-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 06. Lutego 2023
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Koncert muzyczny "Patriotyczna piosenka przedszkolna"
Dodał: Administrator / 15/12/2019
Dnia 21.11.2019r nasze przedszkole odwiedził zespół muzyczny Papaja KIDS, który przypomniał nam wiedzę o naszych bohaterach ,oraz pewne informacje z historii Polski. Zespół zaprezentował nam piosenki ułańskie, patriotyczne i przyśpiewki wojskowe. Dzieci chętnie uczestniczyły w koncercie, powtarzając rytmicznie ruchy improwizowane przez artystów, jak również grały na trąbce i oglądały ciekawe rekwizyty.
-Czytaj więcej
Spotkanie z panią pielęgniarką w grupie Tygryski
Dodał: Administrator / 15/12/2019
20 listopada gościliśmy w Tygryskach mamę Kubusia, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka w szpitalu. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani Marzena zademonstrowała nam niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku, czy mierzenie ciśnienia. Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego serca też budziła duże zainteresowanie. Nasz gość przygotował dla przedszkolaków prezenty naklejki – dzielnego pacjenta oraz długopisy i strzykawki.
Serdecznie dziękujemy pani Marzenie za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim za cierpliwość i dobre rady.
-Czytaj więcej
Wycieczka Tygrysków i Kotków
Dodał: Administrator / 15/12/2019
W listopadzie przedszkolaki z grupy Tygryski i Kotki wybrały się na wycieczkę po Zielonce. Podczas spaceru uliczkami, dzieci obserwowały zabudowę i architekturę, uczyły się szacunku do miasta, w którym wzrastają i mieszkają. Udaliśmy się również na Glinianki w Zielonce, spacerując podziwialiśmy staw, po którym pływały, ku uciesze dzieci, kaczki. Obserwowaliśmy rośliny, zwierzęta i ptaki. Po udanej wycieczce, udaliśmy się w drogę powrotną do przedszkola z przekonaniem, że Zielonka jest pięknym miastem.
-Czytaj więcej
Udział w akcji "Szkoła do hymnu"
Dodał: Administrator / 11/11/2019
W dniu 8 listopada 2019 r.( w ostatnim dniu roboczym przed Świętem Niepodległości), na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży, nasze przedszkole włączyło się do akcji „Szkoła do hymnu” . O godz. 11.11 dzieci i pracownicy przedszkola wspólnie odśpiewali 4- zwrotkowy hymn narodowy, tworząc w ten sposób piękną patriotyczną wspólnotę, dając wyraz dumy z bycia Polakami. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której także aktywnie uczestniczyliśmy. Czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wspólnie z przedszkolakami wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.
-Czytaj więcej
Teatrzyk "Kłopoty Króla Borowika"
Dodał: Administrator / 11/11/2019
Dnia 30.10.2019 w naszej placówce gościliśmy aktorów „Estrady Pana Pomidora”. Przedstawienie „Kłopoty Króla Borowika” odbyło się na podstawie wiersza J. Brzechwy. Aktorzy w humorystyczny sposób przedstawili dzieciom wybrane gatunki grzybów rosnących w Polsce. Podczas przedstawienia nasze przedszkolaki przebrane za piękne grzyby miały możliwość wystąpić przed swoimi kolegami. Dzieci poznały grzyby jadalne i trujące. Przedstawienie bardzo podobało się naszym przedszkolakom, aktorzy otrzymali gromkie brawa.
-Czytaj więcej
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Zaczarowana dynia"
Dodał: Administrator / 11/11/2019
Dnia 30.10.2019 r. ( środa) nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Zaczarowana dynia”. Zadaniem dzieci i ich rodziców było wykonanie najciekawszej karocy z dyni. Konkurs skierowany był do dzieci uczęszczających do naszego przedszkola i ich rodziców. Na konkurs wpłynęło 31 prac, które były niezwykle ciekawe, wykonane z wielką starannością, różnorodnymi technikami plastycznymi. Po obradach komisji udało się wyłonić następujących zwycięzców.

Wyniki konkursu:
Pierwsze miejsce – zajęło 13 dzieci
Drugie miejsce- zajęło 11 dzieci
Trzecie miejsce- zajęło 4 dzieci
3 dzieci zostało nagrodzonych za udział w konkursie
Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.
Serdecznie gratulujemy uczestnikom!
