-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 01. Lutego 2023
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Przedszkolaki z wizytą w bibliotece
Dodał: Administrator / 12/12/2011
30 listopada 2011 r. pięciolatki z grupy Krasnoludki wraz ze swoimi nauczycielkami udały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonce.
Wizyta miała charakter zapoznawczy. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich bywało wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, babciami bądź starszym rodzeństwem. Jednak dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tak wielkiego księgozbioru.
Małych gości powitała Pani dyrektor, która zapoznała dzieci z podstawami funkcjonowania biblioteki, jej zbiorami oraz zasadami korzystania z wypożyczalni i czytelni. Ponadto zwróciła szczególną uwagę na reguły dotyczące postępowania z książką i na to, że ich przestrzeganie sprawia, że książkowe zbiory służą wielu pokoleniom czytelników.
Spotkanie w bibliotece nie mogło odbyć się bez głośnego czytania. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom opowiadanie pt. „Historia Świętego Mikołaja”.
Na zakończenie tego pełnego wrażeń spotkania dzieci podziękowały Pani dyrektor za miłe przyjęcie i zaprosiły do przedszkola.
Mamy nadzieję, ze wizyta przedszkolaków w bibliotece będzie ich początkiem przygody z czytelnictwem.


~ Zdjęcia
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.