-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 01. Lutego 2023
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Wycieczka dzieci z grupy KRASNALE i SŁONECZKA do parku Dębinki w Zielonce
Dodał: Administrator / 28/09/2014
W słoneczny dzień, 16 września 2014 r. dzieci 5-letnie z grup Krasnale i Słoneczka wybrały się do parku Dębinki w Zielonce. Celem wycieczki było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego jakim jest park.

Wyjście na wycieczkę poprzedziła rozmowa na temat: ,,Jak zachowujemy się w parku?”, podczas której dzieci dzieliły się swoją wiedzą, w jaki sposób należy dbać o środowisko przyrodnicze. Zgodnie stwierdziły, iż nie należy niczego zrywać, łamać i zaśmiecać.
Przedszkolaki spacerowały po parku, obserwowały przyrodę, słuchały jej odgłosów. Przyglądając się drzewom, poznawały ich liście i owoce, nazywały drzewa: kasztanowiec, dąb, jarzębina, brzoza. Podziwiały piękno i różnorodność barw jesiennych. Porównywały liście pod względem wielkości, kształtu i koloru. Był też czas na bieganie i swobodną zabawę. Najwięcej radości sprawiły dzieciom zabawy na placu zabaw, który wyposażony był w różnorodne urządzenia: zjeżdżalnie, huśtawki , ścianki wspinaczkowe i dużą piaskownicę. Przedszkolaki wspaniale się bawiły. Po harcach i psotach, którym nie było końca, dzieci wracały do przedszkola, dzielnie pokonując długą drogę do przedszkola. Po powrocie z ogromnym apetytem zjadły obiadek i długo wspominały atrakcje minionego dnia.~ Zdjęcia
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.