-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 27. Listopada 2022
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Zabawy Metodą Ruchu Rozwijającego w grupie KOTKI
Dodał: Administrator / 15/06/2014
25 marca 2014 roku dzieci z grupy KOTKI bawiły się wraz z rodzicami Metodą Ruchu Rozwijającego angielskiej fizjoterapeutki Weroniki Sherborne . Głównym założeniem tej metody jest posługiwanie się ruchem jako narzędziem we wspomaganiu rozwoju psychoruchowego dziecka.

Metoda ruchu rozwijającego W. Sherborne, wypracowana w latach sześćdziesiątych odniosła ogromne znaczenie we wspomaganiu prawidłowego rozwoju dzieci i korygowaniu jego zaburzeń. Genialność tej metody polega na jej prostocie i naturalności, ponieważ opracowany przez W. Sherborne system ćwiczeń opiera się właśnie na naturalnych potrzebach dziecka, zaspokajanych w kontakcie z dorosłymi. Ćwiczenia te mają stworzyć dziecku okazję do poznania własnego ciała, usprawnienia motoryki, poczucia własnej siły. W konsekwencji prowadzą do poczucia bezpieczeństwa, dzięki temu dziecko zaczyna być bardziej aktywne, staje się twórcze. Ćwiczenia te ułatwiają nawiązywanie kontaktów indywidualnych i grupowych. Dzieci uczą się koncentracji, a co najważniejsze, świetnie się bawią, ponieważ mogą się śmiać, nawet krzyczeć. Przyczynia się to do ujścia napięć i emocji nagromadzonych w dzieciach. Głównym czynnikiem biologicznym stymulującym rozwój i sprawność ruchową, fizyczną dziecka jest ruch, ponieważ aktywność ruchowa pociąga za sobą doskonalenie czynności i funkcji pracujących narządów, ponadto wzmacnia organizm dziecka, kształtuje i usprawnia wszystkie jego układy, głównie układ ruchowy, ale również nerwowy, wegetatywny i dokrewny.

Metoda Weroniki Sherborne - jest prosta, naturalna i możliwa do zastosowania w każdych warunkach, bez konieczności używania przyrządów. Nie ma słabych, gorszych, czy smutnych. Wszyscy są aktywni, radośni i zwycięzcy. Każdemu coś się uda, każdy zostanie pochwalony i zachęcony do dalszych wysiłków.~ Zdjęcia
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2022 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.