-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 02. Grudnia 2021
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Główne
Grupy
Kącik dla rodziców
Z wizytą w Miejskiej Bibliotece publicznej w Zielonce
Dodał: Administrator / 16/10/2012
W dniu 4 października 2012 r. dzieci 4-letnie z grupy Misie wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonce. Pani bibliotekarka serdecznie powitała przedszkolaki i zaprosiła do zwiedzania „krainy książek”. Dzieci zaskoczone tak ogromną ilością książek, szeroko otwierały oczy ze zdumienia. Dowiedziały się co to jest biblioteka, w jakim celu się do niej przychodzi. Obiecały, że będą dbać o książki i szanować je.

Po zwiedzaniu pomieszczeń biblioteki, dzieci zostały zaproszone na lekcję biblioteczną „BAŚNIOWA EUROPA-ZACHÓD”. Multimedialna prezentacja umożliwiła poznanie wybitnych autorów literatury dziecięcej z Europy Zachodniej, takich jak: Charles Perrault, Jacob i Wilhelm Grimm, Gilbert Delahaye –autor znanej wszystkim dzieciom „Martynki”, czy Pierre Culliford (Peyo) i jego wspaniałe niebieskie stworki „Smerfy”.

Podczas wizyty w bibliotece przedszkolaki wysłuchały fragmentów wybranych bajek. Miały też czas na to, aby wybrać sobie książeczkę i po swojemu ją poczytać.

Patrząc na wesołe buzie naszych milusińskich uważam, że wycieczka była udana.

~ Zdjęcia
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.