-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 01. Lutego 2023
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonce.
Dodał: Administrator / 15/08/2014
30.05.2014r. pięciolatki Misie wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonce. Wszystkie przedszkolaki już od rana z niecierpliwością czekały na wymarsz z przedszkola do biblioteki. Przypomniane zostały zasady właściwego zachowania się w bibliotece, celu wycieczki a tym samym celu odwiedzania biblioteki oraz zasady właściwego obchodzenia się z książkami.

Pani bibliotekarka powitała nas serdecznie i zaprosiła do kącika książki dla dzieci. Tam dzieciaki według własnego wyboru mogły wybrać i pooglądać książeczkę która odpowiadała ich zainteresowaniom. Kolejną atrakcją było poznanie sposobu ,,mycia ‘’okładek książek oraz prezentacja obkładania książek w foliowe okładki . Te czynności z książkami wykonuje się po to aby ciągle wyglądały jak nowe – to była cenna i słuszna uwaga Misiów.

Wiele przyjemności sprawiło dzieciom wcielenie się w rolę bibliotekarki, gdy samodzielnie posługując się czytnikiem mogły wypożyczyć ulubione książki do przedszkola. Dzieciaki ponownie były zachęcane do założenia karty w bibliotece ,wiele z nich jak się okazało było już ,, czytelnikami tej biblioteki’’.

Pani bibliotekarka przygotowała dla nas jeszcze jedną niespodziankę , a była to możliwość spotkania się z osobami niepełnosprawnymi ze stowarzyszenia ,,Muminki’’. Mogliśmy podziwiać ich piękne, pomysłowe prace plastyczne w które wkładają wiele serca i cierpliwości.

Spotkanie to przybliżyło naszym przedszkolakom problem niepełnosprawności, było doskonałą lekcją iż niepełnosprawny człowiek to nie ten gorszy , lecz trochę inny od nas.
W ramach podziękowania za spotkanie pożegnaliśmy się piosenką ,,Na wyspach Bergamuta’’. Po powrocie do przedszkola dzieciaki z wielką przyjemnością zajęły się przeglądaniem i ,,czytaniem ‘’ wypożyczonych z biblioteki książek.


~ Zdjęcia
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.