-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 06. Lutego 2023
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Kotki w świątecznym nastroju
Dodał: Administrator / 05/01/2020
Okres przedświąteczny w grupie Kotki był niewątpliwie pięknym, pracowitym i twórczym czasem. Kiedy już nasza choinka została ślicznie przystrojona, ukochany gość – Święty Mikołaj odwiedził nasze progi, prezenty zostały rozdane. Przyszedł czas na pogłębienie wiedzy na temat tradycji i obrzędów związanych z Bożym Narodzeniem. Kotki malowały świąteczne bombki, tworzyły papierowe Mikołaje, wykonywały wspólnie zadania adwentowe. Dzięki mamie Karola wykonywały świąteczne kartki ozdabiając je pięknymi choinkami. Wraz z mamą Rafałka dekorowały pierniczki, a mama Zosi umożliwiła nam uczestniczenie w warsztatach tworzenia bożonarodzeniowych choinek. Każde dziecko mogło wykazać się zdolnościami artystycznymi i kreatywnością. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie :)
-Czytaj więcej
Koncert muzyczny "Co skrywa Bałwan Zagadka"
Dodał: Administrator / 05/01/2020
19 grudnia odwiedzili nasze przedszkole muzycy z Papaja Kids, którzy zaprezentowali koncert edukacyjny pt. „Co skrywa Bałwan Zagadka”. Podczas koncertu artyści przedstawili dzieciom utwory świąteczno-zimowe, takie jak: „Ulepimy dziś bałwana’, „Jingle bells’, „Tup, tup, tup po śniegu’, „Jest taki dzień”, „Gdy się Chrystus rodzi”. Muzykom towarzyszył Pan Bałwan Zagadka, który pod guzikami- węgielkami skrywał pytania dla dzieci, zachęcając przedszkolaków do śnieżnych szaleństw. Wspólny śpiew kolęd i piosenek zimowych, w towarzystwie dzwoneczków i janczarów, wprowadził nas wszystkich w świąteczny nastrój.
-Czytaj więcej
Przedstawienie Jasełkowe w wykonaniu "Biedronek"
Dodał: Administrator / 05/01/2020
We wtorek 17.12.2019r. w naszym przedszkolu grupa 5-latków „Biedronki” przedstawiła Jasełka Bożonarodzeniowe, które wprowadziły wszystkich w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie obejrzały wszystkie przedszkolaki, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście: Ksiądz Proboszcz -Kazimierz Seta, Pani Sekretarz Miasta Zielonka– pani Renata Jóźwiak, przedstawiciele Rady Miasta, a po południu Rodzice. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Szopka prezentowała się zdumiewająco, a występy przedszkolaków wywołały wzruszenie na twarzach zaproszonych gości. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Na koniec dzieci wręczyły gościom oraz Rodzicom przez siebie wykonane pierniczki. Po przedstawieniu wszyscy połamali się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia. Pani Sekretarz oraz Ksiądz Proboszcz życzyli wszystkim obecnym zdrowych i spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie teksty , kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. A Rodzicom podziękowania w zorganizowaniu dekoracji, strojów do Jasełek i ozdabianiu pierniczków.
-Czytaj więcej
"Biedronki" robią zakładki wspólnie z mamą Marka
Dodał: Administrator / 05/01/2020
Dnia 16.12.2019 r. ( poniedziałek) w grupie „Biedronki” gościliśmy mamę Marka, panią Sylwię Krajewską, która pracuje jako psycholog , terapeuta. Jest autorką książek: „Opowiedz mi, co u ciebie” i ” Zatrzymaj się ". Na początku spotkania mama Marka przeczytała dzieciom jedną z dziewięciu opowieści z książki . Następnie zaprosiła dzieci do wykonania zakładek do książek. Każde dziecko miało okazję samo wykonać zakładkę z przyniesionych przez Panią Sylwię materiałów. Dzieci z wielką chęcią i radością zabrały się do wykonania zadania. Zrobione przez siebie zakładki dzieci zabrały do domu. Bardzo dziękujemy pani Sylwii za przybycie do grupy.
-Czytaj więcej
Wycieczka "Biedronek" do Szkoły Aktywności Twórczej w Zielonce
Dodał: Administrator / 05/01/2020
Dnia 13.12 .2019 r. piątek dzieci 5-letnie „Biedronki” wybrały się na wycieczkę do Szkoły Aktywności Twórczej w Zielonce. Przedszkolaki zostały zaproszone przez starszych kolegów na przedstawienie jasełkowe. Piękne dekoracje, stroje pieczołowicie przygotowywane przez dzieci oraz repertuar wprowadziły przedszkolaków w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Reakcje dzieci pokazały, że występ bardzo im się spodobał, nagrodzili swoich kolegów gromkimi brawami. Po zakończeniu przedstawienia dzieci miały okazję również spotkać Mikołaja, który wręczył im drobne prezenty. Na końcu dzieci zrobiły sobie z nim wspólne pamiątkowe zdjęcia.
