogromny worek z prezentami, była też wspólna zabawa i pamiątkowe zdjęcia.
Do zobaczenia za rok Św. Mikołaju!!!
-Czytaj więcej
Malowanie bombek choinkowych w grupie Krasnale.
Dodał: Administrator / 05/01/2015
W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia dzieci z grupy „Krasnale" malowały bombki. W grudniowy dzień przedszkolaki oglądały film pt. „Jak powstają bombki choinkowe". Zainspirowane filmem i zdobytą wiedzą przystąpiły do tworzenia fantazyjnych, kolorowych i błyszczących bombek.

Dzieci świetnie się bawiły zwłaszcza, że po raz pierwszy malowały bombki farbami i ozdabiały świecącym się brokatem. Kolorowe bombki zostały pięknie zapakowane i wręczone rodzicom podczas przedstawienia „Jasełek”. Własnoręcznie wykonane bombki z pewnością ozdobiły domowe choinki przedszkolaków.
Bardzo dziękujemy Rodzicom Szymona za podarowane bombek.
-Czytaj więcej
Świąteczny koncert muzyczny
Dodał: Administrator / 05/01/2015
9 grudnia 2014 r. w naszym przedszkolu odbył się świąteczny koncert muzyczny pt. „Jak gwiazdka mała do stajenki zaglądała". Artyści poprzez muzykę klasyczną oraz muzykę współczesną wprowadzili nas w klimat zimowy oraz klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Prowadząca koncert pani Izabella wspomniała również o tradycjach i zwyczajach adwentowych .

Zobaczyliśmy min. wieniec adwentowy – wieniec, stanowiący formę ludowej domowej pobożności, wykonany z gałązek drzewa iglastego z czterema świecami, które zapala się kolejno w każdą niedzielę adwentu. Podziwialiśmy piękne świąteczne ozdoby wykonane własnoręcznie ( bombki, aniołki, choinki ).
-Czytaj więcej
Wizyta pani bibliotekarki w naszym przedszkolu
Dodał: Administrator / 05/01/2015
We wtorek 25 listopada 2014 r. po raz kolejny odwiedziła nasze przedszkole pani bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonce. Bibliotekarka opowiedziała dzieciom o kompleksie sportowo - rekreacyjnym PZU Trasa Zdrowia powstałym na Gliniankach w Zielonce.

Zaprezentowała i omówiła urządzenia, z których składa się Trasa Zdrowia. Korzystanie z nich umożliwia aktywność w takich obszarach między innymi, jak bieganie, nordicwalking, spacery, czy narty biegowe. Pani bibliotekarka zachęcała dzieci i ich rodziców do korzystania ze ścieżki zdrowia.
-Czytaj więcej
Mikołajki w naszym przedszkolu
Dodał: Administrator / 05/01/2015
5 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy imieniny św. Mikołaja! W rolę pomocnika solenizanta wcieliła się nasza pani dyrektor – pani Ewa. W świątecznym stroju odwiedziła wszystkie grupy i wręczyła miłe upominki każdemu przedszkolakowi. Dzieciom takie odwiedziny sprawiły wielką przyjemność i mogliśmy już teraz cieszyć się Bożonarodzeniową atmosferą.
-Czytaj więcej
Warsztaty dla dzieci z enkaustyki
Dodał: Administrator / 05/01/2015
Dnia 02.12.2014r. nasze przedszkole odwiedziła pani bibliotekarka w celu zapoznania dzieci z grup 5-letnich z techniką malarską zwaną enkaustyką. Jest to technika bardzo stara, ponieważ znana była już w starożytności. Polega ona na malowaniu kredkami woskowymi za pomocą żelazka. Do malowania potrzebne są:
- kredki woskowe
- żelazko
- sztywne kartki z jedną gładką stroną
- ręczniki jednorazowe do polerowania powierzchni
Każde dziecko mogło samodzielnie namalować swój obrazek, wypolerować i zabrać do domu. Każda grupa wspólnie namalowała misia, który stanowił ozdobę sali.
Przy odpowiednim zachowaniu ostrożności metoda ta jest bezpieczna również dla dzieci, ponieważ żelazko, którym się maluje jest nagrzane na jedną z najniższych temperatur.
-Czytaj więcej
Teatralne spotkanie z Koziołkiem Matołkiem
Dodał: Administrator / 05/01/2015
28 listopada 2014r. nasze przedszkole odwiedził niesamowity bohater książki Kornela Makuszyńskiego - Koziołek Matołek. Jakiż entuzjazm zapanował na sali podczas pojawienia się naszego nietypowego gościa, dzieci z radości nie były w stanie zapanować nad swoimi emocjami zachwytu i radości. Każde z nich osobiście przywitało się z Matołkiem, poczuło uścisk jego, „łapki’’.

Wszyscy z podziwem patrzyliśmy na pełną humoru postać . Dzieci aktywnie uczestniczyły w przygodach sympatycznego bohatera, który zapraszał wszystkich do zabawy, ciekawych konkursów i zagadek...
-Czytaj więcej
Teatrzyk Pana Pomidora
Dodał: Administrator / 17/12/2014
Budowanie u dzieci świadomości, że należą do wspólnoty ludzi, zamieszkujących ten szczególny skrawek Ziemi zwany „Ojczyzną”, jest zadaniem niełatwym, lecz pasjonującym.

Dlatego też, dnia 20 listopada 2014 r. zaprosiliśmy do naszego przedszkola aktorów z Estrady Pana Pomidora, którzy przedstawili program dla naszych milusińskich pt. " Znak mój: Orzeł Biały".

Tematem zaprezentowanego programu było przedstawienie dzieciom małego patriotyzmu oraz Polski Piastów...
-Czytaj więcej
Przedszkolny dzień tolerancji
Dodał: Administrator / 17/12/2014
17. 11. 2014 r. w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy wyjątkowy dzień – DZIEŃ TOLERANCJI. Inicjatywę tę podjęliśmy w ramach realizowanego programu „Wielkie Serce Małego Przedszkolaka”, którego celem jest uwrażliwianie i wyrabianie u dzieci postaw i wartości prospołecznych, m.in. tolerancji.

Wszystkie grupy wiekowe aktywnie włączyły się do akcji! Dzieci na zajęciach ze swoimi wychowawcami omawiały zagadnienia dotyczące różnic i podobieństw między ludźmi, rozmawiali o tym, że każdy człowiek jest inny i ważny, poznawali przygody literackich, filmowych i bajkowych bohaterów z różnych zakątków świata...
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.