-Witaj na stronie p3.zielonka.pl
- 19. Kwiecień 2021
-ul. Prosta 24
-05-220 Zielonka
-Tel. (22) 781 02 62
BIP
Menu Główne
Grupy
Kącik dla rodziców
Ogłoszenia!
Dodał: Administrator / 24/03/2020
Od 19 kwietnia przedszkola otwarte dla wszystkich dzieci

Ograniczenie pracy stacjonarnej przedszkoli do 16 kwietnia

W związku z zapowiedzią przedłużenia obostrzeń sanitarnych praca stacjonarna przedszkoli zostaje zawieszona do dnia 16 kwietnia br.

Nauczanie zdalne – zabawy i zadania dla dzieci

Drodzy Rodzice,
od dnia 14 kwietnia br. zapraszamy do korzystania – w miarę możliwości z tygodniowych zestawów zadań, zabaw i innych aktywności do zrealizowania w każdej grupie.

Nauczyciele będą planować zabawy, zadania i różne sytuacje edukacyjne dla dzieci w ramach tematów kompleksowych na podstawie programu wychowania przedszkolnego. Zadania do wykonania będą odnosiły się do kart pracy, które przygotowane dla każdego dziecka będzie można odebrać w Przedszkolu.

Karty pracy będą wystawione w szatniach poszczególnych grup od dnia 14 kwietnia 2021 r. w godz. 8.00 – 16.00. Serdecznie zapraszamy.
Specjaliści (logopeda, psycholog) raz na 2 tygodnie będą przygotowywać zadania, zabawy i ćwiczenia dla dzieci objętych terapią logopedyczną i zajęciami z psychologiem również w postaci wydrukowanych kart pracy, które będzie można odebrać w placówce.

Pozdrawiamy serdecznie Rodziców i nasze kochane dzieciaczki.
Życzymy wszystkim dużo zdrowia oraz udanej zabawy i nauki!-----------------------------------------------------------------------------------------ZMIANY W FUNKCJONOWANIU PRZEDSZKOLI


Szanowni Rodzice


Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców oraz w związku z wytycznymi Ministra Zdrowia informujemy, że od dnia 29.03.2021 r. do dnia 09.04.2021 r. przedszkole zostaje zamknięte.

ORGANIZACJA OPIEKI NAD DZIEĆMI OD 29.03. DO 11.04.2021 R.

Szanowni Rodzice,
informujemy, że w okresie od 29.03. do 11.04.2021 r. w każdej zielonkowskiej placówce przedszkolnej obowiązują ogólne zasady organizacji opieki nad dziećmi, ustalone wspólnie z Organem Prowadzącym:

1. Przedszkole organizuje opiekę w placówce dla dzieci rodziców określonych w Rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
2. Wniosek o organizację opieki nad dzieckiem mogą kierować rodzice:
• dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,
• zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą,
• którzy realizują zadania dotyczące koordynacji ratownictwa medycznego,
• którzy realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,
• którzy pełnią służbę w jednostkach zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny,
• którzy wykonują działania ratownicze,
• zatrudnieni w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej w rozumieniu
art. 6 pkt 5 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2020 r. poz. 1876 i 2369),
• zatrudnieni w ogrzewalniach i noclegowniach, o których mowa w art. 48a ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej,
• zatrudnieni w placówkach zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku, o których mowa w art. 67 i art. 69 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej,
• zatrudnieni w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówkach opiekuńczo-terapeutycznych oraz w interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych,
• zatrudnieni w formach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3,
• zatrudnieni w jednostkach systemu oświaty, o których mowa w art. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, i realizują zadania na terenie tych jednostek.
3. Wystarczy, że jeden rodzic jest zatrudniony przez podmiot określony w rozporządzeniu.
4. Do wniosku o organizację opieki nad dzieckiem, rodzic zobowiązany jest dołączyć zaświadczenie z miejsca pracy.
5. Wnioski wraz z zaświadczeniem rodzic przesyła na adres mailowy przedszkola: mp3zielonka@wp.pl.
6. Do 6 dzieci w placówce - wyżywienie spoczywa na rodzicach, którzy zobowiązani są do przyniesienia wyżywienia dla dziecka, jeżeli liczba dzieci w placówce przewyższy 6 - w przedszkolach uruchamiamy kuchnię.

