-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 01. Lutego 2023
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Glówne
Grupy
Kącik dla rodziców
Ogłoszenia!
Dodał: Administrator / 25/08/2021
31.10.2022 R. - PRZERWA W PRACY PRZEDSZKOLA USTALONA PRZEZ ORGAN PROWADZĄCY


Szanowni Rodzice!

Na podstawie § 12 rozporządzenia MEN z 28 lutego 2019 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli, na wniosek dyrektora przedszkola i rady rodziców organ prowadzący ustalił przerwę w funkcjonowaniu Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Zielonce w dniu 31.10.2022 r.

Przedszkole będzie nieczynne.

--------------------------------------------------------------------------------ROK PRZEDSZKOLNY 2022/2023

Drodzy Rodzice,
w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2022/2023
serdecznie witamy wszystkich nowych i obecnych Przedszkolaków oraz ich Rodziców
w Miejskim Przedszkolu Nr 3 w Zielonce

DNIA 1 WRZEŚNIA 2022 R. W GODZ. 6.30 – 17.00
DZIECI SPOTYKAJĄ SIĘ Z WYCHOWAWCAMI W GRUPACH I ROZPOCZYNAJĄ WSPÓLNĄ PRZYGODĘ Z ZABAWĄ I NAUKĄ.

Serdecznie zapraszamy


--------------------------------------------------------------------------------


SZANOWNI RODZICE!

W DNIU 06.09.2022 R. (wtorek) O GODZ. 17.00
ODBĘDZIE SIĘ
ZEBRANIE organizacyjne dla rodziców (bez dzieci)


  • Z ZASTĘPCĄ DYREKTORA I INTENDENTEM (W SALI GRUPY SŁONECZKA)

  • Z WYCHOWAWCAMI GRUP (W SALACH ZAJĘĆ DZIECI)


SERDECZNE ZAPRASZAMY


--------------------------------------------------------------------------------


ZMIANA DZIENNEJ STAWKI ŻYWIENIOWEJ OD 1 WRZEŚNIA 2022 R.

Informuję, ze od 1 września 2022 r. dzienna stawka żywieniowa będzie wynosić 14,00 zł za trzy posiłki: śniadanie, obiad, podwieczorek.

Koszt żywienia dzieci został ustalony na podstawie analizy kosztów i cen artykułów spożywczych oraz kalkulacji stawki z uwzględnieniem norm żywieniowych dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Stawkę dzienną ustalono w uzgodnieniu z intendentem i organem prowadzącym Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce.


Podstawa prawna:
  • art. 106 ust.3 ustwy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020 r. , poz. 910), w związku z art. 52 ust. 12 ustawy z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych (Dz. U. z 2020 r., poz. 17 z p,óźn. zm.)

  • Zarządzenie nr 8/2021/2022 Dyrektora Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Zielonce z dnia 29 sierpnia 2022 r. w sprawie zmiany dziennej stawki żywieniowej w Miejskim Przedszkolu Nr 3.


--------------------------------------------------------------------------------ZAPRASZAMY DZIECI 3, 4, 5-LETNIE NOWOPRZYJĘTE
WRAZ Z RODZICAMI
NA DNI ADAPTACYJNE ORGANIZOWANE W GRUPACH
W DNIACH OD 29.08.2022R. DO 31.08.2022R.
W GODZ. 17.00 - 18.00


PROSIMY O ZABRANIE DLA DZIECI OBUWIA NA ZMIANĘ--------------------------------------------------------------------------------ZASADY FUNKCJONOWANIA PRZEDSZKOLA W CZASIE EPIDEMII
W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

