-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 01. Lutego 2023
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu
Dodał: Administrator / 03/12/2012
22 listopada 2012 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Czytaliśmy bajkę o Kubusiu Puchatku, dzieci brały udział w licznych konkursach, śpiewały piosenki o misiach i tańczyły z nimi.

Każda grupa przygotowała opaski na głowę z wizerunkiem pluszowego misia, każde dziecko miało ze sobą pluszowego przyjaciela, by wspólnie świętować dzień zabawkowego przyjaciela.

Uroczystość rozpoczęliśmy od bajki o Kubusiu Puchatku, by następnie śpiewać piosenkę o misiach. Konkursy dotyczyły: namalowania wspólnego portretu misia, pomaganiu koledze lub koleżance w ubieraniu się oraz improwizacji tanecznych do różnej muzyki. Wspólnie wszyscy uczestniczyli w misiowym masażyku i przytulaniu. Na zakończenie, każda grupa złożyła przyrzeczenie, by zawsze dbać o zabawki, potwierdzając je odciskiem kciuka na misiowym plakacie.

Przedszkolna zabawa zintegrowała jeszcze bardziej wszystkich przedszkolaków. Nasza uroczystość to nie tylko zabawa, to także doskonała okazja, by uwrażliwić dzieci na potrzebę troski o zabawki.


~ Zdjęcia
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.