-Czytaj więcej
"Świąteczne ciasteczka"
Dodał: Administrator / 05/01/2020
Święta tuż, tuż ….czas więc na pieczenie pierników. Tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia wszystkie grupy przedszkolne pod kierunkiem swoich pań zrobiły pyszne świąteczne pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowywały dbając o czyste rączki oraz zakładając kolorowe fartuszki. Przedszkolaki poznały składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa i higieny. Gdy wszystko było już gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy- wałkowały ciasto, wykrawały pierniczki różnych kształtów przy pomocy foremek. Następnie słodkie ciasteczka upiekły się w przedszkolnej kuchni po której unosił się wspaniały zapach, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do dekorowania ciasteczek lukrami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne. Dziękujemy rodzicom za pomoc podczas robienia pierniczków.
-Czytaj więcej
Wycieczka przedszkolaków do Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce
Dodał: Administrator / 05/01/2020
w Zielonce na spektakl teatralny pt. ”Przygody Wilka i Zająca” . Dzielne Misie, Kotki, Tygryski
i Biedronki pod opieką swoich pań maszerowały ulicami naszego miasta, podziwiając jesienny krajobraz. Do naszego miasta przyjechali aktorzy Wrocławskiego Teatru „In-Art”
i przypomnieli nam zabawne perypetie Wilka i Zająca ze znanego i popularnego filmu animowanego. Kultowa bajka lat osiemdziesiątych, w której gburowate Wilczysko próbuje dopaść sympatycznego Zająca. Bohaterowie przeżywają mnóstwo pouczających przygód – odwiedziny u Świnki wegetarianki, spotkanie z policjantem Pieskiem, czy Wróżką Kozą. Kiedy konflikt sięga zenitu, obaj wpadają w pułapkę przebiegłego Kota Magika. W końcu Wilk i Zając zaczynają ze sobą współpracować i znajdują wyjście ze swoich tarapatów. Pełen humoru spektakl rozśmieszał, ale też uczył odpowiednich zachowań. Barwne kostiumy i scenografia wzbudziły u dzieci prawdziwy zachwyt. Z dużym zainteresowaniem wszyscy oglądali przedstawienie, które pozostawiło niezapomniane przeżycia.
-Czytaj więcej
Wycieczka przedszkolaków do hotelu "U Pietrzaków" w Zielonce.
Dodał: Administrator / 05/01/2020
Dnia 6.12.2019r. przedszkolaki wybrały się do hotelu „U Pietrzaków” w Zielonce na koncert „Święty Mikołaj i Kapela Góralska!”. Koncert ten odbył się w ramach projektu „Filharmonia dla Dzieci”. Górale z okolic Istebnej, ubrani w autentyczne stroje góralskie śpiewali i grali na instrumentach muzycznych. Dzieci poznały brzmienie takich instrumentów jak: gajdy, skrzypce, trombity, róg pasterski, kontrabas, heligonka. Przedszkolaki nauczyły się piosenki „Chojka, chojka, zieleni się trowka”, którą zaśpiewały wspólnie z wykonawcami koncertu. Dużą niespodzianką dla dzieci była wizyta Świętego Mikołaja na scenie. Mikołaj tańczył i grał na skrzypcach wspólnie z góralami. Góralski i świąteczny nastrój udzielił się wszystkim uczestnikom koncertu.
-Czytaj więcej
Spotkanie z Mikołajem
Dodał: Administrator / 05/01/2020
Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 2 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści Mikołaja o jego dalekiej podróży i przygodach. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego worka prezentów św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i wyrecytowanymi wierszykami. Na koniec spotkania robione były zdjęcia ze św. Mikołajem . Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym przedszkolakom wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.
-Czytaj więcej
Program muzyczny "Serce w plecaku" - spotkanie z pieśnią legionową
Dodał: Administrator / 15/12/2019
W dniu 27 listopada przedszkolaki uczestniczyły w programie muzycznym ,,Serce w plecaku” – spotkanie z pieśnią legionową. Artyści przypomnieli znaczenie słowa niepodległość, utrwalili z dziećmi symbole narodowe oraz legendę ,,Lech, Czech i Rus’’. W piosenkach ułańskich, patriotycznych i przyśpiewkach wojskowych, dzieci przeniosły się w czasy bohaterskich czynów. Miejmy nadzieję, że te niezapomniane melodie jeszcze długo rozbrzmiewać będą w sercach dzieci i naszych.
-Czytaj więcej
Dzień Pluszowego Misia - uroczystość przedszkolna
Dodał: Administrator / 15/12/2019
26 listopada odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swojego przyjaciela , milutkiego, mięciutkiego, puchatego misia. Podziwialiśmy maleńkie misie oraz ogromne misie a także bohaterów znanych bajek; Kubusia Puchatka, Misia Uszatka , Koralgola . Uroczystość rozpoczęliśmy występem artystycznym naszych przedszkolaków ; Misie, Tygryski i Biedronki powitały nas piosenką a Kotki rytmicznym tańcem z misiami. Przedszkolaki doskonale poradziły sobie z zagadkami muzycznymi ze znanych i popularnych bajek. Wyzwaniem okazało się narysowanie misia z zawiązanymi oczami. Zadaniu sprostała pani dyrektor oraz pani Beatka. Przedszkolaki wesoło bawiły się, śpiewały i tańczyły przy misiowych przebojach.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.