• Procedura bezpieczeństwa epidemicznego – Pobierz
• Procedura postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia – Pobierz
• Procedura przyprowadzania i odbierania dzieci – Pobierz
• Procedura przebywania dzieci na świeżym powietrzu - Pobierz
• Procedura szybkiej komunikacji z Rodzicami - Pobierz
Warsztaty czekoladowe
Dodał: Administrator / 18/02/2022
Dnia 6 grudnia 2021 r. na dzieci przybywające do przedszkola czekała niezwykła niespodzianka – udział w warsztatach czekoladowych pod okiem kreatywnych i troskliwych animatorów z Piwnicy Rozmaitości w Warszawie. Były to praktyczne zajęcia pobudzające zmysł smaku, wykorzystujące zdolności manualne i kreatywne myślenie. Samodzielne tworzenie smakowitych czekoladek i pralinek sprawiło dzieciom wielką frajdę. Podczas przygotowywania czekoladek, dzieci używały suchego lodu, który szybko zamieniał płynną masę w przepyszne praliny. Przedszkolaki z radością ozdabiały własne kompozycje czekoladowe, wykorzystując jadalne złoto, srebro, brokaty, kolorowe posypki, suszone owoce, słodkie nadzienia i inne smakołyki. Na koniec warsztatów każdy z uczestników spakował swoje wyroby czekoladowe do ozdobnego pudełeczka i zabrał do domu. Przedszkolakom bardzo podobały się zajęcia, a potwierdzeniem tego były ich roześmiane i czekoladowe buzie.
-Czytaj więcej
"Bezpieczny Przedszkolak"
Dodał: Administrator / 07/02/2022
W naszym przedszkolu odbył się cykl 3 warsztatów profilaktycznych „ Bezpieczny Przedszkolak". Spotkania odbyły się z funkcjonariuszem policji, który omawiał tematy związane z zachowaniem bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych z którymi mogą spotkać się dzieci.

I. Warsztat 16.11.2021r. pt. ,, Spotkanie z nieznajomym’’
Na podstawie bajki ,,Królewna Śnieżka’’ przybliżone zostały dzieciom zagrożenia i niebezpieczeństwa czyhające ze strony dorosłych- nieznajomych.

II. Warsztat 23.11.2021r. pt. ,, Nieznane substancje - leki’’ , ,, Niebezpieczne zwierzęta – pies’’
Dzieci uświadomiły sobie ,że kolorowe tabletki to nie słodkie cukierki , których nie mogą zażywać.
W kontakcie z obcym psem również należy zachować czujność i ostrożność. Dzieci nauczyły się prawidłowej postawy ,, na żółwia’’ w obliczu zagrożenia w kontakcie z psem.

III. Warsztat 30.11.2021 pt. ,, Niewłaściwe zachowania’’
Bajka ,,Reksio i kogut’’ zachęca dzieci do ostrożnego współdziałanie w zabawie, nie sprawiania sobie i innym przykrości.

Wpajanie dzieciom tych zasad od najmłodszych lat skutkuje zwiększoną wrażliwością na czyhające na dzieci niebezpieczeństwa i podnosi ich świadomość w tym zakresie.
Naszym priorytetem jest dobro i bezpieczeństwo wszystkich przedszkolaków i ich rodzin, dlatego uczulamy rodziców na kontynuację tych zagadnień na gruncie rodzinnym i dawanie dzieciom dobrego przykładu.
-Czytaj więcej
Udział w Akcji "Szkoła do hymnu" 2021
Dodał: Administrator / 07/02/2022
W dniu 10 listopada 2021 r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach przedszkolaki
o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”, włączając się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Relacja fotograficzna ze wspólnego śpiewania hymnu Polski widoczna w galerii.
-Czytaj więcej
"Pola Nadziei 2021" - akcja charytatywna.
Dodał: Administrator / 07/02/2022
Październik to miesiąc w którym po raz kolejny nasze przedszkole wzięło udział w akcji charytatywnej „Pola Nadziei”. Ogólnopolska akcja zorganizowana została przez Ośrodek Hospicjum Domowe Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zgromadzenia Księży Marianów w Warszawie.
Celem akcji było pozyskiwanie środków finansowych na bieżące potrzeby funkcjonowania ośrodka. Symbolem „Pól Nadziei” są kwiaty żonkile, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Cebulki kwiatów wszyscy pracownicy wraz z przedszkolakami posadzili w ogrodzie przedszkolnym.

W tegorocznej akcji „Pola Nadziei” udało się zebrać 241,00 zł.
Grupa „Kotki”- 52,00 zł
Grupa „Krasnale”- 28,00 zł
Grupa „Słoneczka”- 17,00 zł
Grupa „Misie”- 144,00 zł
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję.

