-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 01. Lutego 2023
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Zajęcia adaptacyjne 2014
Dodał: Administrator / 14/09/2014
Nasze przedszkole realizuje dla nowoprzyjętych dzieci i ich rodziców cykl zajęć adaptacyjnych opartych na autorskim programie adaptacyjnym „Będę przedszkolakiem”. Celem zajęć adaptacyjnych jest ułatwienie dzieciom wejścia w środowisko przedszkolne bez lęku, w poczuciu akceptacji i bezpieczeństwa. Program adaptacyjny zakłada przede wszystkim łagodzenie negatywnych emocji, których doświadczają zarówno dzieci jaki i ich rodzice wobec konieczności rozstania. Jest to możliwe poprzez oswojenie się dzieci z nowym dla nich otoczeniem – przestrzenią przedszkola, innymi dziećmi oraz personelem pracującym w przedszkolu.

Zajęcia adaptacyjne odbyły się w godzinach popołudniowych w ostatnim tygodniu sierpnia 2014 r. W czasie tych zajęć dzieci, w towarzystwie rodziców i rówieśników, bawiły się pod okiem nauczycielek, które poprowadzą grupy w bieżącym roku szkolnym. Rodzice mieli możliwość, prawdopodobnie po raz pierwszy, obserwować swoje pociechy podczas zajęć w grupie rówieśniczej w sali i w ogrodzie przedszkolnym. W trakcie kolejnych spotkań rodzice byli zachęcani do stopniowego pozostawiania dzieci jedynie pod okiem nauczycielek, choćby przez kilka minut.

Doświadczenie minionych lat pokazało, że zajęcia adaptacyjne pomogły większości dzieci zaakceptować rozłąkę z rodzicami oraz wejść w środowisko przedszkolne z zaciekawieniem i w poczuciu bezpieczeństwa.


~ Zdjęcia
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.