Z poważaniem
Ewa FlagaZASADY FUNKCJONOWANIA PRZEDSZKOLA W CZASIE PANDEMII


PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W MIEJSKIM PRZEDSZKOLU NR 3 W ZIELONCE W CZASIE PANDEMII W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
• Procedura bezpieczeństwa w czasie zagrożenia epidemicznego - Pobierz
• Procedura postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia COVID-19 - Pobierz
• Procedura przyprowadzania/ odbierania dzieci do/ z Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Zielonce - Pobierz
• Procedura przebywania dzieci na świeżym powietrzu - Pobierz
• Procedura szybkiej ścieżki komunikacji - Pobierz

Prosimy o dokładne zapoznanie się z obowiązującymi procedurami ich przestrzeganie.
Bal karnawałowy 2021
Dodał: Administrator / 22/02/2021
Karnawał to miła, szalona tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu, w dniu 09.02.2021r. w zabawie wzięły udział Krasnale i Misie, a w dniu 12.02.2021 r. Kotki i Słoneczka. Na pięknie udekorowanych salach pojawiły się: królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, piraci, rycerze, policjanci. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Dzieci tańczyły twista, rock and rola, sambę, makarenę, kaczuszki , ,,wywijając’’ solo, w parach, w kółkach i wężykach wszyscy bawili się wspaniale. Zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów.
-Czytaj więcej
Wizyta Mikołaja w naszym przedszkolu
Dodał: Administrator / 24/01/2021
Dnia 16 grudnia 2020r. do naszego przedszkola późnym popołudniem zawitał Święty Mikołaj. Wszystkie przedszkolaki od rana z wielką niecierpliwością oczekiwały na wyjątkowego Gościa. W tym roku ze względu na epidemię wizyta Świętego Mikołaja odbyła się na zewnątrz w naszym przedszkolnym ogrodzie. Najpierw grupy młodsze „Słoneczka” i „Misie”, potem grupy starsze „Krasnale” i „Kotki” wyszły na spotkanie z wyczekiwanym Gościem. Ogród przedszkolny został pięknie udekorowany lampkami choinkowymi, lampionami, łańcuchami i innymi błyszczącymi ozdobami, które wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój. Wszystko to dzięki zaangażowaniu wielu rodziców i pracowników przedszkola. Najpierw pojawiła się Śnieżynka, która bawiła się wspólnie z dziećmi, oczekując na Świętego Mikołaja. Dzieci nadsłuchiwały niecierpliwie dźwięku dzwonka i nagle, ku wielkiej radości wszystkich przedszkolaków pojawił się Święty Mikołaj. Dzieci były bardzo szczęśliwe i rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko Mikołaja – troszeczkę zawstydzone. Święty Mikołaj przybył do przedszkola z workiem pełnym prezentów i powitał przedszkolaki piosenką. Dzieci również zaśpiewały miłemu Gościowi wesołą piosenką, a On rozmawiał z nimi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców oraz pań w przedszkolu. Wszystkie przedszkolaki zostały obdarowane prezentami. Oczekiwana cały rok wizyta Świętego Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła przedszkolakom wiele radości. Do zobaczenia za rok Św. Mikołaju!!!
-Czytaj więcej
Bal karnawałowy 2020
Dodał: Administrator / 16/02/2020
Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw tradycja. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu, w dniu 04.02.2020r. w zabawie wzięły udział Kotki i Misie, a w dniu 07.02.2020r. Biedronki i Tygryski. Na pięknie udekorowanej sali pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy , Żółwie Ninja, Batmany, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach pod kierunkiem rytmiczki - pani Dorotki, skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.
-Czytaj więcej
Biedronki na balu karnawałowym w Szkole Aktywności Twórczej
Dodał: Administrator / 16/02/2020
Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 6 lutego 2020 roku, dzieci z naszego przedszkola zostały zaproszone przez uczniów Szkoły Aktywności Twórczej na bal karnawałowy. Na udekorowanej sali szkolnej pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, czerwonego kapturka, rycerzy, piratów, strażaka ,piłkarzy, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Na sali podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Dzieci miały chwilę odpoczynku , gdzie mogły napić się soku i zjeść pączek. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę. Na koniec zabawy dzieci otrzymały po lizaku. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa uczniów i dzieci przedszkolnych przyniosła wiele radości i uśmiechu na twarzy.
-Czytaj więcej
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
Dodał: Administrator / 16/02/2020
Dnia 07.02.2020r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Książeczka sensoryczna”. Zadaniem dzieci i rodziców było wykonanie książeczki rozwijającej różne zmysły. Konkurs skierowany był do dzieci uczęszczających do naszego przedszkola i ich rodzin.
