-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 26. Listopada 2022
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Wizyta Bibliotekarki w przedszkolu
Dodał: Administrator / 24/03/2014
28.01.2014r. nasze przedszkole odwiedziła po raz kolejny pani bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonce. Tym razem nowości czytelnicze zaprezentowane przez panią bibliotekarkę dotyczyły bardzo trudnego i poważnego tematu jakim jest okazanie tolerancji wobec dzieci dotkniętych niepełnosprawnością . Pozycja p. Moniki Krajewskiej ,,Mój młodszy brat ‘’ opowiadała o balu w przedszkolu , o rodzeństwie gdzie jedno z dzieci było ,,inne ‘’ tzn. chorowało na zespół Downa . Książka uczy nas w jaki sposób można pomagać i wspierać te dzieci a nie naśmiewać się z nich i je obrażać. Emocje i reakcje naszych przedszkolaków podczas słuchania książki zmieniały się diametralnie ( od stoickiego spokoju do gwałtownych reakcji , wręcz wzburzenia), zadawały mnóstwo pytań , zrozumiały powagę tematu i zapewne w przypadku kontaktu z niepełnosprawnym dzieckiem służyły by radą , pomocą i wsparciem.

Kolejna propozycja która wypłynęła ze strony pani bibliotekarki , uspokoiła i wyciszyła nasze przedszkolaki . Dzieciaki mogły podziwiać książkę p. Kariny Schaapmun ,,Mysi domek ‘’ , gdzie autorka sama wymyśliła i zrobiła ów domek. Mieszkające tam myszki miały wiele wygód, a pomysłowość autorki przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Dzieciaki długo przeglądały książkę , w każdy zagadkowy umieszczony tam zakamarek wtykały swoje paluszki.

Na zakończenie spotkania wspólnie z przedszkolakami podziękowaliśmy pani bibliotekarce i oczywiście zaprosiliśmy ją na kolejną wizytę do naszego przedszkola.~ Zdjęcia
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2022 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.