DZIĘKUJEMY !
-Czytaj więcej
Przedstawienie artystyczne "Jesienny musical"
Dodał: Administrator / 07/02/2022
Dnia 14.X.2021r. w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie artystyczne pt. „Jesienny musical”. W czasie trwania spotkania dzieci miały możliwość wysłuchania wielu utworów o tematyce jesiennej. Dzieci z radością śpiewały i tańczyły przy pięknej muzyce. Na zakończenie przedszkolaki podziękowały za występ i wspólną zabawę gromkimi brawami.
-Czytaj więcej
Kampania społeczna "Bezpieczny Przejazd"
Dodał: Administrator / 07/02/2022
Dnia 21.10.2021 r. gościliśmy w naszym przedszkolu panią Anię, przedstawicielkę PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., która przybyła do nas z kampanią społeczną „Bezpieczny Przejazd”.
W ramach tej akcji przedszkolaki uczestniczyły w prelekcji edukacyjnej na temat bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Dzieci obejrzały pouczające filmy edukacyjne ukazujące zagrożenia wynikające z niezachowania ostrożności na przejazdach kolejowych. Zostały zapoznane z podstawowymi przepisami ruchu drogowego na przejazdach kolejowo-drogowych oraz zasadami prawidłowego zachowania się przed takimi przejazdami. Aktywnie uczestniczyły w pogadance, udzielając przemyślanych odpowiedzi.
Mamy nadzieję, ze spotkanie przyczyni się do podniesienia świadomości w zakresie zagrożeń wynikających z niezachowania należytej ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych wśród najmłodszych użytkowników dróg. Na koniec przedszkolaki otrzymały kolorowanki o bezpieczeństwie promujące kampanię. Serdecznie dziękujemy pani Ani za poświęcony czas
i przekazaną wiedzę.
-Czytaj więcej
Uroczystość "Pasowanie na Przedszkolaka"
Dodał: Administrator / 07/02/2022
Dnia 26 października 2021r. w grupie „ Kotki” i dnia 05 listopada 2021r. w grupie „ Krasnale” odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, ale także dla rodziców i wychowawców. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec. Każdy przedszkolak został pasowany przez panią dyrektor symbolicznym lizakiem. Dzieci otrzymały książki, a rodzice byli bardzo dumni ze swoich pociech. Nowo pasowanym przedszkolakom życzymy wielu sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w przedszkolu.
-Czytaj więcej
Udział w akcji „Zbiórka pluszaków dla podopiecznych Fundacji "Gdy Liczy się Czas"
Dodał: Administrator / 07/02/2022
W listopadzie, w naszym przedszkolu przeprowadziliśmy zbiórkę pluszaków dla podopiecznych Fundacji „Gdy Liczy się Czas”. Dzieci przyniosły pluszowe maskotki, które zostały przekazane dzieciom chorym onkologicznie. Dziękujemy przedszkolakom i rodzicom za zaangażowanie. Pamiętajmy, że dobro zawsze wraca.
-Czytaj więcej
Dzień Edukacji Narodowej
Dodał: Administrator / 07/02/2022
15 października 2021r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Sekretarz Miasta Zielonka - pani Renata Jóźwiak i Skarbnik Urzędu Miasta - pani Monika Sopińska. Dzieci z grupy „Misie” pod kierunkiem swoich pań zaprezentowały program słowno-muzyczny. Wierszami, piosenkami i tańcem podziękowały wszystkim pracownikom przedszkola za codzienną opiekę, pomoc, zabawę, naukę i za pyszne posiłki. Po części artystycznej pani Dyrektor skierowała do wszystkich pracowników wiele ciepłych słów. Podziękowała za trudną i odpowiedzialną pracę dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą przyznając nagrody dyrektora. Następnie głos zabrała pani Sekretarz, która wręczyła Nagrody Burmistrza pani Dyrektor Ewie Flaga i pani Ilonie Woźniak w uznaniu zasług w pracy pedagogicznej i wychowawczej. Na zakończenie tak miłego spotkania w dowód wdzięczności dzieci z grupy „Misie” wręczyły wszystkim pracownikom słoneczniki, przygotowane wspólnie z paniami.
-Czytaj więcej
Warsztaty przyrodnicze – wizyta Pszczelarza
Dodał: Administrator / 07/02/2022
Dnia 22.09.2021 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z pszczelarzem. Przedszkolaki poszerzyły wiedzę o pszczołach oraz o ich ogromnym znaczeniu dla środowiska przyrodniczego. Największe zainteresowanie wzbudził ulik z żywymi pszczołami oraz strój pszczelarza. Omówione zostały produkty pszczele. Na koniec spotkania odbyła się degustacja miodu. Wszystkie dzieci otrzymały w prezencie magiczną pałeczkę do nabierania miodu.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.