-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 01. Lutego 2023
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Warsztaty przyrodnicze "Jesienne zapasy na zimowe, cięższe czasy".
Dodał: Administrator / 03/12/2012
23. 11. 2012 nasze przedszkole odwiedził „leśny skrzat”. W jego rolę wcieliła się zaprzyjaźniona z naszą placówką, pani Marta, która jest wielką miłośniczką przyrody, a przede wszystkim zwierząt. Kolejną wizytę u nas zatytułowała: „Jesienne zapasy na zimowe, ciężkie czasy”.

Warsztaty obejmowały zagadnienia dotyczące: pogłębiania wiedzy na temat przygotowań zwierząt do zimy, sposobów pomocy zwierzętom podczas zimy, zapoznanie z kilkoma zwierzętami oraz poznanie metod dbania o zwierzęta.

Dzieci były zafascynowane tym o czym opowiadała p. Marta, brały aktywny udział w dyskusjach i wykazywały się dotąd zdobytą wiedzą. Najwięcej emocji budził kontakt z przyniesionymi zwierzętami. Dzieci miały okazję z bliska zobaczyć i dotknąć: agamę brodatą, królika albinosa – Albiego, szczurka szarego – Dumbo, szczurka białego – Śnieżynkę, szynszyla – Chrupka, jeża pigmejskiego – Fikusia (ze względu na jego ostre kolce dzieci tylko go oglądały) oraz wiewiórkę syberyjską – Kitty (która była w klatce, ponieważ bardzo szybko się porusza i trudno byłoby ją trzymać w jednym miejscu).

Warsztaty były tak ciekawe, że z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie.


~ Zdjęcia
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.