-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 01. Lutego 2023
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Starszaki w akcji ekologicznej "SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2014"
Dodał: Administrator / 28/09/2014
Już po raz 21 ruszyła największa ekologiczna akcja ekologiczna „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2014”. Celem tegorocznej kampanii jest zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze poprzez unikanie tworzenia odpadów i selektywną zbiórkę odpadów.

19 września starszaki z naszego przedszkola tj. dwie grupy 5- latków wzięły udział w „Sprzątaniu Świata”.Od najmłodszych lat uczymy przedszkolaków zasad dbania o środowisko. Dzieci z chęcią i radością włączyły się do akcji, by posprzątać naszą Ziemię. Zbierały śmieci przy ul. Prostej. Dzieci wiedzą, że należy dbać o środowisko, chronić przyrodę. Jeśli świat będzie czysty – zdrowa będzie żywność, lasy, powietrze i woda. W promieniach pięknego, wrześniowego słońca, wyposażone w rękawice ochronne i plastikowe worki z ogromnym zapałem przystąpiły do porządkowania skrawka naszej Ziemi. Choć trudno w to uwierzyć, w ciągu godzinnego sprzątania zebraliśmy kilka worków śmieci!

Celem tej akcji jest nie tylko doraźne usunięcie śmieci z naszego otoczenia, ale przede wszystkim wzrost świadomości społeczeństwa do działań zmierzających do poprawy stanu i ochrony środowiska naturalnego.

Pamiętajmy, że Ziemia jest naszym wspólnym domem i powinniśmy o nią dbać wszyscy!



~ Zdjęcia
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.