-Czytaj więcej
Wizyta policjanta w grupie Biedronki
Dodał: Administrator / 11/11/2019
28.10.2019 r. ( poniedziałek) grupę „Biedronki” odwiedził pan Tomasz W. tata Niny, który jest policjantem. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu organizowanego w naszym przedszkolu pod hasłem „Rodzic w roli eksperta”. Pozwoliło ono na usystematyzowanie wiedzy na temat pracy policjanta, utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci podczas zabaw zimą. Podczas spotkania dzieci zaśpiewały tacie Niny piosenkę „Kolorowe znaki”, wykazały się znajomością numerów alarmowych. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało przyniesione przez pana Tomasza wyposażenie do zadań specjalnych. W szczególności kask, pałka, ochraniacze nóg, kamizelka kuloodporna, tarcza policyjna oraz krótkofalówka. Uwieńczeniem spotkania z panem Tomaszem była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu. Każde dziecko miało okazję usiąść na chwilę za kierownicą, lub w tylnej części radiowozu. Ponadto przedszkolacy mogli posłuchać sygnałów policyjnej syreny. Bardzo dziękujemy za przybycie, ciekawą pogadankę i fajną zabawę.
-Czytaj więcej
Uroczystość "Pasowanie na Przedszkolaka"
Dodał: Administrator / 11/11/2019
Dnia 22.10.w grupie „ MISIE” i dnia 25.10. w grupie „ TYGRYSKI” odbyło się PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. W programie artystycznym dzieci zaprezentowały poznane wierszyki i piosenki, oraz zabawy z rodzicami. Każdy przedszkolak został pasowany przez panią dyrektor symbolicznym lizakiem. Dzieci otrzymały nagrody za udany występ, a rodzice byli bardzo dumni ze swoich pociech.
-Czytaj więcej
Eksperymenty w grupie Kotki
Dodał: Administrator / 11/11/2019
22 października 2019 gościem w grupie Kotki była mama Adasia- pani Joanna, która wprowadziła dzieci w tajemniczy świat eksperymentów chemicznych. Przedszkolaki miały możliwość rozpuszczać w wodzie różne substancje. Poznały znaczenie słowa ,,roztwór" i ,,cząsteczka", „ napięcie powierzchniowe”. Podczas zajęć wykonano eksperymenty w toku których dzieci dowiedziały się z czego składa się woda, jak pokonać brud, jak napompować balon bez nadmuchiwania oraz dowiedziały się jak można zrobić wulkan z artykułów dostępnych w kuchni. Poprzez takie zajęcia Pani Asia pokazała dzieciom, że nauka chemii może być ciekawa, kolorowa i zabawna. Daje możliwość kreatywnego i praktycznego zdobywania wiedzy oraz rozwijania ich umiejętności. Dzięki fascynującym doświadczeniom zainspirowała dzieci do odkrywania świata pełnego chemicznych zagadek. Dziękujemy pani Asi, że poświęciła swój czas i zechciała odwiedzić nasze Przedszkole. Teraz już wiemy więcej o otaczającym nas świecie.
-Czytaj więcej
Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Dodał: Administrator / 11/11/2019
Dnia 15.10.2019r. w Miejskim Przedszkolu nr 3 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Zielonka-pan Kamil, Michał Iwandowski , Sekretarz Miasta Zielonka – pani Renata Jóźwiak, radni – pani Jadwiga Wójcik i pan Tomasz Pieloszczyk, kierownik CUW – pani Anna Hrynkiewicz, pani dyrektor – Ewa Flaga, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz dzieci. Miło było również gościć emerytowanych nauczycieli oraz przedstawicieli Rady Rodziców.
Z tej też okazji dzieci z grupy „Biedronki ” pod czujnym okiem wychowawców i pani rytmiczki przygotowały specjalny program artystyczny. Wierszem, piosenką, tańcem oraz drobnym upominkiem dzieci podziękowały wszystkim pracownikom przedszkola za codzienną opiekę, troskę, zabawę i naukę. W dalszej części uroczystości pani dyrektor Ewa Flaga złożyła życzenia i podziękowała nauczycielom i pracownikom obsługi za trudną, odpowiedzialną pracę, przyznając nagrody dyrektora. Następnie zabrał głos Burmistrz Miasta Zielonka, który wręczył Nagrodę Burmistrza pani Dyrektor Ewie Flaga w uznaniu zasługi w pracy pedagogicznej oraz skierował do wszystkich pracowników naszego przedszkola wiele ciepłych słów. Oprócz podziękowań i życzeń pracownicy przedszkola otrzymali od Rady Rodziców słodką niespodziankę w postaci pięknego tortu.
Serdecznie dziękujemy!
-Czytaj więcej
Przedszkolaki na wycieczce w lesie.
Dodał: Administrator / 11/11/2019
Korzystając z pięknej słonecznej pogody przedszkolaki z grupy Misie, Tygrysy i Biedronki wybrały się na spacer do pobliskiego lasu. Celem wycieczki było sprawdzenie, czy pani jesień już zawitała do lasu. Dzieci obserwowały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele tajemnic. Przedszkolaki miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew, widziały drzewa liściaste, iglaste, krzewy, mchy, runo leśne i grzyby. Spacerując po lesie słuchały śpiewu ptaków. Dzieci nazbierały kolorowych listków, które przyniosły do kącika przyrody. Przedszkolaki nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach wiele zachwytu. Las był piękny i kolorowy.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.