-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 01. Lutego 2023
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Święto Pluszowego Misia
Dodał: Administrator / 12/12/2011
Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel i dlatego co roku 25 listopada obchodzimy jego święto. W tym roku uroczyste obchody Dnia Pluszowego Misia w naszym przedszkolu miały miejsce 24 listopada. W uroczystości wzięły udział wszystkie przedszkolaki i ich pluszowe misie.
Każda grupa przygotowała portret wybranego bajkowego misia: Gumisia, Troskliwego Misia, Misia Uszatka i Kubusia Puchatka. Na początku imprezy prowadząca – Pani Sylwia zapoznała dzieci z historią narodzin pluszowego misia oraz przybliżyła ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki.
Następnie odbyły się występy dzieci z poszczególnych grup. Przedszkolaki zaprezentowały piosenki i tańce związane z misiami. Po występach dzieci, Pani Sylwia zaprosiła przedszkolaki do udziału w konkursach sprawdzających ich wiedzę na temat misiów – ulubionych bohaterów książkowych i filmowych. Zadania konkursowe polegały m.in. na wyjadaniu małego co nieco (czyli miodku lub dżemu) z talerzyka, przenoszeniu słomki lub łyżeczki niedźwiedzią łapką (kuchenną rękawicą), dopasowywaniu przedmiotów do odpowiednich bohaterów, udzielaniu odpowiedzi na pytania.
Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody – pluszowe misie. Na zakończenie uroczystości wszystkie przedszkolaki wspólnie zaśpiewały i zatańczyły do piosenki „Pokochaj pluszowego misia”. Ten dzień z pewnością na bardzo długo pozostanie w pamięci dzieci.

~ Zdjęcia
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.