-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 01. Lutego 2023
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Koncert muzyczny
Dodał: Administrator / 12/05/2015
Dnia 02.04.2015r. w Wielki Czwartek odbył się w naszym przedszkolu koncert muzyczny pt.: „Wielkanocna kurka i jej pisanki”. Na wstępie dzieci usłyszały pieśń Alleluja i dowiedziały się jakie znaczenie mają Święta Wielkanocne dla wszystkich chrześcijan. Zapoznały się z zawartością święconki i obejrzały różne rodzaje pisanek. Na koncercie został przedstawiony instrument dęty- klarnet. Przedszkolaki dowiedziały się, że się on z pięciu części: czary głosowej, korpusu dolnego i górnego, baryłki i ustnika. Na klarnecie można grać bardzo cicho i bardzo głośno, dźwięki bardzo niskie i bardzo wysokie. Posiada on bardzo dużo przycisków. Na tym instrumencie dzieci usłyszały grane odgłosy wielkanocnych zwierzątek i marsz Turecki Mozarta. Na zakończenie była również przedstawiona inscenizacja między kurką, a kurczaczkiem oraz Wielkanocne życzenia dla dzieci i personelu przedszkola.
-Czytaj więcej
Zajęcie otwarte dla rodziców w grupie "Tygryski"
Dodał: Administrator / 12/05/2015
„Co słychać w gnieździe?” – to tytuł zajęć pokazowych w grupie 3 i 4-latków „Tygryski”, które odbyły się 26.03.2015 r. Pani Sylwia zaprosiła rodziców naszych wychowanków do obejrzenia typowych zajęć dydaktycznych w naszym przedszkolu. Przybyli rodzice przyglądali się jak najmłodsza grupa działa w zadaniach: matematycznych, ruchowych i plastycznych. Maluchy popisały się swoimi umiejętnościami:
- współdziałania w grupie;
- przeliczania elementów zbioru;
- aktorskimi;
- szybkiego reagowania na umówiony sygnał;
- rozpoznawania podstawowych figur geometrycznych;
Dzieciom zorganizowane zajęcia sprawiły dużo radości i wzmocniły ich więzi koleżeńskie.
Dziękujemy rodzicom za przybycie i zapraszamy na kolejne zajęcia pokazowe.
-Czytaj więcej
Uroczystość przedszkolna "Tradycje wielkanocne"
Dodał: Administrator / 12/05/2015
Święta wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Tradycje wielkanocne przybliżyły w naszym przedszkolu dzieci 5 letnie z grupy Słoneczka. Występ artystyczny pt. ,,Tradycje Wielkanocne’’ dla zaproszonych rodziców odbył się 26.03.2015r. , natomiast uroczystość przedszkolna miała miejsce 01.04.2015r. Program artystyczny odzwierciedlił i podkreślił niektóre z naszych zwyczajów i tradycji: kolorowe palmy wielkanocne- pamiątka uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, pisanki, kraszanki, koszyczek wielkanocny(zwany święconką), śmigus-dyngus. Nie zabrakło również barwnych kurek, kogucików, kurczaczków, zajączka, baranka i oczywiście dyngusiarzy polewających wodą. Barwna wielkanocna sceneria, kolorowe stroje i osobliwy urok występujących przedszkolaków wprowadziły w świąteczny nastrój licznie przybyłych rodziców i całą społeczność przedszkolną.
-Czytaj więcej
Wycieczka dzieci z grupy Kotki po najbliższej okolicy
Dodał: Administrator / 04/04/2015
Dnia 25.03.2015r. wybraliśmy się na wycieczkę aby bliżej poznać okolicę naszego przedszkola.
Zanim jednak wyruszyliśmy wspólnie z dziećmi zrobiliśmy burzę mózgów aby przypomnieć sobie charakterystyczne miejsca w pobliżu naszej placówki. Okazało się , że czterolatki świetnie sobie z tym poradziły i wspólnie ustaliliśmy plan naszej wyprawy. Po drodze przyglądaliśmy się budynkom i obiektom usytuowanym w pobliżu przedszkola, nazywaliśmy je oraz określaliśmy przeznaczenie. Wstąpiliśmy też do Szkoły Podstawowej nr 2 oraz do Biblioteki Miejskiej.
Wróciliśmy bardzo zmęczeni ale szczęśliwi, że udało nam się odnaleźć wszystkie miejsca z naszej mapy.
Dziś wszystkie Kotki mogłyby stać się przewodnikami dla wszystkich pytających o drogę.
-Czytaj więcej
Uroczystość Przedszkolna "Powitanie Wiosny"
Dodał: Administrator / 04/04/2015
24 marca 2015 roku w naszym przedszkolu było bardzo wesoło i kolorowo. Tego dnia żegnaliśmy zimę i witaliśmy wiosnę. Dzieci z grupy „Kotki” zaprezentowały przedstawienie, na które została zaproszona Pani Dyrektor, nauczyciele i wszystkie grupy. W pięknie udekorowanej sali wszyscy mogliśmy poczuć prawdziwie wiosenny klimat. KOTKI doskonale wcieliły się w swoje role i pięknie recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki, czym rozbawiły publiczność. Na koniec wszystkie przedszkolaki zaśpiewały wspólnie piosenkę o wiośnie. Po południu KOTKI ponownie zaprezentowały swoje przedstawienie. Tym razem dla rodziców, którzy swój zachwyt wyrazili gromkimi brawami. Teraz już wiosna mogła na dobre u nas zagościć.
-Czytaj więcej
Teatrzyk Pana Pomidora
Dodał: Administrator / 04/04/2015
23 IV obejrzeliśmy teatrzyk Babcia Czerwonego Kapturka.

