-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 27. Listopada 2022
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Wycieczka dzieci z grupy Misie do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonce.
Dodał: Administrator / 24/06/2013
W dniu 11.06.2013 r. Misie wybrały się do biblioteki na cykliczną lekcję biblioteczną pt. ,,BAŚNIOWA EUROPA – POŁUDNIE’’ .

Lekcja dotyczyła europejskiej literatury dla dzieci z południa Europy , tj. Portugalii, Hiszpanii, Włoch i Grecji.

Prezentacja multimedialna przybliżyła przedszkolakom fizyczne położenie tych krajów w Europie , charakterystyczne zabytki każdego z państw, urokliwe rejony , regionalne narodowe stroje oraz flagi państw. Dzieci dowiedziały się np. , że bardzo popularnym sportem , zwyczajem w Hiszpanii są walki z bykiem (corrida , torreador) , znany i słynny taniec na całym świecie to flamenco. We Włoszech znajduje się Watykan z okazałą Bazyliką św. Piotra.

Każde z tych państw ma również wspaniałych autorów literatury dziecięcej , niektóre pozycje były nawet dzieciom znane np. ,, Tupcio Chrupcio ‘’ Marco Campanello , ,,Pinokio’’ Carlo Collodi czy ,,Mia’’ Paola Zannonera .

Kolejnym punktem naszej wizyty było czytanie przez panią Iwonkę - Dyrektora Biblioteki wybranego przez dzieci ,,Tupcia Chrupcia’’ , dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały przygód swego ulubieńca.

Pani bibliotekarka zachęcała dzieci do zapisania się i korzystania ze zbiorów biblioteki . Okazało się , że kilkoro z dzieci często odwiedza bibliotekę i ma już własną kartę biblioteczną.

Przedszkolaki musiały „ wykazać się’’ podczas wykonania MAGICZNYCH RYBEK. Nieodzownym elementem osiągnięcia sukcesu w realizacji zadania była wzajemna współpraca oraz umiejętności dzielenia się i czekania na swoją kolej. Nasze Misie stanęły na wysokości zadania i doskonale sobie poradziły.

Pobyt w bibliotece upłynął miło i oczywiście szybko, a dzieci gdyby mogły to zapewne długo by jeszcze tam pozostały.


~ Zdjęcia
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2022 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.