-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 26. Listopada 2022
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Teatrzyk "Baj i bajkoludki"
Dodał: Administrator / 28/02/2013
Dnia 15 lutego gościli w naszym przedszkolu aktorzy teatralni . Artyści pokazali dzieciom proste a zarazem jakże ciekawe i interesujące sposoby na ,,codzienną nudę’’ , która czasami ,,dopada’’ nasze dzieci. Udowodnili że zabawa w teatr jest doskonałą formą spędzania wolnego czasu zarówno w przedszkolu jak i w domu z rodzicami . Wystarczy odrobina fantazji i już wszystko jest magiczne i czarujące …

Aktorzy w bardzo przystępny sposób przybliżyli przedszkolakom kulisy prawdziwego teatru. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu a poprzez zabawę poszerzyły swoją wiedzę o wyrażenia i zwroty związane z teatrem np.; scenarzysta, rekwizyt , akustyk , scenograf …..

Baj i Bajkoludek zamieniając się w mimów udowodnili dzieciom , że można wystawiać sztuki teatralne bez użycia głosu wykorzystując jedynie mowę ciała , gesty , ruchy. Przedszkolaki z łatwością odgadły tytuł bajki zagranej przez aktorów mimów.

Doskonała gra aktorów , wyrazista akustyka i efekty dźwiękowe sprawiły , że dzieci z ,,otwartymi buziami’’ czekały na dalszy ciąg wydarzeń spektaklu teatralnego.

~ Zdjęcia
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2022 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.