Na konkurs wpłynęło 13 prac, które były niezwykle ciekawe, wykonane z wielką starannością i różnorodnymi technikami plastycznymi. Komisja konkursowa przyznała 6 wyróżnień i 7 dyplomów za udział w konkursie. Wszystkie dzieci otrzymały również nagrody rzeczowe. Serdecznie wszystkim gratulujemy zaangażowania, kreatywności i pomysłowości!
-Czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu
Dodał: Administrator / 16/02/2020
Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Dlatego dzieci z naszego przedszkola gościły swoje Babcie i Dziadków na uroczystości z tej okazji. Każda grupa przedszkolna zapraszała swoich Dziadków i Babcie w inny dzień. Te wyjątkowe chwile odbywały się w naszym przedszkolu w dniach od 20.01-24.01.2020 r. Licznie przybyli goście mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnych programach artystycznych . Przedszkolaki pod czujnym okiem swoich pań zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, starszaki zaprezentowały również Jasełka. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, dzieci wspaniale wystąpiły przed bliskimi. Przedszkolaki wręczyły swoim najbliższym niespodzianki przygotowane wspólnie ze swoimi paniami. Występy zakończono słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek, miłość, cierpliwość i zrozumienie. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. Były to dni niezwykłe, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dni pełne wzruszeń, uśmiechów, radości.
-Czytaj więcej
Koncert muzyczny "Muzyczne zagadki i łamigłówki"
Dodał: Administrator / 16/02/2020
23 stycznia z muzycznym repertuarem gościliśmy grupę Papaja Kids. Bardzo lubimy zagadki i łamigłówki a jeśli do tego są muzyczne i zachęcają do ruchu przy dźwiękach gitary, to uwielbiamy je jeszcze bardziej. Dzieci w mig odgadywały nazwy zwierząt i "uciekały na drzewo" przed mruczącym dzikiem oraz śpiewająco uzupełniały brakujące godziny na zegarze . Co niektórym udało się nawet zagrać melodię z powstałych w trakcie koncertu nut na boom boom rurkach. Bawiliśmy się fantastycznie. Pozdrawiamy Papaja Kids i zapraszamy ponownie.
-Czytaj więcej
Teatrzyk "O Pchle, co manier nie miała"
Dodał: Administrator / 16/02/2020
Dnia 21.01.2020r.do naszego przedszkola przyjechał teatr „TAK” z przedstawieniem pt: „O Pchle, co manier nie miała”. Był to ciekawy spektakl z elementami języka angielskiego, inspirowany żywiołowym tekstem „Pchły Szachrajki” Jana Brzechwy. W spektaklu przybliżone i objaśnione były między innymi takie angielskie pojęcia, jak nazwy pór roku. Aktorzy z teatru „TAK” rozbudzają ciekawość, dodają odwagi, przełamują bariery lęku i zawstydzenia dzieci. Spektakl bardzo spodobał się dzieciom, ponieważ był wesoły, dowcipny i pogodny.
-Czytaj więcej
Wycieczka "Biedronek" i "Tygrysów" do Zamku Królewskiego
Dodał: Administrator / 16/02/2020
Dnia 16 stycznia 2020r. (czwartek) „Biedronki” i 22 stycznia 2020 r. (środa) „Tygryski” wyjechały na wycieczkę autokarem do Zamku Królewskiego w Warszawie. Dzieci uczestniczyły w lekcjach muzealnych pt. „Spotkanie z królem”. Spacerując po wybranych salach zamkowych dzieci dowiedziały się jak wyglądał król, jak mieszkał, co robił. Dzieci oglądały główne komnaty i pamiątki po królu Stanisławie Auguście. W trakcie zajęć dzieci poznały insygnia władzy królewskiej, obejrzały Salę Tronową, Salę Rycerską, Salę Balową, Pokój Sypialniany, Gabinet oraz garderobę króla Stanisława Augusta. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem bogactwa oraz wystroju Zamku Królewskiego. Wszyscy wykazywali duże zainteresowanie programem zajęć i aktywnie uczestniczyli w lekcji.
-Czytaj więcej
Warsztaty chemiczne w grupie Kotki
Dodał: Administrator / 16/02/2020
W dniu 15.01.2020r. w grupie Kotki odbyły się warsztaty chemiczne przeprowadzone przez panią Asię. Przedszkolaki prowadziły doświadczenia z wykorzystaniem produktów codziennego użytku np. soda, olej, kwasek cytrynowy, barwniki spożywcze. Malowały w mleku, stworzyły kolorowe kuleczki z efektem jojo. Punktem kulminacyjnym spotkania było wykonanie glicerynowych mydełek oraz soli do kąpieli jako upominków dla babci i dziadka. Pracy było bardzo dużo ale pod czujnym okiem pani Agnieszki- mamy Lenki oraz pani Asi dzieciaki wykonywały polecenia i z ogromnym zaangażowaniem tworzyły swoje arcydzieła. Efekt końcowy był niesamowity a woń przyjemnych zapachów rozprzestrzeniała się po całym przedszkolu.
-Czytaj więcej
Miejskie Przedszkole Nr 3 w Zielonce © 2010
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.