Okazało się, że Babcia wcale nie musi stać się ofiarą przewrotnego wilka. W interaktywnym przedstawieniu w wykonaniu artystów Estrady Pana Pomidora w starciu z groźnym łakomczuchem to Babcia była górą – nie dała się zjeść wilkowi, a nawet nauczyła go dobrych manier. Rolę Czerwonego Kapturka odegrała pacynka, która zachwyciła i rozśmieszyła dzieci. Śliczna bajeczka z morałem wszystkim bardzo się podobała.
-Czytaj więcej
Wycieczka przedszkolaków do Telewizji Polskiej
Dodał: Administrator / 04/04/2015
W dniu 20.03.2015 r. dzieci 5-letnie z grupy „Słoneczka” i „Krasnale” wybrały się na wycieczkę do Warszawy w celu zwiedzania TVP znajdującej się przy Placu Powstańców Warszawy 7. A wszystko to stało się dzięki wielkiej uprzejmości taty Maksa z grupy „Krasnale” – panu Krzysztofowi Lechowi, który pracuje tam jako dziennikarz TVP INFO. Wycieczka do telewizji była dla wszystkich dzieci dużym przeżyciem. Dzieci miały możliwość zobaczenia od „kuchni" powstawania oglądanych na co dzień programów informacyjnych. Razem z przewodnikiem i panem Krzysztofem przedszkolaki wędrowały po studiach telewizyjnych, gdzie mogły wcielić się w rolę prezenterów lub kamerzystów. Każde z dzieci miało możliwość usiąść na fotelu spikera, poznały tricki stosowane w telewizji , zobaczyły jak wyglądają studia „Teleekspressu”, „Wiadomości”, „Panoramy”, „TVP INFO” i jak dziennikarze przygotowują serwisy informacyjne . Długie korytarze zawiodły nas też do rekwizytorni – magazynu rekwizytów...
-Czytaj więcej
Spotkanie z policjantami
Dodał: Administrator / 04/04/2015
Dnia 19.03.2015r. do naszego przedszkola przybyli zaproszeni goście z Komisariatu Policji w Zielonce. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu. Policjant ostrzegał też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy.

Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.
-Czytaj więcej
Koncert muzyczny "Do re mi, powiedz mi, czy już wiesz, co tak brzmi?"
Dodał: Administrator / 04/04/2015
Dnia 3 marca 2015 r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w koncercie muzycznym pt. „Do re mi, powiedz mi, czy już wiesz, co tak brzmi?” prowadzonym przez panią Izabelę Wilczak z Agencji Artystycznej "Pro Arte". W koncercie również wziął udział solista pan Michał Maliszewski. Znani już przedszkolakom muzycy przeprowadzali z udziałem dzieci wesołe zabawy dźwiękowe i zgadywanki muzyczne. Dzieci zapoznały się wyglądem różnorodnych instrumentów perkusyjnych min: marakasy, cymbałki, talerze , tamburyno , poznały ich nazwy, miały możliwość zagrać na nich. Z wielką ciekawością patrzyły i słuchały jak pięknie brzmią w utworach granych przez panią Izabelę i pana Michała. Koncert bardzo podobał się dzieciom.
-Czytaj więcej
Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego Zimowe igraszki
Dodał: Administrator / 04/04/2015
W dniu 03.03.2015 w naszym przedszkolu został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny "Zimowe igraszki". Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie.

Oto uczestnicy :
- grupa „Tygryski”:
Zosia Malejko, Kacper Siporski, Maks Tyburcy

- grupa „Kotki”:
Zuzia Grażulis, Michał Sienkiewicz, Marysia Szczapa, Adaś Łempicki, Miłosz Szymalski

- grupa „Słoneczka”:
Jaś Komorowski, Zuzia Grabowska
Jury w składzie: Pani Dyrektor Ewa Flaga, Małgorzata Borowiak i Sylwia Wojtera wyłoniło zwycięzców.
Pierwsze miejsce zajął Adaś Łempicki i Zuzia Grabowska, drugie Zosia Malejko i Marysia Szczapa, trzecie Michał Sienkiewicz.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.
Serdecznie gratulujemy!
-Czytaj więcej
4 KONTYNENTY - zabawa w Azji, Europie, Ameryce i Afryce
Dodał: Administrator / 06/03/2015
26.02.2015r. nasze przedszkole odwiedził Ricky Lion charyzmatyczny muzyk, kompozytor i animator pochodzący z Kongo. Tanecznym krokiem zwiedziliśmy aż cztery kontynenty. W Europie, a dokładniej w Paryżu tańczyliśmy kankana, w Azji- gangnam style, w Ameryce Południowej- sambę, a w Afryce- ludowe pląsy. Dzieci z grupy Krasnale przebrane zostały w stroje charakterystyczne dla każdego z kontynentów, z łatwością można było rozpoznać kulturę ludzi mieszkających na kontynencie afrykańskim , amerykańskim, azjatyckim czy europejskim. Ricky wspomniał o inności kultur czy wyglądzie różniącym poszczególne rasy ludzkie , to jednak zawsze i wszędzie powinnyśmy zachować się tolerancyjnie i powinniśmy szanować inność innych ludzi nie zwracając uwagi na inny strój, czy kolor skóry.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.