-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 01. Lutego 2023
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Jesień - czas soków i sałatek owocowych w grupie Krasnali.
Dodał: Administrator / 27/10/2014
Dnia 03.10. 2014 r. w piątek w grupie „Krasnali ” było przesmacznie, owocowo i kolorowo, ponieważ starszaki wraz z pomocą swoich pań wykonały zdrowy, pożywny i smaczny sok oraz sałatkę owocową. Dzieci z grupy "Krasnale" doskonale wiedzą, że owoce zawierają dużo witamin i są bardzo zdrowe. W ramach tygodniowego cyklu zajęć pt. „Jesień w sadzie” dzieci przyniosły do przedszkola przeróżne owoce. Były to min. Banany, jabłka, kiwi, winogrona, gruszki, pomarańcze, mandarynki, brzoskwinie, a nawet ananasy. Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok jabłkowy-pomarańczowy, a z reszty owoców sałatkę owocową.

Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się ze sposobem wykonania soku oraz sałatki owocowej, przypomniały zasady higieny pracy przy wykonywaniu tych jesiennych pyszności . Potem zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa.

Następnie dzieci kolejno podchodziły i samodzielnie wyciskały sok z jabłek, pomarańczy. Po skończonej pracy dzieci delektowały się jego smakiem. Po wypiciu soku, dzieci przystąpiły do robienia sałatki owocowej . Wszystkie dzieci miały uśmiechnięte buźki na widok smacznych owoców i ochoczo zabrały się do pracy. Po pokrojeniu wszystkich owoców, nastąpiło wymieszanie ich oraz konsumpcja. Krasnale chętnie sięgały po dodatkowe porcje.

Przedszkolaki doskonale już wiedzą, że warto zjadać owoce, bo to witaminki dla chłopczyka i dziewczynki.~ Zdjęcia
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.